Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, vagy ez...

Velem van a baj, vagy ez normális gondolkodás? Szerelem vagy barátság

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem nem fog túl hosszúra sikeredni... Arról van szó, hogy bárkivel beszélek a barátságról és a szerelemről, hogy mondjuk ha választásra kényszerülne mit választana, mindenki a barátságot mondja. Egyedül én(15L), és a barátom(18F) választanánk a szerelmet. Azt tudni kell, hogy akikkel beszélgettem erről, mindnek van szociális élete, ellenben velem és a barátommal. Vannak barátaik, eljárnak otthonról, míg mi soha. Ha tőlem megkérdezné valaki kit választanék gondolkodás nélkül a barátomat választanám. Nekem Ő az első, és ez fordítva is igaz.

Amiről még beszélgettem ismerőseimmel, hogy mikor a barátaikkal vannak akkor jól érzik-e magukat, nem gondolnak-e túl sokat a barátjukra/barátnőjükre. Mindenki azt mondta, hogy nem, ők a barátokkal vannak elfoglalva olyankor. Ez tök normálisan is hangzik, de valahogy nekem nem. Nekem 1 barátnőm volt, akit nagyon régóta ismerek, de már nem vagyunk jóba hónapok óta. Amikor vele voltam mindig csak a barátomra tudtam gondolni, állandóan ő járt a fejemben. Amikor ezt másoknak elmondtam, azt mondták, hogy beteges vagyok, hogy állandóan csak rajta lógok stb, és ezért megijedtem, hogy mi van, ha a barátomnak ez nem tetszik, és rám fog unni, de érdekes, mivel ő szereti hogy ennyire ragaszkodok hozzá. A kérdés az, hogy szerintetek is beteges viselkedés ez? Vagy vannak mások is így vele...? Normális válaszokat kérek.

15/L



2016. aug. 6. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Legtöbbek szerint beteges, és igazából mindig csak azzal foglalkoznak, akikkel éppen vannak, de főleg magukkal, de én is ugyanúgy vagyok vele 22 éves hímnemű létemre, mint te, csak én még egyedül vagyok. De mindig a szerelmem jár az eszemben, akárkivel vagyok, és ha kölcsönös lenne, gondolkodás nélkül választanám. A barátoknak is előbb-utóbb lesz valakijük, akivel ha komolyabbra fordul, őt fogják választani.. legalábbis nagy többségben.
2016. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Én is a férjemet, ergo a szerelmet választanám a barátok helyett. Ez most sarkított, mert már házasok vagyunk, de ugyanígy volt addig is, amíg csak a barátom volt.


A barátok jönnek-mennek, nem hiszek abban, hogy életre szól a dolog. Egyedül a párom állna ki értem nagy bajban.

2016. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó látni, hogy nem csak én vagyok így vele.
2016. aug. 6. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a barátság és a szerelem nem olyan dolog, hogy vagy-vagy. Nem értem, miért kéne választani? Kb. ez olyan, hogy én szeretem a kakaós csigát és a töltött káposztát, van, amikor ezt eszem, van, amikor azt, a kettőt nem enném egyszerre, de miért kéne a kettő közül választanom? Nem értem.


Egészséges lelkületű ember életében van szerelem is és van barátság is, és mindkettő elfér egymás mellett. Miért kéne az egyik rovására feláldozni a másikat? Nekem pl. van barátnőm és vannak barátaim is, és rosszul érezném magam, ha nem lenne szerelem az életemben (csak barátok), de akkor is, ha csak szerelem lenne, és semmilyen barátom nem lenne. De mint mondtam, ez a kettő nálam nem függ egymástól, eszembe se jutna választani a kettő közül, hiszen természetes, hogy az ember barátságokat köt, mint ahogy az is, hogy valakivel jár...


Persze, ha neked nincs szükséged barátokra, csak szerelmedre, és így jól érzed magad, akkor csináld ezt és kész, másokra meg nem kell hallgatni.

2016. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a hatalmas szerelem egyszer csak elmúlik, csökken szerintem nem szabad eldobni a barátokat. Nekem sajnos az események sajnálatos alakulása miatt muszáj választanom a barátnőm aki lelkitársam és a barátom között aki a szerelmem. Örülj hogy te ilyen választásra nem kényszerülsz és ne dobd el azt aki a szerelmed előtt is veled volt.
2016. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En sem ertem hogy miert kellene valasztani. Azert kell megtalalni az egeszseges egyensulyt a baratok es a parkapcsolat kozott. En ugy vagyok vele - bar idosebb vagyok mint te ugyhogy ezt is vedd figyelembe hogy nalunk mar ilyen temak kerulnek elo - hogy csaladot alapitani es osszehazasodni a baratommal fogok es nem a barataimmal. A kozos eletunket epitjuk de ebbe bele kell fernie a baratoknak is. Mert jo neha a parom nelkul elmenni bulizni pedig imadom szeretem, de kellenek a tarsas kapcsolatok es sok olyan tema van amikor jo ha egy kivulallo is elmondja a velemenyet. Es ugyanugy a barataimnak is lehet ram szuksege. Nem szabad leolni minden mas kapcsolatot csak azert mert a baratod ott van neked. Amikor en elmegyek nelkule szorakozni akkor nekem is eszembe jut de nem nezem folyton folyvast a telefont hogy mikor ir miert nem hiv... meg mi ugy szoktuk idozetni hogy aznap estere o is beszervez maganak haverokkal sorozest.

Sajnos bele kell azt is kalkulalni hogy mi van ha egyszer szetmentek? Mert oke hogy orokre de manapsag nagyon konnyu ezekkel dobalozni de megtartani a szavunkat annal nehezebb. Akkor ott leszel egyedul es egy szakitas pokolian rossz egyedul vegigcsinalni.

2016. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én is olyan voltam mint te, feladtam mindent az exemért,és így utólag belegondolva bánom,hogy 2 éven át mindig az első volt számomra és csak rá tudtam gondolni. én már már megszállottan szerettem az exemet és ez NEM normális:(
2017. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!