Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalan emberek 100%-ban...

A hajléktalan emberek 100%-ban maguknak köszönhetik, hogy olyan szintre jutottak?

Figyelt kérdés
Sokszor belegondolok, hogy én is bármikor lehetnék hajléktalan egy hatalmas nagy krach bekövetkezte esetén, mivel az állam 0 védelmet nyújt az embereknek. Illetve azon is sokat filózok, hogy ha minden hajléktalan egy pillanat alatt orvos/programozó lenne, akkor tényleg megszűnne Mo.-n a hajléktalanság, vagy lennének helyettük mások? Ez a dolog ok-okozati törvényen alapul vagy az emberek csakis saját maguknak "köszönhetik"? Magyarázzátok már meg, hogy végül is miért létezik munkanélküliség, miért vannak hajléktalanok? Borzasztó informálatlan vagyok ezen a téren és nagyon érdekelne, hogy azok az emberek, akik az utcán élnek, vajon hány nagy lehetőséget szalasztottak el, hogy egyenesbe jöjjenek?

2016. júl. 19. 14:59
 1/9 meszike91 ***** válasza:
43%
Nem 100%-ban. De nagyrészt maguknak köszönhetik.
2016. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
28%
Vannak akikkel jól kiszúrtak azért kerültek utcára. De ők azok akik ki is másznak abból a csávából. A többi folytatja azt az életmódot ami oda juttatta őket és sajnáltatják magukat.
2016. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
nem 0 védelmet nyújt az állam. vannak hajléktalan befogadók, és szerintem vannak egyéb direkt nekik készült programok. Pl közmunkára bármikor elmehetnek, csak hát igen.. Lusták, büdös a munka, inkább összekoldulják
2016. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Van aki direkt választja ezt az életformát és van aki önhibáján kívül lett hajléktalan.
2016. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem hiszem. Sőt, biztos vagyok benne, hogy nem.


Azért szeretjük ezt hinni, mert ha az ő hibájuk, akkor van kontrollunk a dolgok felett. Ha csak elszenvedői, akkor bárkivel megtörténhet, ebbe pedig nem szeretünk belegondolni.

2016. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
A munkanélküliségnek több oka is van és nem ástam bele magamat, de ami józan ésszel nekem úgy tűnik, hogy Magyarországon eléggé el lehetetlenítettnek tűnnek a dolgok a gazdaság terén. Mivel az embereknek nincsen sok pénzük megvenni a hazai árút, ezért jobban megéri külföldről importálni a dolgokat. Mivel külföldről kb. mindent jobban megéri megvenni, ezért a vállalkozók/cégek nem képesek akkora profitot termelni, hogy abból minden alkalmazottat ki tudjanak fizetni, ami miatt aztán jön a leépítés és nézhetnek újabb munkahely után. Ami hatalmas nagy hátrány még az, hogy a legtöbb munkahelyen, nagyon rosszak a körülmények. Hogyha stabil lenne az országnak a gazdasága és nem függenénk ennyire másoktól (EU) akkor szerintem több munkahelyet lehetne teremteni, de ez csak az én véleményem.
2016. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok dolog miatt lehetsz hajléktalan.

Például cukorbeteg lesz valaki és nem derül ki időben, szövődménye lesz, megvakul, elüszkösödik a lába, levágják, tolószékbe kerül, elveszíti a munkáját, rezsit nem tudja fizetni, utcára kerül.


Vagy ha olyan férfi aki beköltözött a nőhöz és a nőé a lakás és ráun a nő és kirakja a szűrét.


Vagy férj feleség, elválnak, fickót kiteszik a lakásból, mert mondjuk a közös gyerekük védelmében a nőnél marad a lakás.


Vagy valaki börtönben ül, kiszabadul és nincs hova mennie.


Vagy intézetből kiteszik 18 évesen.


Vagy szenvedélybeteg, szerencsejátékos és elkártyázza, régen elnyerőgépezi a lakás árát.


Vagy lakásmaffia áldozata lesz, kisemmizik, aláíratnak vele valami papírt.


Egy alkoholistánál ezt könnyen elérhetik, ha nincs szociális háttere, nincs senkije, aki megvédené.


Nem szükségszerű a hajléktalanság, sokak szerint van annyi nem használt lakás, hogy el is lehetne helyezni őket.

Na de egy lakást fent kell tudni tartani. Aki meg alkoholista, nem fog tudni dolgozni, mert kirúgják, fel sem veszik.

2016. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nevelőfater hajléktalanszállón dolgozik, szociális munkás. Amiket mesél, eléggé elgondolkodtató. Vannak akiket hidd el, véletlen sem kell sajnálni, mert úgy bizniszelnek mindennel, hogy csak nah, őket nem kell sajnálni, mert szépen megélnek belőle. Vannak, akik bizony tényleg önhibájukból pl alkohol miatt kerülnek oda és maradnak is ott. Illetve van egy vékony réteg, akikkel kibabrált az élet, de bizony van köztük, aki nem adja fel és feláll a padlóról. De ez a százalék igen kevés.

Szóval akikben a szegény idős bácsis kép él a hajléktalanokkal kapcsolatban, annak javaslok egy szállólátogatást és beszélgetést az ott dolgozókkal.

2016. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző abszolut egyetértek!

Egyetemi hallgatóként egy szeminárium feladataként voltam hajléktalan szállón is látogatni.

98% tökéletesen elvan ott, vagy még az is rossz neki, az utcán jobban érzi magát, mint a szállón. Volt egy bácsi, akinek a lányával is találkoztam, beszélgettem. A nő jól él, nagy ház, férj, gyerekek, szép, igényes ruha, stb. Nem értettem, hogy hogy viseli el, hogy az apja hajléktalan. Kiderült, hogy mindig könyörög az apjának, hogy menjen hozzájuk lakni, még külön lakrész építését is felajánlotta neki. De nem kell az öregnek. Elvan, nincsenek kötöttségek, tud piálni. Ez volt a válasz.

Aki önhibáján kívül lesz hajléktalan, 99%-ban újra egyenesbe is tud jönni. Elfogadja a segítséget, munkát vállal, újra talpraáll.

Aki saját hibájából - legyen az alkohol, szerencsejáték, drog, stb. - az csak lentebb csúszik és sajnálja magát. Ha segíteni akarnak neki, azt is elutasítja. Sajnos ez a tapasztalat! Jobb nekik koldulni - semmittenni - mint elmenni dolgozni.

2016. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!