Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Autizmus spektrum zavarom...

Autizmus spektrum zavarom van. Külsőre nem látszik, aki ismer max azt veszi észre hogy vannak furcsaságaim és nehezen illeszkedem be. Azonban egyes ismerőseim azzal vádolnak hogy színlelek és nem lehet autizmus spektrum zavarom. Mit kezdjek ezekkel?

Figyelt kérdés
2016. aug. 20. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez magánügyed, nem kell reklámozni. Aki meg nem hisz neked, azokkal ne foglalkozz.
2016. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos emberek, ne foglalkozz velük. Ha tényleg megakarod őket győzni, mutass a dologról orvosi diagnózist, valami hivatalos papírt.
2016. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
konkrétan a barátomról van szó, de szerinte az sem számít mert ott is megjátszottam magam....
2016. aug. 20. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Ő nem a barátod/nem szeret igazán.

Amúgy hülyeséget mondott. Szerintem senki se vágyik arra, hogy megpecsételjék, és nehezebben tudjon érvényesülni.

Van amúgy jó oldala is: örülj, hogy letagadhatod. (Én is autista vagyok. Rajtam sajnos azonnal látni lehet, hogy valami nem oké.)

2016. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 curios man ***** válasza:

Hagy járjak veled.

Nekem is ugyanaz a szitum

2016. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:

Nekem azt mondta egyszer egy "barátom", hogy azért csináltattam a diagnózist, hogy plusz pontot kapjak a felvételin. Lényegtelen, hogy a papírt 9 évesen kapta, valamint enélkül is maximális pluszpontom volt a nyelvvizsga miatt, valamivel kompenzálnia kellett a csalódását, hogy őt nem vették fel, míg engem, "a fogyatékost" igen. Na ő is addig volt a barátom. Egy évvel később persze, amikor bejutott, már jött volna jegyzetért. Mondtam neki, hogy csak ne akarjon egy fogyi jegyzeteiből tanulni.

Mindig lesznek korlátolt emberek, akik be fognak szólogatni. Legtöbbször ők azok, akik annyit tudnak az autizmusról, amennyit az Esőemberben láttak. ha van ilyen, a lehető leghamarabb le kell építeni, magát az autizmust meg nem kell reklámozni, senkinek semmi köze hozzá. Nem kell szégyellni sem, de ha belegondolunk, ez is egy jelleg, egy tulajdonság, szerintem legalábbis hirdetni kb. annyira fura lenne, mint kiírni a homlokomra a vércsoportomat. Én is csak oda adom be a papírokat, ahová kell, a körülöttem élő emberek nem tudják. Rajtam konferenciákon szoktak kiakadni, amikor jelezni kell ezt és amint meglátják az adatlapomat, úgy kezdenek rám nézni, mintha hirtelen kékké változtam volna. Már annyira felismerem ezt a tekintetet, hogy elraktároztam az emberi tekintet-adatbázisomba, "nahát nem is látszik rajtad-tekintet" néven. Néha viccesnek is találom, hogy adott pillanatban szabályszerűen megjelenik az arcukon, majd igyekeznek gyorsan úgy tenni, mintha nem bámulnának. Amúgy rajtam egy fárasztó nap után látszik, nagyjából minden kijön rajtam, amit egész nap fáradságos munkával kompenzálok.

2016. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!