Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ázsiai vagyok. Vannak olyan...

Ázsiai vagyok. Vannak olyan ázsiai emebrek, gyerekek aki megértenek engem?

Figyelt kérdés
Én 13 éves vagyok és vietnámi nemzetésigű vagyok, de M.o-n születtem és mivel a szüleim folyton folyvást csak dolgoztak ezért többnyire egy kedves magyar társaságban nőttem fel... Nagyon sok jó illetve nagyon sok rossz emberrel találkoztam... Sosem értettem mit jelent az a szó h rasszista egészen mostanáig. Itt a gyakori kérdésen nagyon sok olyat láttam, h utálják az ázsiai embereket, meg h adó csalással vádolják őket. én többnyire értem ezeket a dolgokat mert nagyon sokat olvastam meg utána néztem egy csomó dolognak a politikával kapcsolatban. Na most itt a gyakori kérdések kommentelői között vannak nagyon durván rasszista emberek akik azt mondják (szószerint idézem) " ferde szemű, undorodok a ferde szemüktől és a lapos pofájuktól" meg még sok minden más amit inkább elfelejtek mint emlékezzek rájuk.. Én csak egy egyszerű kérdést szeretnék feltenni...: Miért undorodnak tőlünk, miért bántanak minket és miért néznek le minket ennyire?? Miért van az h csak az egyik utca saroktól megyik a másikba és egyből szidnak, meg h takarodjak vissza onna ahonnan jöttem. Én nagyon szeretném megérteni, h miért utálnak minket ennyire....??? Miért nézlek le És miért állítanak be minket a "rossz embereknek" M.o.-n, akik csak visszaélnek a befogadással?? Csupán azért mert máshogyan nézünk ki, vagy miért?? Én tényleg nem szeretnék újabb rasszista kommentelőket és rosszindulatúakat. Én csak egyszerűen szeretném ha valaki elmagyarázná és megérthetném végre és nem lennék annyi kérdéssel tele...

2016. júl. 30. 01:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg, hogy neten, gép előtt mindenkinek nagy a szája. Erről az oldalról meg annyit, hogy minden kis rosszindulatú 10éves ide jön élvezkedni. Ne vedd komolyan az ilyeneket.
2016. júl. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Tudod azért rasszisták az emberek többnyire, mert a saját lelki nyomorukat, frusztrációjukat arra vetítik ki, aki más. Ez által többnek érzik magukat, hogy valakibe belérúghtanak és lenézhetik. A saját életük sikertelnségét részben így próbálják kompenzálni.


Sajnos annyiban van alapja a rasszizmusnak is, hogy bizonyos népcsoportoknál sokkal nagyobb az elkövetett bűncselekmények aránya és az agresszófaktor (pl. arabok, feketék). Sajnos sokszor a becsületes arabok és feketék is annak isszák meg a levét, hogy a fajtársaik jelentős része sok rossz dolgot tesz. Az ázsiaikkal a tapasztalatok alapján nincs gond, többnyire dolgozó szorgalmas emberekből állnak.


Alapvetően abból kéne kiindulni mindenkinek, hogy van jó ember és rossz ember, sőt sok átmenet a kettő között. Én a tetteik alapján ítélem meg az embereket, nem a kinézetük szerint.

2016. júl. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
93%
Az rasszista emberek többsége tanulatlan, muveletlen és nem értenek meg dolgokat. Sosem értettem meg, hogy miért nézik le sokan a "kissebsegeket" holott ugyan olyan emberek belül mint akárki más. Nekem is voltak Ázsiai barataim, és őszintén megmondom, hogy egy időre már nem azt láttam, hogy mandula vágású szeme van, vagy másmilyen a bőre szine... egyszerűen a barátomat láttam magam előtt. .. Az emberek többsége felületes és fél attól amit nem ismer.
2016. júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Úristen!! Nem tudom elhinni, nagyon szépen köszönöm mind a háromotoknak... Nem hittem volna h segítőkész szavak az este közepén is érekzhetnek.. Nagyon szépen köszönöm nektek:)
2016. júl. 30. 02:27
 5/35 A kérdező kommentje:
Remélem sok olyan barátom lesz aki ilyen kedves mint ti vagytok. Mégegyszer KÖSZÖNÖM:)
2016. júl. 30. 02:31
 6/35 anonim válasza:
88%

A rasszista embereket egyszeruen nem tudom emberszamba venni. Undorodom attol, ha valaki lenezi a masikat, csak mert nem olyan, mint az atlag... Persze az ilyenek, ha mennek kulfoldre, ott is szidjak oket, csak magyarul, hogy ne ertsek..


Remelem jo sok baratot fogsz meg talalni, akik nem szidjak a hazad :))

2016. júl. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
A rasszizmust én sem fogom soha megérteni, az egyik leggusztustalanabb dolog a világon. Egyszerűen ne foglalkozz az ilyen emberekkel, felesleges. :) Pláne ne ezen az oldalon, itt mindenkinek csak nagy a szája.
2016. júl. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

A rasszisták között is többféle van, valaki megvet mindenkit, aki nem vele azonos származású, valaki csak egy adott csoportot (pl. a roma vagy az arab, ami nálunk "divat") vagy egy térséget (pl. a Távol-Kelet). De sokan meg se tudják őket különböztetni, nem a vietnamiakat utálják, hanem a mongoloid rasszt. 100-ból 99 nem tudná megmondani, honnan származol, csak azt mondja, fedett szemhéja van (vagyis az ő szavukkal ferde szeme, amit sose értettem, miért hívják ferdének, na mindegy), ez is kínai. Magyarországon nagyon utálják a kínaiakat, műveletlen parasztoknak veszik őket sokan (pedig egy japán például sokkal értékesebb tud lenni munka terén, sokkal képzettebb, mint egy magyar), és úgy vannak vele, hogy aki mongoloid, az kínai, őt nem érdekli, ha mianmari sem. Pedig az ázsiai emberek az én véleményem szerint szépek, főleg a koreai, a japán és a thai, sokkal szebb az arcberendezésük, mint az europidoknak. Én is örülnék neki, ha csak félig mongoloid lehetnek, pedig nem vagyok már tini. Csak azért mondom, hogy lásd, nem utál mindenki, én mindig is odavoltam az olyan típusúakért, mint amilyen te is vagy, és ahogy én észrevettem, emberileg is normálisabbak. Tudom, hogy ez fájdalmas időszak, de később még előnyöd is lehet belőle munka terén. Meg ugye itt van most ez a migráns ügy, emiatt sokan megutálnak mindenkit, aki nem echte magyar. De engedd el, ha meg se hallod ezeket, idővel megunják majd.


Csak egy utolsó kérdés: a nevedből úgy ítélem, hogy lány vagy, jól érzem?


22/L

2016. júl. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
en speciel imadom az azsiaiakat
2016. júl. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Hol vannak hozzád képest a huszonéves mindentegybeírokmerazjó emberek, akik sok évvel idősebbek nálad, mégsem tudnak normálisan írni?! Nagyon durva, hogy 13 évesen ilyen szépen fogalmazol. Én a korosztályomban évente egy ilyen embert találok...
2016. júl. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!