Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy nyitott?

Mennyire vagy nyitott?

Figyelt kérdés
Vagyis:szabadelvű,toleráns,lázadó,kreatív,nonkonformista,rendszerellenes,stb...Mert számomra a nyitottság ezt jelenti.Vannak még egyáltalán nyitott emberek?Nem trollkodni:)
2016. aug. 1. 04:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Èn pont ilyen vagyok amit leírtál.
2016. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy van tisztán nyitott ember, valamilyen formában mindenkinek vannak berögzült normái, ami miatt konzervatív is.


Pl. sok nyitott ember támogatja a melegházasságot, de nem tud nyitott lenni azokkal szemben, akik nem.

2016. aug. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 piriiiii ***** válasza:

Én úgy vagyok nyitott, hogy a politikát nem keverem ebbe, nem is igazán érdekel a politika és nem is értek hozzá (viszont elismerem, hogy érdemes lenne valamicske ismeret...). Az emberek felé sem igazán vagyok nyitott, mármint közvetlen kapcsolatok terén. Az emberiség felé inkább nyitott vagyok, az emberiség mivoltja, problémái felé.

És furcsa, mert valamilyen szinten hagyományőrző és talán konzervatív vagyok, bizonyos területeken már-már maradi, viszont... hogy is fogalmazzak. Az egyik legnagyobb "erényem", hogy el tudok fogadni olyan dolgokat, amik mások számára lehetetlennek tűnnek (ez nem azt jelenti, hogy bármit elhiszek vagy bármit megmásíthatatlan tényként látok). Szabadelvű vagyok, bizonyos határokig toleráns, kreatív, s bár a politikához nem értek, az elég nyilvánvaló számomra, hogy valami nagyon nem stimmel, de nem csak a politikusok, hanem a bolygónkon élő legtöbb ember fejében. Ellenzem azt a fajta társadalmi, életmódbeli rendszert, ami jellemző az emberi fajra. De csak azért, mert vagyok annyira nyitott, hogy tudjam, lehetne ez másként is...

És ezt a nyitottságot gyakorlom és igyekszem kiterjeszteni, fejleszteni, mélyíteni. Mert az emberek mindig beleesnek a vakon elutasítás hibájába, gondolkodás nélkül...

Sajnos nagyon kevés az igazán nyitott ember... nagyon-nagyon kevés. Csaknem mindenkin szemellenző van és egy teljesen egyenes, járt úton haladnak, ami biztonságos(nak mondott). Viszont ez nem feltétlenül önhiba. Mármint, nem olyan, amiről maga az ember tehet. Vagy nem csak ő.

2016. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!