Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ezen változtatni?

Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy általában nem azt az érzelmet közvetítem az emberek és a világ felé amit érzek.

Engem ez nem zavar mivel észre sem veszem, a páromat viszont igen és ezért szeretnék ezen valahogy változtatni.

Van ennek a viselkedésnek esetleg neve?

Tud valaki tanáccsal, tapasztalattal segíteni ebben?


2016. jún. 28. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudnál mondani erre egy példát?
2016. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általában az van, hogy nyugodt vagyok, nincs semmilyen negatív érzésem semmi és senki iránt, de szerinte (és mások is mondták már) ingerülten, számonkérően, arrogánsan beszélek vagy kérdezek. Nekem ez nem tűnik fel, nem érzem, hogy úgy beszélnék és nem is értem, honnan veszik ezt, mikor tényleg semmi bajom.

A párom azt mondja, hogy mielőtt megszólalok gondoljam át, hogyan teszem azt, de ha én nyugodt vagyok, hogy jusson eszembe egy szimpla kérdés előtt, hogy jajj most nyugodt hangnemben tegyem fel? Én úgy érzem úgy teszem fel akkor is ha rám szól, visszagondolva teljesen nyugodtan mondtam amit mondtam. Ez a legnagyobb problémám, hogy nem tudok ezen változtatni, ha nem is érzékelem. Mégsem maradhat így, mert ez például vita alap nálunk. Ha mások nem mondták volna már ezt, akkor azt mondanám hiszti az egész, de így nem.

2016. jún. 28. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem magadban kell változni, mert nincs baj belül.

Kérd meg őket, mindig mondják ezeket s ilyenkor utólag átelemezve megkeresheted mik látszottak nem érzelmeidet takarónak.

Ezzel neveld le magad hasonló dolgaidról.

Ha kell segítség, írj rám.

2016. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!