Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság az embert hány éves...

Manapság az embert hány éves kortól tekintik felnőttnek? Mikor nő be az ember feje lágya?

Figyelt kérdés

Manapság kitolódik a házasság, család, munkavállalás. Ha "férfit" akarok találni, vagy "nőt", nem egy nagyranőtt fiút vagy lány, hány éves kor körül gondolkodjak?

Persze, egyénfüggő, mert van aki már 21 évesen albérletben lakik, és van aki 30 évesen is otthon lakik, mint egy nagy kamasz.


2016. aug. 11. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ha akartam ha nem, be kellett lőnie a fejem lágyának 10 éves korban. De látom hogy a mostani gimnazista diakoknak sem nőtt még be.
2016. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem inkább a gondolkodásmódtól függ...

ismerek olyan 30-ast aki külön él, dolgozik.........de olyan, mint egy nagy gyerek, nem tekintem felnőttnek, hiába önálló, meg van munkája, nagyon nagyon gyerekes!

viszont van olyan 16 éves lány ismerősöm aki sajnos elég rossz körülmények miatt fiatalon elkezdett dolgozni, szülővel él, de ő gondoskodik magáról és a testvéréről...mondhatni elég korán felnőtt...


23F

2016. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Manapság már csak azt tekintik felnőttnek, aki nem nevet a poénokon, mindent vér komolyan vesz, és dolgozik. Elcseszett egy világ ez. 18 éves kortól mindenki felnőttnek számít, független a személyiségétől. Nincs kőbe vésve, hogy milyennek kell lennie. Attól a kortól kezdve mindenki felnőtt a maga módján.
2016. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jaj már megint ez az otthonlakás téma. Nem unjátok még???
2016. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább ismerd meg a jelölteket :)

A legjobb barátnőmmel egyidősek vagyunk (20). Engem mindenki felnőttnek tart, mert elköltöztem otthonról, eltartom magam, és el tudom intézni az ügyeimet - de én tudom, hogy hihetetlenül nem vagyok még felnőtt, egyszerűen nem olyan a gondolkodásom, mint mondjuk egy harmincasnak, aki már családot és saját lakást szeretne, és erre spórol évek óta (én a következő diplomámra spórolok, ha tudok, pedig még az elsőt is csak jövőre fogom megkapni :D)

Ehhez képest a barátnőm mindenki szemében gyerek, csak mert otthon él és hagyja, hogy a szülei tartsák el (dolgozik, de félreteszi lakásra, mert nem okoz gondot a szüleinek, hogy támogassák). Közben pedig egy rendkívül érett gondolkodású ember, ha idősebb lenne, azt mondanám, hogy egy bölcs nő. A szülei se gyerekként kezelik, nem szólnak bele az életébe, csak ha tanácsot kér tőlük.

Na, akkor most melyikünk a felnőtt? :D

2016. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MZ.per.X ***** válasza:

Hogy vársz választ egy kérdésre, amire te magad is azt írod hogy egyénfüggő? :D


Elég relatív dolog ez. Engem a környezetem mindig is "túl komolynak" "túl felnőttnek" tartott. A munkám meg olyan, hogy 27 évesen 20-60 éves korig kell irányítsak embereket. Egy 20 éve szakmában lévő ember szeret "fiatalnak" nézni engem.


Szerintem ezek a kitolódások is relatívak. Ismerek sok embert akik már fiatalon dolgoznak, gyerek, család miegymás, másrészt régen is voltak örök agglegények/agglányok.


Na meg az emberek többségében azért mindig ott marad egy kis gyerek is. Munkatársaim, főnökeim 50 éves emberek és simán úgy ökörködnek mint a gyerekek mindamellett hogy annyit keresnek egy hónapban mint én egy év alatt. És ezt nem azért írom mert irigykedem, hanem azért, mert az hogy valaki komolytalan nem jelenti azt hogy csóró hülye lesz belőle aki semmire sem viszi.


A lakhatás meg aztán végképp nem mérvadó, hanem egyénileg vizsgálandó dolog. Én öcsém is otthon lakik, mellette dolgozik, apám halála után ő tartja rendben a házat, kertet, nem élősködik. Máskor meg 18 éves tinik játsszák hogy ők micsoda önállóak, mert apuci anyuci megvette a lakást, fizeti a sulit, fizeti a kocsit és neki már csak használnia kell mindent.

2016. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!