Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valaki nem...

Lehetséges, hogy valaki nem tudatosan ferditsen?

Figyelt kérdés
Tehát egyszer egy valamit mond, máskor pedig ennek az ellenkezőjét állitja, ez lehet véletlen? Tegyük fel nem emlékszik már maga sem. Őszinte embernek tűnik, de meglehet már maga is elhiszi amiket állit és észre sem veszi, hogy ferdit. Jó lenne tudni mert egy számomra fontos embertől van szó.
2016. júl. 19. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem is őszintének hisznek az emberek, de felét sem kéne elhiggyék annak amit mondok.
2016. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem anyósom ilyen, azzal a különbséggel, hogy ő legalább nem tűnik őszintének. akármit mond, tudom, hogy az nemhogy kettővel, de tízzel is eloszthatom. mégse tudok rá haragudni, neki ez egyszerűen lételeme, nála az lenne megjátszás ha igazat mondana. azaz érdekes, hogy egészen apró, teljesen jelentéktelen dolgokban is hazudik, pl hogy ki szedte a petrezselymet az ebédhez, vagy ki vitte ki a szemetet. számomra teljességgel érthetetlen
2016. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ferdít vagy inkább hazudik? ;)

Van kényszeres/notórius hazudozás, súlyosabb esetekben meg valamilyen személyiségzavar jeleként mutatkozik meg.

Ha gyakran csinálja, ne csodálkozz, hogy nem emlékszik, hogy múltkor A-t mondott, ma meg B-t.

2016. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Ismerek néhány embert, akik ezt csinálják, többször tapasztaltam már. Elmondtak valamit, akár több fültanú előtt is. Később újra szóba került a téma és mást mondtak, vagy újra ugyanazt. Szóvá lett téve, hogy régebben már elmondta a dolgot vagy máshogy mondta, de ők szentül állítják, hogy ez nem igaz.

Fogalmam sincs, hogy ennek mi a pszichológiai oka. Talán szétszórtak vagy nem érdekli őket, hogy mit is mondtak. Esetleg feledékenyek.

2016. júl. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!