Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne gyökeresen...

Hogyan lehetne gyökeresen változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Úgy az elmúlt egy-két hónapban kezdtem el teljesen más felfogással gondolkodni mint azelőtt.

Eddig mindig olyan voltam,hogy nem nagyon számított az,hogy senki se figyel fel arra a dologra amit csinálok,meg teljesen máshogy hatottak a dolgok.


Mostanában pedig nagyon komolyan elkezdett érdekelni engem,hogy milyen dolgot lehetne csinálni amire az emberek (pontosabban ismerősök/barátok) felfigyelnek.


Azt vettem észre,hogy akármit próbálok nem tudok belekezdeni,mert mindig megállok már az elején,ha az első nehézség szembejön.


A másik dolog pedig az,hogy egész nyáron látom,ahogy az ismerőseim/barátaim teljesen jól elvannak és tök sok élményt szereznek,addig én cikinek érzem azt,hogy ha egyedül megyek el mondjuk biciklizni vagy sétálni valamerre.


Ezen lehet valahogy változtatni gyökeresen?Valamilyen módszer amivel konkrétan teljesen le tudok kapcsolódni erről,és csinálni csomó olyan dolgot magamtól ami engem is úgy tünthetne fel mint ha jól érezném magam (mondjuk jól is érzem magam közbe.).

Előre is köszönöm a válaszokat!

16/F


2016. júl. 17. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Akarat, tudatosság.
2016. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én szeretném,csak a motiváció hiányzik,meg önbizalom.
2016. júl. 17. 00:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért érzed cikinek, ha ők nem látják, hogy bulizgatsz haverokkal? Ha örömöd leled a biciklizésen, akkor miért akarsz mást?
2016. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Imie válasza:

Kigyűjtöttem egy pár idézetet a bejegyzésedből, amik engem megragadtak.


"elkezdett érdekelni engem,hogy milyen dolgot lehetne csinálni amire az emberek (pontosabban ismerősök/barátok) felfigyelnek"


A lustaságra/semmittevésre jó értelemben nem fog senki sem felfigyelni. Mindenki arra vágyik (vagy legalábbis az emberek jelentős többsége), hogy figyeljenek rá, foglalkozzanak vele. De úgy gondolom, ez a figyelem csak akkor egészséges, ha nem azért csinálunk valamit, hogy figyeljenek ránk. Felejtsd el, nem az a lényeg hogy figyeljenek rád/rám, vagy bárki másra. Ne innen indulj ki. Inkább fordítsuk meg a dolgot. Teszem azt, ha csinálsz pl. egy hasznosat, jó dolgot..., figyelni fognak rád. Ha csak egy ember, akkor is. De ne onnan indulj ki, hogy figyeljenek rád. Nem az a lényeg. Az maximum csak egy következmény. Tehát a figyelemközpontúságot ilyen értelemben, ha az csak önös érdek, el lehet felejteni.



"egész nyáron látom,ahogy az ismerőseim/barátaim teljesen jól elvannak és tök sok élményt szereznek"

"én cikinek érzem azt,hogy ha egyedül megyek el mondjuk biciklizni vagy sétálni valamerre"

"le tudok kapcsolódni erről,és csinálni csomó olyan dolgot magamtól ami engem is úgy tünthetne fel mint ha jól érezném magam (mondjuk jól is érzem magam közbe.). "


Ahogy ezt a három részt olvastam a bejegyzésedben, rögtön a facebook jutott az eszembe. Mi történik ott? Felmész a facera, végiggörgeted az idővonalat, és mi jön az arcodba? Mindenki boldog, mindenki nyaralni van, vagy épp valamilyen jó élményt szerez, csinál valamit. Mindenki, akit éppen ott látsz. De még aki nem is csinál semmi izgalmasat, az is próbálja felhívni valahogy a figyelmet magára facen. Vagy boldogság „közvetítésével”, vagy máshogy. Akivel meg nem történik épp semmi? Az nincs rajta az idővonaladon. És ha összeszámoljuk, ez utóbbi körbe tartozik az emberek nagy-nagy többsége, csak éppen őket nem látod, mert nem közvetíti a facebook. Mert az nem hír. Hír nélküliség. A semmit pedig nem lehet közvetíteni, mert nincs mit. És mennyi ilyen van, amikor az emberek nem csinálnak semmi értelmeset. Nem úgy kell feltüntetni magad, mintha jól éreznéd magad, hanem jól kell érezned magad. A feltüntetés nem fontos. Attól nem fogod jobban érezni magad, max mások hiszik majd azt rólad, hogy te milyen állati jól elvoltál ma is. De az a te boldogságérzeted nem növeli. Ami növeli az az, ha jól érzed magad.

És ne érezd cikinek, ha egyedül mész valahova. Nagyon jó a társas életmód. Legtöbbször társaságban érzem jól magam. Ez esetben próbálok társaságot keresni magamnak. De van hogy egyedül szeretnék lenni. Elmenni kirándulni, …, elstoppolok valahova. Pl. egy másik országba. Egyedül. Óriási élmény. Még új barátokat is szerzek. (ezzel nem a stoppolásra akarlak buzdítani, csak egy példa, ami eszembe jutott. Nem ciki egyedül csinálni valamit).



"mindig megállok már az elején,ha az első nehézség szembejön"



Hajrá, ez csak rajtad múlik! ;) De csak okosan ;)

2016. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A #3 válaszolónak nagyon köszönöm ezt a kifejtő választ,sok mindent le tudok vonni belőle,és rajta vagyok az ügyön.

Tényleg köszi! :D

2016. júl. 17. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!