Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek magabiztos,...

Hogyan legyek magabiztos, határozott?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan szakmát választottam ami hozzám a legkevésbé illik.

Én egy csendes, szerény, visszahúzódó ember vagyok aki nehezen nyílik meg a világnak.

A szakmám pedig pont, hogy emberekkel foglalkozik, nagyon jól kell kommunikálnom az emberekkel, és a kollégákkal is ki kellene jönnöm.

Szóval fodrász végzettségem van, és szeretnék el helyezkedni benne.

De nehéz ha elmegyek egy állásinterjúra és látja rajtam a főnök, hogy én milyen visszahúzódó szűkszavú vagyok. Mert ide pont nem ez kell..


Mit kéne tennem hogy ez változzon?



2016. júl. 16. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy fodrész nem egyenlő egy rámenős értékesítővel. Én speciel utálom, amikor 5 órát ülök a fodrásznál és folyamatosan kérdezget, beszélgetni akar. Inkább olvasok egy könyvet közben vagy telefonozom.


Elég ha kedves vagy és és figyelsz a vendégre. Interjún is ugyanez. neked ilyen a természeted, ezen sokat nem tudsz változtatni, én csendes nem tudnék lenni.


Egyébként talán annyi segíthet, hogy ha sok olyan helyzetbe kerülsz ahol ki kell álnod emberek elé beszélni vagy pl. menj el karaokézni, keress olyan élethelyzeteket ahol magabiztosnak KELL lenned. De enm fog egyik napról a másikra menni.

2016. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maszek fodrász is lehetsz és akkor kollégáid nem lesznek ahogy főnököd sem. A vendégeket nem hinném hogy zavarni fogja ha szótlan vagy.
2016. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én fodrászám meg pont egyfolytában beszélni akar, engem meg az idegel néha.

Én is hasonlóan hozzád, alaptvetően szűkszavúbb egyén vagyok és ugyanúgy olyan szakmában-kereskedelem-kezdtem dolgozni ahol ugye szintén megkell szólalni többször XD szerintem az idő hozza magától a fejlődést.

A másik dolog, voltam egyszer egy állásinterjun, előtte azt se tudtam, hogyan adjam elő magam, féltem attól, hogy meg se tudok értelmesen szólalni. Azt találtam ki, hogy a tükör elött gyakoroltam, igy egyre magabiztosabb lettem, és jól is sikerült.

Abban biztos vagyok, ez nem olyan dolog, hogy na egyszer beleteszek nagy energiát, megtanulom h kell magabiztosnak lenni és onnantól egész életemre megoldodik ez a probléma.

Itt mindig ügyködni kell ezen a dolgon. Olyan mint az éhség vagy szomjúság. Nem tudsz egy életre meglakomázni vagy tele innod magad. Mindig újra és újra.

Alapvetően nincs baj a tulajdonságaiddal !!! Csak bátran, ha egy helyen nem jön össze, akkor nem abból az egy helyből áll a világ. Nem is pocsékolod a figyelmed már arra, hogy nem jött össze, keress tovább. Tudom rengetegszer nagyon nehéz, de meg tudod oldani.

2016. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. júl. 17. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!