Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szabályok betartatása, vagy...

Szabályok betartatása, vagy házmesterkedés? Nem visszatetsző ez?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a kettős mércét, amit nap mint nap tapasztalok.


Ha csöndben megiszok egy sört a padon, közterületen, vétettem. Ha egy félreeső helyen elszívok egy füves cigit, bűnöző vagyok. Ha hajnalban nem indexelek sávváltáskor, simán megbüntetnek. Ha csinálhatok valamit amit nem lenne szabad, de amúgy a kutyának sem árt, egyből megy a hőbörgés.


Ha azonban szólni merek a hangoskodásért, egyből házmester vagyok. Ha visszamondom azt, amit a saját lakásomban akaratlanul is hallottam, akkor spicli. Ha nem férek el egy szabálytalanul és bunkó nemtörődöm módon otthagyott autótól, és tenni merészelek ellene, szintén.


Akkor hogy is van ez?



2016. aug. 20. 16:59
 1/2 MZ.per.X ***** válasza:
60%
Nyugoggyále.
2016. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen jellegű szabályokkal és törvényekkel az a baj, hogy pár egyáltalán nem gyakorlatias ember találja ki őket. Többségüknél elég erős motiváció a pénz is.

Ha viszont te csinálsz valamit, akkor te vagy a gonosz. Ez mindig is így volt.

2016. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!