Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzek folyton bűntudatot?

Miért érzek folyton bűntudatot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokmindenben hibás vagyok. Nélkülem könnyebb élete lenne a családomnak, de mostmár nem ölhetem meg magam, mert akkor csak mégjobban tönkretenném őket.

Minap volt egy beszélgetésem nagymamámmal ami végén picit ideges lett és odalökött nekem egy olyan mondatot, hogy "neked mindig bűntudatod van"


Tavaj megtudták, hogy van egy kis problémám az önbántalmazással. Az a probléma már évek óta fennállt de senki sem tudott róla. Azóta nem csináltam de ez a folytonos bűntudat nagyon késztet rá.

Mamám pedig nyűgként tekint erre az egészre. Ezt az a mondat bizonyítja a legjobban. Próbálok úgy viselkedni hogy ne okozzak több csalódást de egyszerűen nem megy. Valahol mindig elcs*eszem.


Mit csináljak, hogy jobb legyen?



2016. júl. 20. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt kellene tudni, hogy konkrétan milyen helyzetekben érzed a bűntudatot, mi az oka. Mert a bűntudat csak valamilyen "bűn" elkövetésekor lép fel (ha nem, akkor elmebetegségről van szó).
2016. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiú vagy?.vagdosod magad?
2016. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában akkor van büntudat ha a gyerekbe bele nevelnek valamit amit csinál és ezért azt hiszi bűnt követ el, legjobb példa a maszturbálás, mondják a szülök, hogy megvakulsz blabla és a gyerek rosszkedvű lesz amikor hokizik mert ez "sátáni" dolog. Keresd meg nálad mi ilyet mondtak régen.
2016. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, és igen...azt tettem.

De egyszerűen nem tudom megmondani hol volt az a pont ahonnan mindenért bűntudatom lett. Valamikor olyan 5-6 éves koromtól kezdődhetett

2016. júl. 20. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
hogy miért érzel bűntudatot nehéz megmondani talán egy pszichológus ki tudná deríteni.
2016. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!