Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha alkalmatok lenne megtudni,...

Ha alkalmatok lenne megtudni, hogy mikor fogtok meghalni, meg akarnátok tudni?

Figyelt kérdés

Előttetek van egy asztal. Az asztalon egy boríték, a borítékban pedig egy lap. A lapon egyetlen dátum szerepel: a halálotok dátuma.

Kibontanátok a borítékot? Megnéznétek? Miért vagy ha nem, miért nem?


2016. júl. 16. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Megnézném. Ha tuti akkor halok meg, akkor egy csomó más dolgot is ki mernék próbálni addig, mert biztosra tudnám, hogy úgysem halok meg. Plusz annyi olyan ember van, aki nem tudott mindent megtenni, amit akart volna, mert ugye egyszer mindenki meghal, de így kicsit jobban be tudnám osztani az időmet. Viszont ha a dátum alapján kiderül, hogy fiatalon halok meg, lehet kicsit bedepiznék, de akkor jobban belehúznék a terveimmel.
2016. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egy álmom teljesülne ha megtudnám.
2016. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 PresidentEvil ***** válasza:
Persze, hogy megnézném, nagyon érdekelne. Kíváncsi lennék, a dátum passzol-e a terveimhez.
2016. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Naná, hogy megnézném.
2016. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megnézném. tudni akarom mennyi időm van még a földi terveimet megvalósítani.
2016. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Ahogy az előttem lévők is írták, ha kinyitnám legalább tudnám hogy meddig nem halok meg és megcsinálhatnék mindent, és jobban be tudnám osztani az időmet. Viszont lehet hogy onnantól kezdve minden napot rettegve töltenék, meg az utolsó napokat is, ahogy minden egyes nappal fogy az időm, és én nem akarnék folyamatos rettegésben élni, annak ellenére hogy én magam körül szeretek tudatában lenni mindennek, ebben az esetben most mégis inkább arra húzok hogy nem nyitnám ki.
2016. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy akarnám tudni! Szerintetek a halálos betegek, akik tudják, hogy mondjuk 1-2 évük van már hátra örülnek ennek a tudatnak? Mit szólnátok ha kinyitnátok a borítékot és az állna benne, hogy jövőhéten meghaltok? Már az utolsó egy hetet sem tudnátok kiélvezni, mert folyton azon szoronganátok, hogy mindjárt itt a vég, folyton csak az órát lesnétek, hogy mennyi időtök van még hátra. De ez tuti akkor is így lenne, ha az állna a borítékban, hogy mondjuk még 20 évetek van hátra. Akkor is minden egyes eltelt évvel egyre rosszabbul éreznétek magatokat, mert látnátok, hogy milyen gyorsan telik az idő és mire észbe kaptok már el is jött a halálotok napja. Biztos vagyok benne, hogy nem bírnátok felhőtlen örömmel kiélvezni a hátralévő időt, ha tudnátok pontosan mikor lesz vége, függetlenül attól, mennyi időtök maradt még.
2016. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem. Tudnám, onnantól már nem érdekelne semmi. Na jó ez nem teljesen igaz. A nők érdekelnének.
2016. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt elvégeztem a Prince Of Persia: Warrior Within-t, úgy gondoltam, persze, hogy akarnám tudni. De így most már kérdéses..


Ha megnézném és viszonylag még sok időm lenne hátra, akkor nem hatna rám, de az utolsó pár napban tuti megőrjítene..

Ha pedig nem tudnám, vígan élnék, mert kb. sosem várnék rá.

2016. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Inessential ***** válasza:

Attól függ.

Ha olyasmi story lenne, mint a Lopott idő c. filmben, hogy ha lejár az időm, akkor akárhol vagyok, akármit csinálok, meghalok, akkor nem nézném meg, mert nem akarok egy terv szerint élni.

Egyébként ha megnézném és még vagy 20 évem, vagy több lenne vissza, akkor nem lennék depis az utolsó hetekben, napokban sem, mert 20 év elegendő idő ahhoz, hogy felfogjam, megértsem és belenyugodjak abba, hogy X napon meg fogok halni. Olyan lehet, mint most sok idős ember...nagy részük nem fél a haláltól, mert tudják, hogy ez az élet rendje, elfogadják.

Ha viszont nem éveim, hanem csak hónapjaim, vagy heteim lennének vissza, akkor azért átértékelném az eddigi életemet és nagyon sok mindenen elgondolkoznék. Viszont nem gondolnám azt, hogy akkor most pl. utazzuk körbe a Földet, amíg lehet. Ehelyett szerintem a legtöbb időt otthon tölteném és azon gondolkoznék, hogy menni mindent másképp kellett volna csinálnom az életben, és mennyi mindent elszalasztottam, amiket esetleg nem kellett volna.

Szóval én nem nézném meg.

2016. júl. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!