Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatja valaki, ha őt...

Honnan tudhatja valaki, ha őt egy másik személy nem kedveli?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan gondolják ezt. Honnan lehet tudni, ha egy olyan személy, akivel már több éve jóban vagyok és nagy barátságban vagyunk, mindketten szeretjük és bírjuk egymást, megváltozik a véleménye egy idő alatt a közelmúltban?

Miből vehetjük észre, ha valaki el szeretne tőlünk távolodni, esetleg untatjuk már őt?



2016. júl. 16. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem keresi a társaságod, figyelmetlen veled szemben.
2016. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszadó írt,ill.a testbeszédből,hanglejtésből- ha találkoztok- is levehető. Amit nem mond ki pl.udvariasságból, a metakommunikáció elárulja.
2016. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy figyelmetlen?

Nem törődik velem, nem beszél velem, nem érdekli, hogy mi van velem?

2016. júl. 16. 11:26
 4/16 A kérdező kommentje:

Cirmoscica,haj:


Sajnos pont a metakommunikáció megértése a nehéz. Mármint én hanglejtésből, ill. testbeszédből nem igazán tudom kikövetkeztetni, hogy mit is gondol, hogyan érez.

Pont ez megy nekem a legnehezebben, ezért is szeretem a szavakat, ezt a fajta kommunikációt.


Ő pedig mindig elmond nekem mindent, de mostanában egyre kevesebb a találkozás, beszélgetés is, élőben is, telefonon is, neten is...


Csak pár konkrét testbeszédet ismerek. Összekulcsolt kezek, nem néz a másik szemébe beszélgetés közben, összezárt lábak ülés közben. És talán ki is merültem az ismeretből.


Tudsz egy kis segítséget adni ehhez a konkrét esethez, hogy mit figyeljek majd meg?

2016. júl. 16. 11:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Barbara Pease-Allan Pease: Testbeszéd, A testbeszéd enciklopédiája c.könyvek hasznosak voltak nekem (kb.15 éve)


Amiket leírtál,eléggé egyértelműek.

Meg kell tanulni kommunikáció közben magunkat,és a másikat is figyelni.

Hazugságnál van,akinek magasabb lesz a hanghordozása.

Ismerősnél sztem levehető,mikor "gyárt kifogást", hogy ne találkozzatok,mikor van az,amikor tényleg nem ér rá. (Pl.rákérdezel,holnap 16 órakor jó-e találkozni,mond vmit,h nem,megkérdezed,mikor lenne jó neki,annyi a válasz: majd,nem tudom,majd hívlak...Ha tényleg skar találkozni,akkor átgondolja,és mond legalább egy napot)

Metakommunikációban,amiket írtál: zárt ,vagy elhatároló testhelyzetek,nem veszi fel a szemkontaktust,láthatóan nem figyel,maga elé néz,gondolkodik,hogy rázhatna le. Száj megrándul,vagy erővel zárva,szem kalandozik,arc nem veled szemben. Elnéz melletted,feletted,míg te beszélsz hozzá. Arra utaló kényszermozgások,hogy menne már,vagy unja (helyben ringatózik,testsúlyáthelyezés egyik lábról a másikra nagyon sűrűn)Ilyesmik.

2016. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Cirmoscica,haj:


Köszönöm a sok segítséget, ezt a könyvet majd megkeresem és áttanulmányozom, hogy kicsit jobban megértsem ezt az egészet.


Így ahogy leírtad ezeket a példákat, hát úgy kicsit rossz volt. Mármint úgy értem, hogy csak negatív gondolatokat olvasni kicsit sem örömteli :-)

De ez csak ilyen utóirat-szerű gondolatom.


Őszintén, remélem, hogy csak valami gond van jelenleg, és nem távolodtunk el egymástól, változott meg csak úgy valamitől a véleménye velem szemben. Legalábbis ebben reménykedem.

2016. júl. 16. 12:10
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Lányok vagytok? Hány évesek?
2016. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
igen, 15-16 évesek
2016. júl. 17. 13:04
 9/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, húgom válaszolt... Zárolnom kéne a gépet, ha egy percre is kimegyek a szobából...

Az előző válaszom tekintsétek feleslegesnek, köszönöm :-/.....!


Fiúk vagyunk 17 és 20 évesek.

2016. júl. 18. 01:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzésem, hogy mindössze arról van szó, hogy ő a 20 éves, te meg 17 vagy. Ebben az esetben nagy valószínűséggel csaj, vagy csajozási gond van a háttérben. Ez teljesen rendben levő dolog. Amikor az embernél beindul a reprodukciós időszak, valamelyest háttérbe szorulnak a barátok, és a fajfenntartási ösztönnek engedelmeskedve a másik nem kerül előtérbe. Ettől a barátság (az igazi barátságról beszélek, nem holmi haveri viszonyról) megmarad.
2016. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!