Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ilyen problémával...

Szerintetek ilyen problémával menjek pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Nem tudok feldolgozni egy pár eseményt ami történt velem régebben: Kiközösítések, bántások ilyesmik. Betegesen félénk vagyok társaságban és ezt mások is észreveszik.

Egész nap nem csinálok semmit, csak gépezek, nem haladok előre az életben mint más fiatal, pont a félénkség, szorongás miatt. Nemis tudom hogyan kéne élni este kimegyek futni, reggel úszni úgy érzem ez nem elég.

Napi kb 14 órát gépezek, mert nem tudok mit kezdeni magammal. 1 haverom van akivel néha találkozok.

Csak azért járok évközben okjs képzésre hogy ne mondhassák azt hogy semmit nem csinálok, amúgy nem érdekel. legszívesebben otthon lennék egész nap.

Egy átlagos napom most nyáron: felkelek délben, leülök a gép elé, kimegyek cigizni, chipset zabálok, rágódok a múltbéli dolgaimon, bámulom a falat, elmegyek biciklizni vagy futni(nem minden nap) , hajnali 3ig játszok a gépen. Ezeken kivül mit tudnék csinálni

20/F.


2016. júl. 25. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem h szukseg van ra, inkabb valami olyan tevekenyseg kene neked ami lefoglal es hasznos is. Szerezz munkat pl. Vagy szanj tob idot a sportra. Esetleg szerezz vmi uj hobbit pl : zeneles, fotozas, rajzolas, vminek a gyujtese (nem pokemon) es ne rohadj folyton a gen elott!
2016. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell elmenni, ezen csak te tudsz változtatni. Ha nem teszed fiatalon és magányosan fogsz meghalni, és addig se élvezed az életed. Keress célokat amiért érdemes lenne megváltoznod.
2016. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem tartozik a pszichiátria témakörébe, úgyhogy oda ne menjél.

Ha akarsz menni, pszichológushoz tartozik. A kettő ég és föld.

Amúgy szerintem vedd rá magad olyan tevékenységekre, ami tetszik. Ne rágódj. Én is csináltam, más is. Tudom, könnyű mondani. Mittudomén, ha takarítani szeretsz (most ez csak egy hülye példa), mindennap csináld, rendszeresen. Ha semmit sem szeretsz (ez a válaszod, gondolom), akkor találj ki valamit, értelmes tevékenységet, ami azért nem áll távol tőled, és szorítsd rá magad, hogy csinálod. Előbb-utóbb élvezni fogod, örömet fog okozni. Addig pedig mindennap elkönyvelheted eredményként, hogy na ma fél óráig mittudomén németet tanultam! És egyre jobb lesz.

2016. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia, 1-2 éve én is hasonló voltam, csak én még nem is sportoltam. Akkor voltam 10-11. Most 13 vagyok, szereztem barátokat, járok pszichológushoz-pszichiáterhez, szedek gyógyszert. Nyitottabb lettem az új dolgokra, találtam hobbit. Én azt ajánlom, hogy te is keress magadnak valami elfoglaltságok, pl. fotózz. Akkor kint vagy a természetben, ami meg is tud nyugtatni ha gondolkozol a múlton, plusz emberek között is vagy. Menj egy pszichológushoz is, hidd el jobb lesz. És ne gondolj a múltra. Az régen volt, ami történt megtörtént. MINDIG CSAK előre szabad nézni ! :)
2016. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát barátom a pszichiátria az neked csak meg mindenkinek ártana.

Gondold átt h mit tehetnél annak érdekében h ez változzon. Gyogyszerrel ne tömesd magad, mert bent ragadsz a gyogyszeripar sötét mély kilátásnélküli gödrében

2016. aug. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csoportos pszichoterápiát ajánlanék és/vagy pszichológust.

Én csoportos pszichoterápiával kezdtem, mert ott olyan emberek között voltam, ahol nem kellett szégyenlenem magamat a problémáim miatt. Igaz, kiderült, hogy súlyosabb problémáim vannak, mint azt hittem. Most pszichiáterhez járok, aki pszichoterápiát végez velem. Rengeteget fejlődtem és a gyógyszert is lerakhattam, szinte első kérésre (igaz így nehezebb).

20L

2016. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!