Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számomra idegen emberek...

Számomra idegen emberek között félénk vagyok, alig merek megszólalni, remeg a hangom, néha beletörik a nyelvem a szavakba, de alapjáraton jól kommunikálok, miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem fényezem magam, csak én is tudom magamról, hogy bármiről elbeszélgetek emberekkel, lazán elmondom egyes témákban a saját nézőpontomat, bedobok 1-2 szóviccet, laza vagyok.. Ismerősökkel. Viszont ismeretlenek között visszahúzódó vagyok, minden mondatom után arra gondolok, hogy tuti hülyeséget mondtam, analfabétának néznek, valami.. Sok helyen dolgoztam már diákként, és a legtöbb visszajelzés az volt, hogy milyen (jó) kis csöndes vagyok, csinálom a dolgom és nem zavarok sok vizet. Pedig akik ismernek, ők tudják, hogy nem vagyok ilyen.

Társaságban, ha csak 1 ismerősöm van ott, már sokkal lazább és felszabadultabb vagyok, mint ha idegen lenne mindenki..

Miért van ez? nagyon zavar, mert volt, hogy állásinterjún csak hebegtem-habogtam, mint valami fogyi, és természetesen nem lett enyém az állás...

De nem értem, mi ez a félénkség, vagy mit lehet tenni ellene? :S



23/ N


2016. aug. 17. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel.

23/f

2016. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom te is ilyen mix vagy extrovertált és introvertált ember között.


Körülbelül pontosan igaz ez rám is, engem páran pont nagydumásnak mondanak közbe meg se mukkanok társaságba, csoportmunkába is "félek" megszólalni.


Talán az lehet az ok, hogy te is attól félsz nem fog sikert aratni amit mondasz, mondjuk egy szóviccet elsütsz és nem fog senki nevetni. Hogy ez ne legyen, csak gyakorolni kell szerintem, avagy többször menni társaságba, rendesen részt venni a beszélgetésekben és akkor az önbizalmad is fog nőni.

2016. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!