Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem látni ilyenek ellen...

Miért nem látni ilyenek ellen tiltakozni a feministákat?

Figyelt kérdés
Miért nem látni például az ellen tiltakozni őket, hogy a terhesség pluszpontnak számít a felsőoktatásba való felvételnél? Tudom, hogy az a nő aki ezt kihasználja az annyit is ér, de akkor is igazságtalan... Vagy miért van az a felfogás, hogy egy férfi nem üthet meg nőt, de egy nő egy férfit igen? Miért gondolják azt, hogy az indok az erőszakra, hogy a nő gyengébb? Csak mert szerintem ez rohadtul nem indok...

2016. aug. 1. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

A feministák nem hisznek abban hogy egy nőnek van joga egy férfit megütni, kivétel, ha ugye önvédelemről van szó, nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget...

Az meg, hogy a felvételinél pluszpontot ér a felvételin miért lenne igazságtalan? Szerintem igenis igazságos, és nem sok olyan nő van, aki ezt "kihasználná". Semmi értelme.

2016. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Mert őket csak az érdekli, hogy a nők hátrányos helyzetét javítsák, azokról a helyzetekről pedig, ahol a férfiak vannak hátrányban (gyermekelhelyezés, hajléktalanság stb.) inkább nem beszélnek.

Én egyetértek az egyenlőséggel, de gusztustalannak tartom, mikor csak az egyik félre koncentrálnak, a másikra nem.

2016. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

"Az meg, hogy a felvételinél pluszpontot ér a felvételin miért lenne igazságtalan? Szerintem igenis igazságos"


Azért, mert így elképzelhető, hogy egy jobb képességű diák helyett egy gyengébb képességűt vesznek fel a terhesség után járó pluszpont miatt? Tényleg igazságos, hogy egy olyan ember bejut, akinek kevesebb pontja van, mint egy másiknak, aki viszont nem jut be?

2016. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Miért is lenne igazságos? Én nem lehetek terhes, ezért nem is kaphatok pluszpontot, csak még több erőfeszítéssel, széttenni a lábát meg minden nő tudná. A verekedés kérdését meg tényleg rosszul írtam, elnézést, ez a felfogás nem csak a feministákra, hanem szinte az egész társadalomra jellemző...
2016. aug. 1. 13:03
 5/20 anonim ***** válasza:

"A feministák nem hisznek abban hogy egy nőnek van joga egy férfit megütni, kivétel, ha ugye önvédelemről van szó, nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget..."


Szerintem kb. erre gondolt a kérdező:

https://www.youtube.com/watch?v=kuZ4EWIIwn4

2016. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Jajj...Mit rinyáltok a felvételis plussz pont miatt terhesség esetén? Csomó másik dologgal is lehet plusz pontot szerezni. Amúgy meg csak, mert egy lány szét teszi a lábát nem biztos, hogy összejön a terhesség.


Jah és azt se felejtsétek el, hogy fix pont a maximum. Nem lesz olyan, hogy egy 18-19 éves terhes lány elér 550 pontot a felvételin és ezért miatta kiesik egy nehéz szakról az utolsó ember, aki megüti a ponthatárt...Aki be akar kerülni arra a helyre, ahova szeretne és tesz érte az be fog kerülni.

2016. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok, ennyi erővel a hátrányos helyzetért, fogyatékosságért járó pluszpont sem fair. Ahogy az sem, hogy kevesebb pontot kell elérnie annak, aki fizet az oktatásért.

Egy nőnek nem éri meg "széttennie a lábát" semennyi pluszpontért. A babavárás meg a róla való gondoskodás iszonyat drága, időigényes, stb. Ha valakinek van pénze egy gyerekre akkor nem biztos hogy szüksége van az amúgy nagyon sok(irónia) pluszpontra. Ha valaki mégis ilyesmire vetemedik, akkor nyilvánvalóan nem okos, és az első évben megbukik.

2016. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

# 6:


Akkor szerinted korrekt, ha valakinek van 450 pontja, egy másik embernek meg 420, és az utóbbi bejut valahova, előbbi pedig nem, mert 50 pontot kap pluszba?

2016. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

"Ahogy az sem, hogy kevesebb pontot kell elérnie annak, aki fizet az oktatásért."


Ez valóban nem fair, egyetértünk. :)


Egy őszinte választ kérnék, mellébeszélés nélkül a 8. válaszomban feltett kérdésre: Igen, korrekt, vagy nem, nem korrekt?

2016. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#7, senki sem mondta, hogy ezek közül valamelyik is fair.
2016. aug. 1. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!