Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az éhségsztrájk az miért egy...

Az éhségsztrájk az miért egy eszköz? Mi van ha figyelmen kívül hagyom? Mi van ha azt mondom éhezzél csak legfeljebb felfordulsz-te döntésed?

Figyelt kérdés

Sose értettem mi az hogy éhségsztrájk. Valaki el akar érni valamit és azt mondja én addig nem eszem amíg ez meg az nem lesz.

De mi van ha én meg szarok rá és azt mondom akkor éhezzél csak míg fel nem fordulsz? És otthagyom a retekbe az illetőt éhségsztrájkoljon csak. Tőlem amíg fel nem fordul. De persze úgyse fog. Nem bírja ki hogy ne egyen. De ha mégis és mégis felfordul: hát és? Ő döntése ő cselekedete. Forduljon fel.


Szóval nem értem ez hogy lehet eszköz? Éhségsztrájk? Addig nem eszel… amíg? Hát akkor ne egyél. Sok sikert.. És otthagyom.


Miért nem lehet így intézni?


2016. júl. 26. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert az olyan politikusnak csökken a népszerűsége, aki azt mondja, hogy "Dögöljön éhen!"

Én se tartom tisztességes eszköznek az éhségsztrájkot, eléggé zsarolásszerű valami, de még mindig jobb, mint fegyveres erőkkel harcolni, és mondjuk megölni valakit.

2016. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem, törvény van rá. hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni.


Még régen valami ír kapcsán tiltották meg, azóta amikor már olyan állapotba kerül az éhségsztrájkoló, hogy baja lehetne, kötelező rákötni valami cukrosvíz infúzióra vagy mire.


A kérdés az, hogy szabadban levő embereken hogyan, mikor veszik észre, hogy már baj lehet.


A másik dolog, hogy akik a ramadán miatt hozzászoktak a hosszas nemevéshez, azok biztos máshogy reagálnak az éhségsztrájkra is.


Az sem tudom, hogy pontosan mi lehet a jogi státuszuk a szabadban fekvő embereknek, és ki felelős értük.


Az UNHCR, gondolom.

2016. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!