Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lány ütlegeli a pasiját...

Ha egy lány ütlegeli a pasiját, miért mindenki a lányt védi?

Figyelt kérdés

Láttam már megrendezett jelenetet is, amiben az emberek reakcióját vizsgálták, és láttam már "igazit" is.

Most amellett, hogy senkit sem kéne ütlegelni, miért van az, hogy ha egy lány erőszakkal nekiesik a pasijának, vagy valami fiúnak, és ha a fiú nem hagyja magát, akkor a lányt védik?

Ha azt mondják, hogy egy nő gyengébb, akkor a gyengébb fél miért erőszakkal akar valamit rendezni?

Ha nem tudja megvédeni magát, akkor miért pont erőszakot akar alkalmazni?

Ha "védtelen és gyámoltalan", akkor miért kezdi el ütni, verni az adott fiút/férfit?


Nem provokálni akarok, de nem értem, hogy ilyen helyzetben mégis miért a lányt védi az emberek többsége, amikor pont ő a hunyó a történetben, és itt most lényegtelen a "nem ismerjük a hátterét" szöveg, mert ezt akkor is mondhatnánk, ha a fiú üti a lányt.


Miért van ez a kettős mérce?

Nem alap az a dolog, hogy ha én gyengébb vagyok, akkor nem esek neki a nálam erősebbnek?



2016. júl. 31. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Sok lány pont emiatt bánik tapló parasztként a pasijával, mert tudja, hogy nyugodtan elbújhat a "lányt nem ütünk meg" és a "lányok sokkal gyengébbek" szlogen mögé.

De ezt én sem értem. Miért lenne úgymond több "jogom" megütni egy férfit, mint egy nőt?

Fiú létemre (és itt most le lehet pontozni) ha egy nő nekem rontana, minden további nélkül lecsapnám.


Gusztustalan az a mentalitás, hogy egy "nőt nem ütünk meg", de egy izomtibor nyugodtan laposra verhet egy nála gyengébb férfit, a kutya se foglalkozik vele, pedig ez ugyanolyan undorító, mikor egy nő a női "gyengébb" mivoltát kihasználva kezdi el verni a férfit.

2016. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Mert általában a férfi meg tudná védeni magát úgy hogy a lányt nem bántja, ha meg mégis lecsapja a csajt akkor máris ő az asszonyverő paraszt. Sok nő azt hiszi hogy nekieshet egy férfinak következmények nélkül, csak azért mert nem szalámival hanem barlanggal a lába között született, és őt nem regulázhatja meg fizikailag egy férfi sem, soha, semmilyen körülmények között. Alap dolog egy kapcsolatban hogy nem terrorizáljuk egymást fizikailag, ha mégis megtörténik bármelyik fél részéről, szerintem halott a kapcsolat.
2016. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

életkortól is függ ez.

mert ha fiatal gyerekek kb 20 éves korig civakodnak e képen,azon általában mindenki röhög.

de pont a héten láttam egy olyat,hogy az 50 körüli nő olyan hiszti és düh rohamot kapott,hogy szétverte a férje boltját,meg rávert az emberre hozzávágott dolgokat.

egytől egyig-a nők is-azt mondták,hogy le kellett volna pofoznia a férjének és egy papucs az ember.

főleg úgy,hogy a munkahelyén a kollégái előtt csinálta ezt a nem normális nő.


amúgy amit észrevettem az üvöltés ami a választópont a védelem és az elítélés közt.

ha közben gyomor összerántóan torokból agresszívan üvölt a nő,akkor senki sem sajnálná ha szétütnék érte.

2016. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem védeném, az biztos.

Az erőszak nem elfogadható akkor se, ha férfi követi el, akkor se, ha nő.

2016. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Tyű de le leszek pontozva azért, mert van erről véleményem :D


Ma már egyenlőség van a nemek között. Mára ugyan annyi joguk lett a nőknek, ami így van rendjén, DE erről érdekes módon megfeledkeznek az általad felvázolt esetekben. Ha már egyenlőség van, akkor ne legyenek meglepődve azon, hogy visszaüt egy pasi, hogyha megütik őt. Elvégre ez is része az egyenlőségnek. Ha valamit "szabad" az egyik félnek, akkor miért ne tehetné meg a másik fél is?


Amúgy az oka szerintem az lehet ennek, hogy a nők egyenjogúságát azért nem olyan régen vívták ki. Előtte meg évszázadokig máshogy mentek a dolgok és szerintem hiába van egyenlőség, hogyha még nagyon sokan nem fogták fel, nem dolgozták fel ezt.

2016. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én nem értem, hogy ha egy lány nekem esne, nekem miért csak védekezni lenne szabad. Szerintem verekedésben már nincsenek nemek.
2016. júl. 31. 19:14
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Talán arra gondolnak (az utolsó kérdésedből kiindulva), hogy a férfinak iszonyat sok lehet a számláján, ha a nő gyengébb létére képes volt nekiesni.
2016. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Hát ezt azért nem hiszem. Ismerek olyat, ahol a lány nekiesett a pasijának valami jelentéktelenebb okból. Dührohamot kapott szinte.
2016. júl. 31. 19:17
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
Sokan ismerünk ilyet. De azért többnyire férfiak szájából hallom, hogy valami apróság miatt agyon akarják verni az asszonyt.
2016. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%

Nincs egyenlőség, soha nem is volt, és soha nem is lesz.


Egyenlőség akkor lesz, ha sikerül az utolsó embert is a legalacsonyabb ember szintjére lecibálni. Ez pedig az emberiség és az evolúció végét jelenti majd.


Egyenlősítés van: egy mesterséges, gyomorforgató, gusztustalan választott tudatlanság, ami azt feltételezi, hogy minden ember teljes mértékben ugyanolyan és ugyanazt akarja.


A nőből nem lesz férfi, a férfiból nem lesz nő, a feketéből sosem lesz fehér, a fehérből sosem lesz fekete, a fentből lent, tűzből víz, stb.


Az egyenlőség gondolata a marxizmusban és annak őseiben és utódaiban gyökeredzik (kommunizmus, judaizmus, stb.).



Kérdező:


Azért a nőt védik, mert a férfi "feláldozható". Ha van egy kis faji öntudatod, akkor sokkal kevésbé találod gyomorforgatónak, ha egy fekete nő van egy fehér férfival, mintha fordítva történne. Miért? Mert a férfiak "feláldozhatók"; ennek ellenére mindkettő ugyanannyira elítélendő, hiszen az utód se nem fekete, se nem fehér, ezáltal elpusztul mindkettő: mind a fehér, mind a fekete (az utód e két rassz jellemző tulajdonságainak a felét fogja birtokolni, ezért evolúciósan alacsonyabb értékű, mint a két szülő).


A példád tökéletes mintája annak, hogy törzsi-faji öntudat létezik. Abban ugyebár talán még ábrahám magvaival is megegyezhetünk, hogy a nők szülnek; egy nő elvesztése csökkenti a születendő utódok számát. Ez 100%, hiszen a nők képesek csak életet adni. Egy férfi elvesztése nem >>>feltétlen<<< csökkenti az utódok számát, hiszen egy férfi rövid időn belül (értsd: kevesebb, mint 9 hónap) meg tud termékenyíteni elég sok nőt.


Visszautalván a fekete nő - fehér férfi példára: ebben az esetben a "fekete törzs" veszített egy nőt, nem a fehér. A fekete törzs került egy lépéssel közelebb a kihaláshoz, nem >>>feltétlenül<<< a fehér.


Az egésznek az alap gondolata a túlélés. Evolúció.

2016. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!