Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahova születsz azon ország...

Ahova születsz azon ország csapatának "kell" drukkolnod, arra az országra "kell" büszke lenned?

Figyelt kérdés

Persze egyik sem kell, de érdemes, másként valamelyest ki leszel közösítve


Pl ha megy a himnusz akkor azért énekeled a magyar himnuszt mert ide születtél akaratodon kívül, ha amerikába születsz akkor meg arra lennél büszke és azt énekelnéd


De egy másik példa: régen a faji eredetünk miatt közösítettük ki a másikat, pl bőrszín blabla.. attól eltekintve, hogy nem tehetsz róla(igaz ez már jó régen volt)


Vallás egy pont jó példa, ha vallásos, szerényebb anyagi helyzetben lévő családban nevelkedsz, akkor valszeg te is az leszel valamilyen szinten, ha meg jómódú pénzes, de vallással nem foglalkozó családban, akkor kisebb az esélye ennek


Személyiség miatti kiközösítés, az megint egy gyakori dolog, én introvertált, befelé forduló formámnak köszönhetően eleget kaptam ebből is



2016. aug. 18. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit szeretnél kérdezni. Nem kell, de az emberek többségében kialakul egyfajta kötődés a közösséghez/nemzethez, ahová született, vagy minimum egyfajta lokálpatriotizmus.


Kiközösíteni sok minden alapján lehet valakit, arra még indok sem kell.

2016. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ország adott nekem és az itt élő emberek, közösség, föld. Nyilván nem a szerb vízilabdásoknak fogok szurkolni, hanem azon közösség és nemzet tagjainak, aminek része vagyok. És ez idővel alakul, ez a kötődés. Szóval nálam természetes. Ha nem ez volt a kérdés, akkor elnézést, egy picit talán pontatlan a kérdés is,
2016. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, én büszke vagyok az országomra, persze vannak hibái, de ezt nem azzal szeretném javítani, hogy kimegyek külföldre, hanem azon fogok dolgozni, hogy javítsak az országon, hogy még sok nemzedék büszke lehessen rá.



Az Erő legyen veled.

2016. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 te javítani akarsz.. másik 100 000 meg eladja a földet is a lábad alól.
2016. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MZ.per.X ***** válasza:
Alapvetően nem kötelező csak egy országnak drukkolni. Attól hogy a Magyaroknak drukkolsz az EB-n, még drukkolhatsz másoknak is akikről tudod hogy meg is nyerhetik. Vagy ott vannak a nagy csapatok, Barca, Real, Manchester, akiknek a fél világ drukkol.
2016. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy van egy identitása valakinek, pl. a saját nemzetének drukkol, ez nem jelenti azt, hogy kiközösít másokat.


A torna alatt volt olyan, hogy mereven néztem pl. azokat a sportolókat, akik a rúdon pörögtek-forogtak, mert olyan szép volt, és felszisszentem, ha leestek. Pedig ott egy sem volt magyar, de mindegyiknek drukkoltam. Ha lett volna magyar, akkor persze a magyarnak drukkoltam volna. Ebben szerintem semmi rossz nincsen, ez a természetes, egészséges dolog.


Szerintem az a nem egészséges, hogy pl. az EB alatt a német zöld párt olyan közleményt adott ki, hogy a németek ne használjanak nemzeti zászlót a drukkolásnál, mert az kirekesztő. Ez a legnagyobb marhaság, és a legnagyobb kirekesztés, amikor magadból rekeszted ki az identitásodat. Más embert elfogadni csak úgy lehet, ha te is tisztában vagy azzal, hogy ki vagy...

2016. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=C5T43gxXdDQ&t=780s


aki tud angolul jól, és szeretné tudni valamennyire miről beszélek, vagy van valami sejtése arról, akkor itt egy videó

2016. aug. 20. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!