Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Empatikus vagyok, talán...

Empatikus vagyok, talán ezért? -bővebben lent-

Figyelt kérdés

Amikor pl.: "csak" nézem egy sérült állat képét, és mintha a fájdalmas érzéseit érezném valamennyire, kiráz a hideg, nem vagyok sírós, sőt, de akkor vissza kell fognom a könnyeimet. Nem mellesleg mindegy, hogy ember vagy állat, lényeg, hogy élőlény. Embernél, hozzáérek pl.: csuklójához és összerezzenek mert érzem valamiért ha neki valamiért ez fájt. Na szóval mintha érzeném a fájdalmukat, és amikor ez van, nagyon együtt tudok érezni, még akkor is ha egy egy bunkóról szó akit olykor agyonvágnék ezer örömmel. Ez lehetséges? Csak mert nagyon úgy tűnik. Soha nem kérdeztem meg, csak ez volt és kész, de egy ideje foglakoztat.

Talán azért van mert empatikus vagyok?

Más is van így?



2016. júl. 21. 23:42
 1/3 anonim válasza:
Bocsi, de mi is a kérdés?
2016. júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudtam én, hogy értelmetlenül írtam le. Bocsi. :(

Az lenne, hogy.:

-"normális" ez?

-az empátiám miatt van?

-más is van így?

2016. júl. 22. 00:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonló beállítottságú lehetek, mert ha sérült embert, állatot látok, sebet vagy csak látom, hogy fáj neki, konkrétan olyan érzésem van, mintha fájó zúzódások lennének a talpamon. Ilyenkor elgyengülök és inkább leülnék, csak hogy ne kelljen a lábamon állni. Szinte fizikailag megvisel.

Ha helyzet van, például valamilyen oknál fogva nekem kell más sérülését kezelni, mondjuk átkötni a sebét, meg tudom csinálni, csak ha nem muszáj, nem csinálnám túl gyakran.

A saját vérem az egyetlen, amire higgadtan tudok nézni. Ezért pl. sose választanék szakmát egészségügyi területen. Pedig szívesen segítenék akár ilyen módon is másoknak, empatikus ember vagyok. Ezzel azt hiszem, a kérdésedre is válaszoltam. Lehetséges, hogy azért van ez nálad, mert erős a beleérző képességed. Nálam szinte biztos, hogy ezért van.

2016. júl. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!