Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy 14 éves lánynak 137-es IQ-ja van? Ez sok?

Figyelt kérdés

Nemrégen elvégeztem egy tizenhét éveseknek készített IQ tesztet, angolul. 137 pontom lett. A suliban inkább közepes tanuló vagyok, de jobb, mint az átlag. Mindenki szerint borzasztóan sokat kötekedem, és nagyon sokat kritizálok egyes dolgokat, mint pl. politika, oktatási rendszer, migráció. Édesanyám szerint kis taknyosként nem kellen mindennel szembe kifogásom legyen.

Mit gondoltok rólam, miután elolvastátok a fentieket?

(bocsánat, hogy egyszerre három kérdés van, de nagyon örülnék, ha minnél több válszt kapnék!)

14/L



2016. júl. 24. 23:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy külföldi még lehet noname. A kettő nem függ össze.
2016. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, mert összefügg a kettő.
2016. júl. 25. 12:51
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Én őszintén megmondom, nem hiszek az IQ-teszetkben. Szerintem rengetegféle intelligencia van, és az IQ egy dolgot mér. Matekosok szerintem előnyben pl. Vagy akiknek jó a térlátásuk. Másfajta intelligencia kell szövegalkotáshoz, zeneíráshoz. Persze arra jó, hogy akinek 137, az azért csak nem tök hülye a valóságban sem. Szóval van valamennyi alapja, de hogy így, számra pontosan lehetne mérni, hogy nem 136 és nem 179, hanem pont 7... ez szerintem hiteltelen.
2016. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de nem az volt a kérdésem, hogy ki miben hisz, vagy, hogy melyik teszt 'nóném'! Köszi.
2016. júl. 25. 22:13
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem is noname volt, de azt nem tudhatjuk, hogy ad 1, milyenfajta feladatok voltak, ad 2, pontosan mit és hogyan mér. Ráadásul fizikus/mérnök berkekben ismert az "egy mérés nem mérés" szólás, szóval ha többször kitöltesz hasonló teszteket, és azokat átlagolod, akkor fogsz minél közelebb kerülni a valós IQ-dhoz.
2016. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
Én nem véleményt küldök, hanem a kérdésedre fogok válaszolni. Azok alapján, amiket most leírtál, te egy klasszikus értelemben vett tehetség vagy. Magas az IQ, az erős kritikai érzék, egyéni gondolkodásmód, nonkonform viselkedésmód mind erre mutat. Meg kellene tudnod, hogy miben vagy tehetséges. Az, hogy közepes tanuló vagy, nem jelent semmit. Einstein is megbukott fizikából, aztán mégis... A legjobb az lenne, ha a Mensa IQ tesztjén próbálkoznál. Aztán, ha azon is magas az eredményed, akkor kapsz egy linket, ahol további tesztekre klikkelve kiderítheted, miben vagy tehetséges.
2016. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Végre egy ember, aki normálisan válaszol! :)
2016. júl. 26. 21:20
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

einstein bukása urban legend, ráadásul az matekról szól.


ha a magas iq, erős kritikai érzék, egyéni gondolkodásmód, nonkonform viselkedésmód arra mutat, akkor klasszikus tehetségként el kell mondanom, hogy a meg kell tudni, hogy miben tehetséges, számomra pl az egyik legutáltabb elvárás.

2016. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

13-as vagyok.


"Ne haragudjatok, de nem az volt a kérdésem, hogy ki miben hisz, vagy, hogy melyik teszt 'nóném'! Köszi."


Oké, tényleg nem ezt kérdezted, csak a kérdést meg nem értem. Nem kötekedés, de hogy lehet az IQ túl sok? Túl okos, vagy mire gondolsz? Ha meg tényleg ennyi az IQ-d, akkor szerintnem te is tudod, hogy ez pozitívum.



Einstein sose bukott meg semmiből, csak amikor iskolába járt, akkor változott meg a rendszer: korábban az 1-es volt a legjobb jegy, utána az 5-ös lett. (Forrás: Dr. Karl Kruszelnicki: Legendás tévhitek)

2016. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
:)) Az volt a kérdésem, hogy TI mit gondoltok.
2016. júl. 27. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!