Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet megérteni...

Miért nem lehet megérteni elsőre, ha vendégségben azt mondom: "Köszönöm, nem kérek! "?

Figyelt kérdés
Utálom az alkoholt, és ez néha bosszant hogy nem tudják elfogadni a vendéglátók. Ha egyszer azt mondom hogy nem kérek SEMMILYEN alkoholos italt, akkor azt úgy is gondolom. Ezenkívül elegem van abból is, hogy tíz percig kel egyfolytában hajtogatni: "Köszönöm, NEM!" Persze egy idő után megunják...Szerencsére.
2016. aug. 11. 11:22
 1/7 MZ.per.X ***** válasza:
27%

Kérdezzétek még meg 100x ezt a kérdést, attól jobb lesz.


Amúgy csak elsőre kell elég határozottnak lenni és nem fogják tukmálni.

2016. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer elmondod és kész. Utána ha akarja töltse ki, legfeljebb nem iszod meg.

Én azt utálom, amikor a cukorbeteg unkatesóm falja a nem diétás sütiket, és rám is tukmálja, pedig tudja, hogy IR vagyok. Még ő sértődik meg ha mondom neki, hogy "tudod, nem ehetem". Ezért mostanában annyival szoktam lezárni, hogy kösz, ha éhes leszek akkor eszek belőle.

2016. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, sosem voltam ilyen. Nem kér a vendégem valamit, akkor nem kér és nem ragozom. :D
2016. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyám csinálja ezt vendégekkel, családtagokkal és nem csak alkohollal, hanem szó szerint mindennel. Utálatos szokás ez a tukmálás, ezerszer elmondtuk neki, de nem akar róla leszokni.
2016. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak rossz vendegek es vannak rossz vendeglatok is. Ne nagyon huzd fel magad ezen. Legkozelebb nem mesz hozzajuk vendegsegbe.
2016. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen kkelet-európai szokás. Kedves gesztus, de egy idő után nagyon idegesítő tud lenni. Nyugaton pl Hollandiában megkérdezik hogy kérsz-e sütit, azt mondod hogy nem, elteszik a dobozzal és többet nem kérdeznek rá.
2016. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberekre bele van nevelve, hogy jaj, nem illik ám azonnal rácuppanni a piára/sütire, először mondj nemet... és a vendéglátó azt hiszi, tényleg csak udvariaskodnak. Sztem ilyenkor azt kell mondani, "nem szeretem" vagy "nem ihatok/ehetek ilyet, mert"... akkor a többség megérti (azóta szoktam rá arra, hogyha épp nem akarok inni, akkor azt mondom, gyógyszert szedek, mert másképp hőzöngenek, hogy na, azért igyál már...). Modjuk még így is van olyan ismerősm, rokonom, aki nem képes megérteni már 15 éve, huszadjára sem, hogy utálom a kávét :D.
2016. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!