Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek vannak a való...

Szerintetek vannak a való életben olyan emberek, mint Sheldon az Agymenőkből?

Figyelt kérdés

Szerintetek vannak olyan emberek mint Sheldon?

Olyan


Pontos

Vicces

Okos

H*lye

STB

STB.Szerintem nincsen neki hasonmása :D



2016. aug. 6. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Én konkrétan akkor kerestem rá, hogy ki is ez a figura, amikor többen mondták, hogy hasonlítok rá. Van egy ismerős, amióta kiborítottam a székből, mert a helyemre ült, a vezetéknevem helyett mindig Coopert mond. A tavalyi csoportban, ahol tanítottam, több diák is szereti ezt a sorozatot és ők is mondtak hasonlókat, úgyhogy miután egy barátom nyomására megnéztem néhány részt, igazat kellett adnom nekik néhány dologban. Egyébként én Aspergeres vagyok, de a "sheldonozók" többsége ezt nem tudja. Amúgy a sorozatban vannak érdekes részek, de sok helyen hibásak a képletek a táblákon és rendkívül idegesítőek a műkacajok. Az viszont utólag kifejezetten vicces volt, amikor a barátom épp megszakadt a röhögéstől, amikor Sheldon épp problémázott valami hétköznapi dolgon, pl. valami nem volt szimmetrikus, én pedig kétségbeesetten próbáltam elmagyarázni, hogy ez nem vicces, ez idegesítő, ki tud úgy élni, hogy az nem szimmetrikus? :D

Egy biztos, bár valóban van hasonlóság, nem tudnék jóban lenni egy ilyen emberrel. Egyszer kritizálná meg az általam felállított rendszert és nem csak a székemből repülne. :D

2016. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Egyszer kritizálná meg az általam felállított rendszert és nem csak a székemből repülne."

Ő is ugyan ezt mondja! :)

2016. aug. 23. 16:38
 13/16 anonim ***** válasza:

Akkor azt hiszem, tényleg baj van! :D

#11

2016. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

A vége lemaradt: nálam még a macska is tudja, hogy milyen mértékű entrópiát okozhat, de ő is csak azért kivételes személy, mert fraktál alakzatot vesz fel alvás közben. Ha Fibonacci-spirálban tekeredik össze a székemben, akkor kivételt teszek és nem vágom ki belőle.

#11

2016. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
65%

Üdv, 18 éves lány vagyok, diagnosztizált asperger szindrómás vagyok, bár terápiára egy ideig jártam, nem ismerem fel arcmimika alapján az érzelmeket, valamint nem értem a szarkazmust és az iróniát, ezáltal sokszor tartanak bunkónak és akaratlanul is teszek keresztbe embereknek. Nehezen értelmezem az érzelmeket. Nehezen boldogulok, nehezen illeszkedem be emiatt és korábban sokat bántalmaztak emiatt. Kiskorom óta foglalkoztat a fizika, még gimnazista vagyok de miután svájci származású vagyok, régebben jártam Genfben egy fizika táborba nyaranta és azóta van kapcsolatom az ottani egyetemmel akik támogatnak amennyiben fizikával kapcsolatos segítségre van szükségem, ez természetesen nem az iskolai tananyagot érinti hanem a saját kidolgozatlan elméleteimet és azok bizonyításait. A jövőben is a fizika valamely kategóriájával foglalkoznék.

Ajánlották a sorozatot és meg kell mondjam, megdöbbentett és megnyugtatott Sheldon karaktere, kevésbé érzem magam furcsának és segített is hogy megértsem az ő helyzetéből, hogy egy átlag neurotipikus ember aki Sheldon személyiségének ellentéte mennyivel érzékeli és reagálja le máshogy Sheldon megjegyzéseit.

A napirendes szerződéses dolog nálam is elég szigorúan zajlik, fontosnak tartom hogy minden rendszerezve legyen és nem szeretem a változásokat, a szabályzatokkal voltak problémáim a kollégiumban ahová a szüleim száműztek különcségem negatív jellemeinek okán, de ezek már simán az Asperger szindrómára jellemző vonások, amivel egyébként Sheldon karakterét is leírják néhol. Meglehetősen hasonlónak tartanak hozzá de ami biztos, az az, hogy a való életben ez a legkevésbé sem vicces dolog. Mindig elnyomtak és lenéztek azért amilyen vagyok, ez nem egy áldás.

2017. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

1. a röhögés NEM mű, mert közönség előtt veszik fel a részeket

2. Sheldon minden, csak nem vicces, én inkább sajnálom, amiért ilyen "elveszett". Nagyon okos, de annyira magányos sokszor a meg nem értettsége miatt. Kirekesztett (jó, a barátai körében nem), és a folyamatos merevsége miatt nehéz hozzá alkalmazkodni.


Egyébként jófej is tud lenni, de az, hogy az érzelmekkel nincs tisztában hát nem épp pozitív.

Van hasonló ismerősöm és néha igencak nyelnem kell, mikor odamod minden érzelem nélkül ezt-azt (őszinte, amit értékelek, csak néha belegyalogol a lelkembe, ami nem tűnik fel neki).

2017. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!