Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kissé félek az új dolgoktól....

Kissé félek az új dolgoktól. Hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

A "fél" szó talán kicsit erős, úgy mondanám inkább, hogy tartok az új helyektől, ahol még sosem jártam, illetve az új szituációktól, amikről tudom, hogy várnak rám, de még sosem voltam még olyan helyzetben. Ha például egy korábban még nem ismert szórakozóhelyre, vagy akárcsak egy új boltba megyek első alkalommal, egész úton nagyon izgulok, néha kapkodva veszem a levegőt, érezhetően gyorsabban ver a szívem, stb. Folyószámlát kéne nyitnom, viszont nagyon vonakodok elmenni a takarékba/bankba, holott már voltam ott ezt-azt fizetni. Vagy egy másik dolog: nézegetem a tanfolyamokat, amikre jelenthekhetnék (most érettségiztem), de még csak egy-egy telefonszámot sem hívtam fel, hogy felvilágosítást kérjek az adott tanfolyamról, mert valamiért tartottam ettől az egésztől. Jó ideje tart már ez a "félelmem", de mostanra nagyon idegesítővé vált, és fiúként nem gondolom túl előnyös tulajdonságnak.

Nincs sok barátom, kicsit introvertált is vagyok, meg gyakran búskomor, ezt tudom, és talán ezek miatt ódzkodom ennyire az új dolgoktól. Hogyan lehetne ezt bizonyos vagy teljes mértékben leküzdeni? Van valaki, aki hasonló cipőben jár?



#introvertált #új dolog #félelem új dolgoktól
2015. aug. 1. 13:53
 1/3 eszter2005 válasza:
én is kicsit félek az újj dolgoktól
2015. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
wn is 28/f
2015. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kissé félésre azt tudom mondani, ez ilyen kutyaharapást szőrével típusú dolog. Tehát rendszeresen és egyre többet mozulj ki a komfortzónából. Lesz hogy nem úgy sikerül ahogy tervezted, de lesz hogy tökjó érzés tölt el amiért megléptél vmit a saját erődből.

A telefonálást is megértem, énis hasonló karakter vagyok, de pl egy ilyen telószámnál az a jó, hogy nagyjából fix dolgokat kérdeznél gondolom: mikor indul, hol lesz, mennyibe kerül.. ezt áthidalhatod úgyis, hogy fogsz egy papírt, leírod akár azt is hogy jó napot kívánok, xy vagyok és lenne néhány kérdésem az ilyenolyan tanfolyamukkal kapcsolatban. Utána pedig tételesen ott lennének gondolatjelekkel az egyes kérdések. akár még jegyzetelhetsz is közben h nem felejtsd el a válaszokat. Igen, fiúként ez nem előnyös tulajdonság de sok fiú kezdi így, nekem a férjem is hasonló természet és sokat mesélt az esetlen korszakáról, de tökjól kikupálta saját magát és én már csak ezt az oldalát ismerem. :)

2015. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!