Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatja valaki, ha őt...

Honnan tudhatja valaki, ha őt egy másik személy nem kedveli?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan gondolják ezt. Honnan lehet tudni, ha egy olyan személy, akivel már több éve jóban vagyok és nagy barátságban vagyunk, mindketten szeretjük és bírjuk egymást, megváltozik a véleménye egy idő alatt a közelmúltban?

Miből vehetjük észre, ha valaki el szeretne tőlünk távolodni, esetleg untatjuk már őt?



2016. júl. 16. 10:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát, elfelejtettem megmondani, hogy melyikünk az idősebb és a fiatalabb. De jól rájöttél, örülök neki. Pár hónap és 17 leszek. Én inkább az érzelmesebb típus vagyok, akiknek az ilyen barátságok, főleg ez, nagy szerepet töltenek be, és nagy odafigyelést szentelek nekik. Néha kimondom, hogy mit érzek, nem az a típusú személy vagyok aki ezt visszafojtja magába...

Eddigi környezetemben nem igazán tapasztaltam hasonló lelket, de így egy kicsit jobban érzem magam, hogy van ez a "kaland"-szerűség, hogy ki mit gondol arról a barátságról pl. amit én nagy becsben tartok.

Vele legjobb barátok vagyunk, mindkettőnk a másikat annak tartja. Jelenleg is van barátnője, már jó pár éve, így nem igazán a csajozás van az egész hátterében. Lehet, hogy a nyár... és jelenleg dolgozik is, sokat.

De úgy mégis az eddigi időkhöz képest másabb lett a hangulat. Olyan az egész, mintha az eddigi 0 távolság jócskán megnövekedett volna...

Privátban jobban el tudom mesélni, kicsit talán jobban meg lehet érteni, de mindent ide nem szeretnék leírni.

2016. júl. 18. 17:42
 12/16 anonim ***** válasza:
Oksa, mesélj privátban.
2016. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Felnőttök lassan mindketten, és változtok. Ő egy kicsit előrébb tart ebben a folyamatban, mint te. A huszas évei elején az ember rengeteget változik, én is ebben az időszakban"hagytam ott" a régi barátokat, és találtam rá az újakra. Szóval szerintem ez teljesen természetes dolog és egyáltalán nem biztos, hogy hibás vagy benne.

De a legegyszerűbb az lenne, ha leülnél vele beszélgetni erről. Csak ne csodálkozz rajta, ha ő sem tud konkrét indokot mondani a változásra.

2016. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

De én remélem, hogy engem nem fog otthagyni... Sajnos egyre kevesebbet beszélünk, főleg a pár hónappal ezelőtti időkhöz képest.

Amennyiben változik, tud indokot mondani, úgy érzem, biztos van valami indoka, oka.

2016. júl. 21. 16:17
 15/16 anonim ***** válasza:

De épp ez az, hogy az ilyesminek sokszor nincs kézzelfogható indoka.

Vagy mit gondolsz, mit fog mondani, mit mondhatna? "figyelj XY, tudom hogy régen nagyon jóban voltunk, de most már fárasztasz/idegesítesz, úgy érzem nincs közös témánk, nem akarok már veled lógni". Minél jobban nyúzod annál idegesítőbbnek fog találni.

Mondom, szerintem ülj le vele megbeszélni, de ha látod hogy mellébeszél, vagy épp a fentieket mondja, akkor el kell fogadnod, hogy ennek a barátságnak annyi. Aztán ha egész konkrét baja van veled az persze más, de azt úgyis meg fogja mondani. Addig is keress új barátokat.

2016. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Őszinte legyek, egyre kevésbé gondolom azt, hogy velem van a gondja. Mármint, nem úgy érzem, hogy a fentiek valamelyike lenne egy 20 évesnek a problémája, érted? Ez olyan velem egykorú, vagy annál kisebb korosztály problémája.

Meg akkor ez nem is volt barátság szerintem, ha valaki ilyet mond a másiknak, de lehet ez csak az én véleményem. "tudom hogy régen nagyon jóban voltunk" kezdet az csak egy szimpla angolos, udvarias mondat... :-/

De egyáltalán nem zavarom, nem vagyok a nyakán.

2016. júl. 21. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!