Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manipulatív ember lehet jó?

Manipulatív ember lehet jó?

Figyelt kérdés
Azok az emberek akik másokat manipulálnak bizonyos célok elérésében, minden esetben gonoszak és rosszak? Vannak, akik mások megsegítésére vagy kevésbé önös érdekből folyamodnak manipulációhoz?

2016. aug. 7. 02:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
2016. aug. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetnek, attól függ kit tekintesz jó embernek.

Én is az vagyok, mármint manipulatív, viszont csak saját érdekeim miatt nagyon... NAGYON ritkán manipulálok.. bár nem vagyok jó ember a saját mércémmel nézve. :)

2016. aug. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet "jó" is meg "rossz" is. Ha belegondolsz valamilyen szinten mindenki szokott manipulálni másokat pl vélemény nyílvánítással. Ez egy ilyen világ,ahol az érdek és az ego az úr.
2016. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Például a bűvészek.
2016. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

1. kérdés: relatív, mert az ő szemszögéből ige, de egy másikéból nézve már nem biztos;

2. kérdés: kérdés, hogy az az adott cél milyen irányú. Ezzel vagy segíthet a másiknak, hogy neki jobb legyen (önzetlenség), vagy arra jó, hogy a "segítő" létrázhasson pl.: a főnökségnél, de lehet, hogy csak a manipulatív célja arra irányul, hogy az áldozata tudását kihasználhassa (elvileg tanuljon tőle, de ezt inkább az önös érdekei miatt "hasznosítsa").

3. kérdés: Van, aki önzetlenségből segít (bár ma már ez kevés, és sajna baleknak nézik őket), és van, aki csak az önös érdekei miatt ilyenek. Van még a köztes, akik kevésbé önös érdekeik miatt ilyenek.

2016. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy manipulatív jó ember, aki nekifog sok rossz embert manipulálni, majd jó irányba tereli őket.


Ezt szerintem lehet jó embernek nevezni.

2016. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legritkább esetekben. Politikusok közt sincs sok jó.
2016. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jó embernek tartom magam, de néha szoktam manipulálni az embereket. Pl.: ha már éppen zár a Bazilika és én le akarok menni a nagypapámhoz, nem akarok több gyógyszert szedni vagy éppenséggel a szülinapomat nem a pszichiátrián akarom tölteni (akkor haza is engedtek).
2016. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem art vele masoknak, akkor lehet jo.
2016. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy ki mit tekint manipulációnak? Pl. van aki csak az önérdekű hazugságokat, ami mások kihasználására, megrontására megy.

De van aki valamilyen drámázás képpen minden hazugságot, vagy nem-egyértelmá viselkedést manipulálásnak lát, még akkor is, ha konkrétan nem ártott neki semmit.

Pedig hazugságra szüksége lehet pl. egy szülőnek is, amikor nem tudja elmagyarázni a gyerekének azt, hogy mi folyik körülötte, mert az nem értené meg. "Felnőtt szinten" is sok ilyen érthetetlen emberrel lehet találkozni, akivel már azért is lehetetlen az őszinteség sok esetben, mert nem értelmes az illető, azért csak annyit közölsz, amit ő még fel tud fogni.


Számomra nem az a fontos, hogy általánosítva elkönyveljek embereket, akképp hogy ők "manipulatívak", hanem az, hogy meglegyen határozva (a kérdéssel ellentétben), hogy mire is "manipuláltak", mit csináltak és meddig mentek el, ártottak-e valakinek egyáltalán. Nem jár együtt kötelezőképpen mások ártásával az, hogy valaki elérje a célját.

2016. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!