Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekekben miért van ennyi...

A gyerekekben miért van ennyi gonoszság?

Figyelt kérdés

Most, hogy kezdődik a suli, lassan kezdenek előjönni a gyomoridegem van az iskola miatt mert kiközösítenek és csúfolnak kérdésekből. Most is nemrég írt egy lány, aki fél 7. osztályba menni.


Vagy ez csak azért van, mert mi felnőttek már tudunk uralkodni magunkon, a gyerekek meg nem? Dehát a gyűlöletnek valahol felkell gyűlnie. Az pedig, hogy mindegyiket veri otthon a szüleje nehezen elképzelhető, mert ilyenkor egy egész osztály ugrik az emberekre. Akkor honnan jön ez a szintíszta gonoszság?


Nálunk volt egy gyerek aki még naaaagyon régen öngyilkos lett egy gyerek az iskolánkba mert piszkálták(felakasztotta magát az iskola WC-jében, elég fájdalmas halál amúgyis szerintem az akasztás vagy nem?). Inkább örültek neki az osztálytársai, hogy szünetet kaphattak a "gyászoláshoz". Utána rá pár hónapra rászáltak egy másikra, az nem lett öngyilkos mondjuk.


A mi fajunk ilyen undorító, vagy mi a rákfene van itt?



2016. aug. 4. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A gyűlölködést a tömeghatás okozza: egy erős egyéniségű személy vonzza maga után a tömeget akik a kijelölt személyre "támadnak".
2016. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sok gyereket nem vernek, de rosszul nevelnek. Lelkileg bántalmazzák, vagy csak szimplán le se szarják.

Másrészt az első válaszolónak igaza van. Gyakran van 1-2 pszichopata viselkedésű, a "társaság közepe" ember, akik gyűlölködnek, a többiek pedig gondolkodás nélkül követik őt/őket.


Sajnos kevés a kivétel, de amíg vannak ilyenek, addig nem szabad olyat mondani, hogy az összes gyerek rossz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__79959..

2016. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: köszi, az emberiségbe vetett reményem egy kicsit visszaállt :)


De attól még nem kéne valami tennünk, hogy fordítva legyen? Hogy az elnyomók legyen elnyomva? Vagy mi ebben már nem vehetjük ki a részünket, csak szülőként?


A jó szülő nevelhet jó gyereket, de lehet ő lesz a célpont:S


Én nem tudom ez, hogy működik, a mi osztályunk nem volt ilyen sablonos, mi kedveltük egymást. Ezért is volt sokkoló, hogy a ugyan abban az iskolában, más osztályban ilyenek történtek.

2016. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek többsége többnyire még magas százalékban ego-irányította, nem volt elég idejük csiszolni a személyiségükön, továbbá az empátiájuk sem fejlődött ki teljesen.

A szülő azért nevel, hogy ezeket a vadhajtásokat lecsipegesse, illetve a megfelelő ösvényre állítsa a fejlődése érdekében.

Osztályközösségben viszont általában nincs felnőtt kontroll, így szabadjára engedve a legtöbben úgy nyilvánulnak meg, ahol éppen tartanak.

2016. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 3: Ne nekem köszönd, hanem neki! :)

A jó szülő azt teheti, hogy ha a gyermekét cseszegetik, akkor nemcsak azt mondja, hogy "Tegyél ellene, fiam/lányom!", hanem valóban megpróbál segíteni, akár átíratja máshová, akár hagyja, hogy magántanuló legyen a gyerek, ha ezt kéri.

No offense, de nálatok biztos nem volt senki, akit kiközösítettek? Ismerek én olyan osztályt, ami alapból jó hangulatú egymással valamennyire kedvesek is, de van akit kiközösítenek, és vele már nem.

2016. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan """édes ártatlan kis angyalkák""" mint ahogy sokan mondják.

Rászállnak egy emberre, mert mit tudom én, csöndes, vagy másmilyen, vagy mert színötös, tényleg nagyon királyak hogy 20an terrorizálnak 1et.

Meg van olyan køcsøg szülő is, aki szrik az egészre, és bennhagyja a gyereket egy ilyen közösségbe ahelyett h elvinné más iskolába.

2016. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


Tényleg nem igazán volt semmi ilyen. Jött hozzánk talán 7.-be egy ilyen fura lány, aki tényleg nagyon fura volt. Folyamatosan bambult másokra és mosolygott rájuk. Nagyon szegény családból származott, volt egy huga, ő is oda járt, csak ő ugye alsós volt, míg mi már felsősök, mindíg csak azt láttuk, hogy a huga mennyire eszik, mert otthon nagyvalszeg nem sokat kaptak enni, két csontváz volt a lány.


Eleinte volt egy kis "hátbabeszélés", de aztán egy idő után egyből befogadták a lányok, mert "girl power!" volt az egész osztályban, egy lányt sem hagytak az út szélén. Utána már vitték mindenféle helyre és beszélgettek vele(már amennyire tudott).


Mi fiúk meg, hát épp ez az, hogy elvileg mi voltunk a szörny szülött osztály. Sok ember aki lebukott, auto a mi osztályunkba került, mert az évfolyamtárs osztály volt az elit, úgyhogy jah. Szóval azthinnéd, a legszörnyűbb legszörnyűbbje, mert sokak csak kegyelem kettessel mentek át, de semmi.


Ha bármelyik külsős megtámadott valakit, egyből ugrott az egész fiú osztályközösség arra az illetőre, mint valami maffia, amikor a családbelire támadnak.

Persze osztályon belül volt piszkálgatás, egymás légdugása(no homo), meg bütykös kártya, meg a mogyorózás... na jó, a mogyorózás szörnyű volt, de amúgy semmi vészes. Viszont kitagadva nem volt soha senki, és vigyázva volt a másikra.

2016. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekként is rendkívül empatikus voltam, néha már azért sírtam, mert a másik gyerek rossz körülmények között élt. De a legtöbb gyermek nem ilyen ám, igaza van a kérdezőnek. Nálunk is tele volt az osztály kis pszichopatákkal. (Igen, azok, mai napig lelketlen férgek, ez már pici korban megmutatkozik.) Egyik osztálytársamat a pszichiátriára juttatták, nekem is támadtak öngyilkossági gondolataim. De aztán utánagondoltam, hogy csak nekik tennék szívességet azzal, hogy megölöm magam, ezek a ganék nem érdemelnek ennyit. A szülő ebben az esetben csak azt teheti, hogy átíratja a gyereket máshová, mint ahogy azt írták előttem is. Nagy felelőtlenség félvállról venni a segélykiáltást. Ha a gyermek azt mondja, hogy nem érzi jól magát, akkor nem azt kell neki mondani, hogy ne hisztizzen, hanem komolyan kell venni.
2016. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Elore bocs az ekezetek miatt.:)

Sajnos a legtobb szulo erzelmileg egy saska szintjen all, ez pedig tovabbszall a gyerekre is.

Az ilyen gyerek pedig az osztalytarsain fogja kielni az ebbol szarmazo frusztraciot.

Az a gyerek pedig, akit csesztetnek, szinten ilyen erzelmi szintu szuloktol jon, csak a masik oldalrol.


Sajnos az atiratas meg ezek a dolgok nem ernek semmit. Olyan, mint amikor a fejfajasra beveszel egy algot. A tunet elmulik, de ami okozta, megmarad. Eselyesen a kovetkezo helyen is bantani fogjak a gyereket, mert nincs olyan hely, ahova csak es kizarolag kiegyensulyozott, erzelmileg stabil gyerekek jarnak.


A legfontosabb szerepe egy olyan osztalyfonoknek lenne, aki nyitott szemmel jar, es tudja mi a helyzet az osztalyaban.

Ezen felul pedig erzelmileg stabil, kiegyensulyozott. Ezaltal tudna segiteni azokon, akiken kell. Itt pedig nem csak azokra gondolok, akiket bantanak, hanem azokra is, akik bantanak valakit. Igyanis Ok is ugyanugy betegek. A "kezelesi" modszer persze mas, de ha az ember erzekeltetni tudja a gyerekekkel, hogy marpedig egyik sem tobb, mint a masik, akkor nyert az ugy.


Ezzel szemben a mai atlag az, hogy az of le sem szarja az osztalyat. Nekem szemely szerint 4 volt 5 ev alatt.:)


Ha lenne beleszolasom, biztos bevezettetnem a foallasu osztalyfonokseget, olyan tanarokkal, akik nincsenek lestrapalva es kepesek beszelni a gyerekektol kezdve a kezdo felnottekig.

Persze itt ilyen soha nem lesz.


Ebben a temaban nagyon melyre lehetne merulni, de az az egy tuti, hogy iszonyat problemak vannak.

Es sajnos a megoldas NEM az atiratas vagy a magansuli.

2016. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem nagyon bántottak . 12 év alatt 7 iskolám volt . Menekültem egyik helyről a másikba . És a végén annyira magamba zárkózó , önbizalomhiányos voltam , hogy az már feltűnt volna bárkinek is . A szalagavatómon sem vettem részt , az érettségi banketten se. DE az én történetem azért érdekes , hogy bármennyire bántottak mindig volt bennem egy lelki erő , hogy tanulni fogok , és megmutatom nekik és most fogom elkezdeni a 2. évemet a pécsi orvosin , és mára vannak barátaim. De ilyen sajnos örökre nyomot hagy az emberen ,én a mai napig szorongok , félek ha meglátom őket , mindig kitérek a másik oldalra , elfordítom a fejemet . Ezt nem lehet elfelejteni...és a késsel fenyegetnének akkor sem mennék el az osztálytalálkozóra , mert kiakarom törölni az életemből ezt a periódust , én nem hibáztatom őket mert az 5. 6. iskolaváltás után minden valószínűséggel már nagyon magam alatt lehettem , és ezt egy közösség megérzi , de én sosem jártam pszhiáterhez , sosem szedtem semmit huzamosabb ideig , igaz sokszor sírtam , utáltam iskolába menni ....Ez az én történetem :)
2016. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!