Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben megnyílni mások előtt?

Figyelt kérdés

Múltbéli események miatt kisgyerek korom óta azt gondolom, hogy a szeretet mindig fájdalmat okoz. Emiatt nagyon nehezen nyílok meg másoknak, a legjobb barátnőmnek is 1 év kellett mire meg tudtam bízni teljesen benne. Fiúknál is, ha valaki közeledni próbál, azt visszautasítom, mert rég megtanultam hogy a vége úgyis csak fájdalom. De ezen szeretnék változtatni. Tudom egy párkapcsolat sosem könnyű, nem ezzel van a probléma. Nem vagyok depressziós, csak rengeteg bánat van bennem, sok embert elveszítettem akiket szerettem, és mindenért magamat okolom, amiket pedig pontosan tudom hogy nem miattam vannak (szintén múltbéli események miatt). Tudnék valahogy ezen a felfogáson változtatni?

16/L


2016. aug. 9. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nagyon nehezen nyílok meg mások előtt, eléggé introveltált személyiségű vagyok.

Mindenképp szükséged lenne segítségre! A leírtak alapján, amiket átéltél, keresztülmehettél... Amiatt egyáltalán nem leszel "rosszabb", ha ezeket nem tudod egyedül megoldani. Úgy vélem, feltétlenül beszélgetned kellene erről valakivel. Ajánlom, hogy fordulj gyermekpszichológushoz. Remélem, segíthettem. :-/

15/l

2016. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, tudatosan figyelj oda és apránként kezdj lépéseket tenni. Pl mikor beszélgetsz valakivel, gondolj arra, hogy most túl zárkózott vagyok? Ha igen, próbálj meg csak egy picit először barátságosabb lenni, vagy valami egyéb aprósággal jelezd a másiknak, hogy kellemesebbé akarod tenni a szitutokat (ez lehet egy kis mosoly, vagy valami kisebb udvariasság, bármi). Ha nem megy nem baj, nem kell minden esetben erőltetned magadat és túllépned a privátszférádat. Aztán ha többször eljátszottad már ezt, egyre jobban fog menni. És nem mondom, hogy ezt mindenkivel el kell játszanod, de ha nem irritál az illető, nyugodtan próbálkozz.
2016. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!