Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kapzsik az emberek...

Miért ilyen kapzsik az emberek, miért kell nekik több és több?

Figyelt kérdés

Hogy pár millió forint után még mindenki szeretne többet? Megértem, annyiból még autót vagy házat se lehet venni ( na jó, használt autót talán ). Hogy 10-20 millió után még mindig szeretnének? Megértem ez arra elég hogy elkezdjük az életünket, lakás / ház, ha jól gazdálkodunk egy autó és el is fogyott.

De hogy száz milliók után még mindig kell? Hogy a leggazdagabb a legkapzsibb?

Vegyük például a politikusokat: egyszer ellopnak néhány száz milliót. Ha utána nem lopnának többet és az emberek érdekeit néznék, nem érdekelne, szemet hunynék felette. De hogy havi, pár havi rendszerességgel ellopnak ennyit.... minek? Én évi 1,5 millióból élek ( nettó ). Dupla ennyiből "királyként" élnék, mert tudok bánni a pénzzel. De ha ahhoz bármi illegálisat kéne tennem? Nem. Nem számít annyit a pénz.

Inkább legyek hajléktalan becsületesen, mint gazdag törvényt szegve, mást megkárosítva.


2016. aug. 4. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ha te is odajutnál a kondérhoz, és meglátnád a csillogást, meg a luxust, akkor te is kérnél belőle egy kiskanállal!
2016. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Blade Bone ***** válasza:
Én nem kérnék, mivel az a "kondér" nem az enyém. Ahogy az övék sem. Ezek az emberek és a hozzájuk hasonlók sem lesznek már sokáig ott, ahol most. A becsületes embereknek is van tűréshatáruk, és ha elég, akkor nekik takarodó lesz. De lehet még erről a bolygóról is!
2016. aug. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!