Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha férfi kezdeményez, akkor...

Ha férfi kezdeményez, akkor végig kell menni rengeteg megalázottságon megszégyenülésen?

Figyelt kérdés
Ha az a célja hogy találjon egy komolyat, hogy tervezni tudjon, egy sor megalázottságon, kihasználáson, megszégyenitésen kell keresztül mennie, lehet olyan is ahol többen elküldik egyszerre, vagy kinevetik ?
2016. aug. 2. 10:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

8: Látod ez a a baj veled. Te mindenre ilyen agresszíven reagálsz.

Olvasd el, hogy mit írtam feljebb. Nem az illető ellen volt, hanem a saját félénkségem miatt.

De ez a baj veled, te nem tudod mások helyébe beleképzelni magad és rögtön mindent támadásnak veszel.

Mondjuk ez már a kérdésedből is egyértelmű volt.

2016. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
10: az a baj, hogy a legtöbb férfi azt gondolja, hogy ha szimpatikus és szívesen megismernéd, az már egyenlő egy kapcsolattal. Ezért is voltak bennem ilyen félelmek, hogy inkább nem is akarok próbálkozni, ne legyen belőle félreértés, hogy én nem is akarok semmit, mert mondjuk, ahogy jobban megismerem, rájövök, hogy nem jönnénk ki jól. Az ilyen visszautasítást, tehát, amikor már egy ideje randizunk, az még rosszabbul kezelik a férfiak. Szóval inkább bele sem kezdtem az egészbe.
2016. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mi számít megalázásnak. Értelmes esetben, ha egy nő kulturáltan visszautasítja, akkor azt nem veszi senki sem megalázásnak, mert biztos van olyan, aki nekünk tetszik, neki meg mi nem, ez szimpla logika. De ugye láttam én már karón varjút, van, akinek csak az nem a megalázás kategória, ha a nő azonnal a karjaiba veti magát. Ha szimplán csak visszautasítja, miért nem indokolta meg. Ha megindokolta, akkor beképzelt p.csa. Ha azt mondja, van barátja (ami simán lehet igaz is), akkor hazug beképzelt p.csa...


Ha ezt egy férfi helyre tudja tenni magában, máris jobb a helyzet. Azért a nők nagy része kulturáltan szokta kikosarazni a férfiakat (max. akkor nem, ha bunkó módon nyomul)... az más kérdés, igen, vannak tahó nők is. De azt meg úgy kell felfogni, hogy tahóknak a véleményére inkább nem adunk.

2016. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
# 12: Erre mondtam, hogy mindenki másképp gondolja, mindenki mást vesz egyértelműnek. Ez nem baj, mert igen, nem vagyunk egyformák hála az égnek. De nem mindenki érti, érzi a másik ember kimondatlan szándékait, ami szintén nem baj, csakhogy emiatt rengeteg a félreértés, a sértés és sértődés. Elvileg régen megvoltak az ismerkedési, udvarlási szabályok, nem véletlenül. Pont ezért. Minden társadalomban, közösségben kicsit más, de volt. Ennek a többsége mára elavult, de jó lenne helyette valami újat kitalálni. Nem túl merevet, csak legalább valami támpont legyen már, amikor ismerkedünk.
2016. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha a férfinak nem adatott meg valami extra vagy nem ért el valamit, akkor igen.

Lehet itt beszélni a normális visszautasításról, de 30 alatt még egy lányt sem láttam, aki képes rá. Természetesen sokat láttam, aki abban a tudatban volt vagy utólag úgy adta elő a dolgokat, hogy milyen diplomatikusan utasított vissza valakit. A helyzet az, hogy rengeteg huszonéves lány szereti hangoztatni, hogy érett és hasonlók, de érzelmileg semmivel sem érettebbek, mint a korosztályukban lévő pasik. Egy hirtelen egónövelő dologra, amit nem gondolnak komolyan, képtelenek átgondoltan reagálni.

Nem egy ismerősömtől hallottam, hogyha még a visszautasító szöveg normális is akart lenni, ott volt a nevetés vagy a százwattos vigyor a lány részéről.

2016. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15. De az is lehet, hogy amit a haverod vigyornak nézett, az egy kedves mosoly volt a lány részéről. Vannak, akik alapvetően mosolygósabbak (máskor meg azért fikázzák a nőket, mert a nő mosolyogjon...).
2016. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

15: Van aki kínjában is mosolyog. És sokszor a lánynak is kínos a visszautasítás, kellemetlen helyzet.

Szerintem aki ebbe túl sokat magyaráz bele és mindenen megsértődik, annak önértékelési problémái vannak és a saját kisebbségi érzését vetíti bele minden helyzetbe.

2016. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%

#16-#17: Ez szép és jó, de pont erről beszélek: Kell a dologhoz egy bizonyos szintű érzelmi intelligencia.

Gondolom ti sem mosolyogva közöltök egy halálhírt. Vagy egy temetésen sem álltok nevetni, mert egy jó vicc jut az eszetekbe. Ugyanilyen ez is. Egy bizonyos szinten az ember megtanulja, hogy kell normálisan visszautasítani, az idősebbeknek ez általában megy is.

Legyünk őszinték: Az emberek többségének jól esik, ha valakinek nagyon bejön, jót tesz az önérzetnek. Első reakció erre pozitív. De ha a másikat visszautasítjuk, akkor az illetőnek nem esik jól, ha azt látja, hogy örülünk, hogy de jók vagyunk, csak húzzon el.

2016. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
84%

18: Nekem nem esik jó, ha valaki közeledik felém, akitől én nem akarok semmit. Kellemetlen, már csak azért is mert nekem sem esik jó, ha vissza kell utasítani. Nem jó helyzet. Nem élvezem. És a legtöbb ember így gondolkodik.

Most nem a kis ribinek öltözött hülye lányokról van szó.

2016. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!