Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy minél idősebb...

Normális, hogy minél idősebb vagyok, annál boldogtalanabb?

Figyelt kérdés
23L vagyok, mindig vidám, laza voltam, ami az öltözködésemen is meglátszott. Most ott tartok, hogy minél több dolgot0 tapasztalok, minél több időt töltök a családommal annál boldogtalanabb vagyok. Tudom, hogy a családom az a támpont kellene legyen, amiből erőt meríthetek, de az őrületbe kergetnek, soha semmi nem jó nekik, és ennek hangot is adnak. Mikor kapom a 100. olyan kérdés, hogy hova fogod felvenni azt a blúzt, miért nem jársz el többet itthonról, legszívesebben fejbe lőném magam, kikészítenek, komolyan mondom. Mivel vakációban itthon lakom, gyakran nézek filmet, tvzek, olvasok, folyton benyitnak, bejönnek, főleg akkor, amikor a leginkább szeretnék egy kis nyugalmat... Mit tehetek ezellen, az elköltözés még korai, mivel 2 évem van még az egyetemből. Ha megkérem őket, hogy ne jöjjenek a szobámba, akkor hisztis vagyok, és csúnyán csinálok...
2016. aug. 15. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy a szerelmi életem se úgy alakul, ahogy én szeretném, erre még azzal is heti szinten előhozakodnak... Nem szeretek már velük beszélgetni....
2016. aug. 15. 12:59
 2/9 anonim ***** válasza:

az ajtó zárása nem megoldható?


am nincs valami hobbid, sport esetleg ahol levezetheted a feszültséget?


23F

2016. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyedül nem tudok olyan betétet beletenni, a szülők pedig nem tesznek be, mivel ők megmondták, hogy miféle dolog ez.
2016. aug. 15. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:

ha tudnád, akkor megtehetnéd, vagy mit reagálnának erre? azért basszus 23 éves vagy, szükséged van privát szférára...


23F

2016. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem tudom betenni, mivel hiaba probaltam, van egy kis hely, ahova bele kellene menjen a nyelve a zárnak és ott kevés a hely
2016. aug. 15. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:

és sima tolózár sem lenne jó? vagy van még1 megoldás és az egyszerűbb és olcsóbb is, egy sima ajtóék... becsukod, betolod és nem tudják kinyitni...


23F

2016. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az életkorod miatt vagy egyre boldogtalanabb hanem a körülményeidet bírod egyre nehezebben elviselni ez okozza a boldogtalanság tudatodat. Teljesen jogos amit érzel, de ne magadat hibáztasd mert a szüleid idézik elő ezt az állapotot. Leírásodból látszik, nagyon alacsony szinten van a tolerancia és az empátia készségük. Próbálj társaságot szerezni barátokat ismerősöket és velük tölteni a szabadidődet! Bár ez csak pótcselekvés de jobb mint otthon, az őrületbe kergetve érezni magad és szenvedni a gondoskodásnak álcázott zsarnokságuktól. Bár gondolom hogy ők úgy értelmezik ezt a dolgot hogy mindent megtesznek érted, a javadat akarják, segíteni szeretnének és ezért figyelik minden másodpercedet. És ebben a téveszmében élnek. Mindenképpen változtass mert az idő elöre haladtával ez az élethelyzet csak romlani fog. Ne legyen lelkiismereti problémád abból ha megsértődnek, ne hagyd hogy bűntudatot ébresszenek benned, mert gondolom ez az egyik fegyverük, követeld meg a szabadságodat ami mindenkinek jár!
2016. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez Mo.-n sajna így van, de ha megfigyeled, kicsit az állatvilág is ilyen. Pl.: a kölyökmacska játékos, szertelen, érdeklődő, de ahogy nevelkedik, annál jobban lesz belőle egy kényelmes kis jószág, aki már nem feltétlen lesz olyan mozgékony, mint kölyökkorában volt.
2016. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem normális, tűzz ki magadnak célokat, amiért lelkesedsz! én 30 éves vagyok, és kajak tök boldog vagyok, pedig már kezdem érezni, hogy jönnek elő az egészségügyi problémák, picit romlik a látásom, aranyerem van, néha fáj a derekam, szóval ez már csak rosszabb lesz. szóval ezt csak azért írtam le, hogy tudassam, hogy nekem is vannak problémák, amikkel szembe kell néznem, ja és én is még itthon lakok, sajnos nem olyan stabil a munkahelyem, hogy albérletbe költözhessek, szóval ezt is már tök cikinek érzem. szülők engem is szekálnak mindenért. ha nem segítek nekik minden nap, magamtól, önként felkínálva a segítséget, akkor gondoskodnak róla, hogy bűntudatom legyen stb.. szóval én úgy látom, hogy hasonló a helyzetünk, mégis a céljaim hajtanak előre, és minden reggel úgy ébredek, hogy hátha ma még 2 lépéssel közelebb kerülök hozzájuk!
2016. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!