Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ázsiai vagyok. Vannak olyan...

Ázsiai vagyok. Vannak olyan ázsiai emebrek, gyerekek aki megértenek engem?

Figyelt kérdés
Én 13 éves vagyok és vietnámi nemzetésigű vagyok, de M.o-n születtem és mivel a szüleim folyton folyvást csak dolgoztak ezért többnyire egy kedves magyar társaságban nőttem fel... Nagyon sok jó illetve nagyon sok rossz emberrel találkoztam... Sosem értettem mit jelent az a szó h rasszista egészen mostanáig. Itt a gyakori kérdésen nagyon sok olyat láttam, h utálják az ázsiai embereket, meg h adó csalással vádolják őket. én többnyire értem ezeket a dolgokat mert nagyon sokat olvastam meg utána néztem egy csomó dolognak a politikával kapcsolatban. Na most itt a gyakori kérdések kommentelői között vannak nagyon durván rasszista emberek akik azt mondják (szószerint idézem) " ferde szemű, undorodok a ferde szemüktől és a lapos pofájuktól" meg még sok minden más amit inkább elfelejtek mint emlékezzek rájuk.. Én csak egy egyszerű kérdést szeretnék feltenni...: Miért undorodnak tőlünk, miért bántanak minket és miért néznek le minket ennyire?? Miért van az h csak az egyik utca saroktól megyik a másikba és egyből szidnak, meg h takarodjak vissza onna ahonnan jöttem. Én nagyon szeretném megérteni, h miért utálnak minket ennyire....??? Miért nézlek le És miért állítanak be minket a "rossz embereknek" M.o.-n, akik csak visszaélnek a befogadással?? Csupán azért mert máshogyan nézünk ki, vagy miért?? Én tényleg nem szeretnék újabb rasszista kommentelőket és rosszindulatúakat. Én csak egyszerűen szeretném ha valaki elmagyarázná és megérthetném végre és nem lennék annyi kérdéssel tele...

2016. júl. 30. 01:43
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Én erdélyi magyar vagyok és sok ember elfordult tőlem, amikor ez kiderült, nem beszélgettek tovább/elkerülték a társaságom így már ezt is sokszor félve vallom be, mert rengeteg előítéletes ember van. Magyar iskolába jártam, magyarnak érzem és vallom magam, csupán rossz országba születtem...
2016. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Én őszintén megmondom, azt hittem hogy a legtöbb ember kommentben megint rasszista módon fog válaszolni vagy azzal "támad", hogy milyen kevés az életkorom ezért nem kellene az interneten lófrálnom... Nagyon meglepődtem, de köszönöm mindannyiótoknok hogy ilyen kedvesen normálisan válaszoltatok nem törődve azzal, h én milyen "kicsi" is vagyok még... Köszönöm ezeket a bátorító szavakat és azt is, h nekem mint egy ismeretlen embernek/gyereknek is sok-sok kedves szavakat mondtatok. Tényleg szépen meg is fogalmaztátok és érthetően kitaglaltátok a választ a kérdésemre... Mégeygszer csak megköszönni tudom:)
2016. júl. 30. 08:57
 13/35 A kérdező kommentje:
Szia Utolsó válaszoló! Szerintem nem kéne szényelned a származásod, inkább légy büszke rá... A kommenteleők és a körülöttem lévők mind azt mind azt erősítették meg benne, h büszkének kell lenni a származásunkra... Én is magyar iskolába járok és inkább magyarnak érzem magam mint vietnáminak, sőt én tényleg még Magyarországot is nagyon szeretem. Osk jó ember van itt nem csak azok akik elfordulnak tőled vagy csúfolnak érte, mert mindenhol vannak rossz emberek is...
2016. júl. 30. 09:04
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon szépen fogalmazol a korod ellenére. Le a kalappal előtted!


A rosszindulatú, rasszista megnyilvánulásokat ne vedd figyelembe.

Mindenkinek úgy se tudsz megfelelni.

Az az ember aki megszólja a másikat a származása miatt egy begyepesedett, konzervatív személyiség. Nem gondol és nem is képes bele gondolni, hogy mekkora kárt tehet például egy 13 éves kisgyerekben az ilyen megnyilvánulásaival. Természetesen egy felnőtt embert is megvisel lelkileg ha a származásával piszkálódnak.

Ismétlem: Nem kell a szívedre venni ezeket a dolgokat. :)

A barátaid és később majd a párod sem a származásod alapján fog megítélni. Nyújtson ez vigaszt. :)

Minden jót kívánok neked a továbbiakban. :)

16/L

2016. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de vannak még nyelvhelyességi hibák a mondataimban. Azt is köszönöm, h te is ennyire jól elmagyaráztad és képes voltál egy picit is belegondolni az én helyzetembe. Igen rosszul esnek néha ezek a dolgok, de inkább elfelejtem mint h ezen rágódjak életem végéig.... Köszönöm.... Minden komment csak az én és a hasonló helyzetben lévők önbizalmát és szívét erősítik meg... Az ő nevükben is köszönőm Neked, Nektek..:)
2016. júl. 30. 10:05
 16/35 A kérdező kommentje:
#8 bocsi, hogy nem válaszoltam, de igen. Igen lány vagyok.:)
2016. júl. 30. 12:39
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Én bírom az ázsiaiakat, szorgalmas és kedves embereknek hiszem őket. Ne foglalkozz ilyen marhákkal, csak utálni tudják a másikat és még csak okuk sincs rá.
2016. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Félig vagyok csak magyar, félig pedig arab, hidd el engem is sok támadás ér, mostanában pedig szinte ez mindennapos. Szóval átérzem a problémád és biztosan vannak olyanok akik el fognak fogadni. Veled, vagy akár velem nincs gond, a világ az amivel van. Szóval csak emelt fővel menj ha valaki a külsőd vagy a származásod miatt beszól. Azt sem érdemlik meg hogy visszaszólj esetleg. :)
2016. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek... Utolsó válaszoló! Csodálom ha valaki ennyire felnőttesen tudja kezelni ezeket a helyzeteket és eltudja engedni a füle mellett a bántó, sértő szavakat.... Köszönöm mégegyszer mind a kettötöknek:)
2016. júl. 30. 19:43
 20/35 Viven kérdései ***** válasza:
100%

Nem kell ilyeneket olvasni :)

Én soha nem olvasok el egy ilyen nemzetiség szido prozakat;nem kell figyelembe venni.Amúgy sok olyan kérdés is van hogy ismerkedni akarnak azsai szarmazasuakkal;és hogy milyen jól néznek ki...szóval van annyi utaló mint kedvelő ember.

2016. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!