Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik zaklatják a diáktársukat,...

Akik zaklatják a diáktársukat, mit éreznek valójában? (lejjebb)

Figyelt kérdés

Ha a suliban bántanak valakit, élvezik, hogy az áldozat szenved, de érdekes módon otthon sosem mondják el az igazat. Szülők kérdezik tőle, milyen volt a suliban? Azt feleli mosolyogva, hogy jó és nem mondja el, hogy a barátaival szekáltak valakit. Ilyenkor mit éreznek egyáltalán?

Például a Kérdező ezt írta:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__8041953-f..


És még a zaklatónak áll feljebb! Mintha nem lenne tisztában azzal, hogy amit ő csinál az nem helyes. Vagy csak azért zaklat, mert megteheti, mert neki szabad?!

Az egészben a legszomorúbb, hogy sok szülő egyszerűen nem akarja elhinni, hogy a gyerekük rosszat tett. Még csak nem is faggatják ki alaposan, hogy kiderítsék, melyikük hazudik.

A kolléganőm idén tavasszal tudta meg a szülőin, hogy a lánya a két barátnőjével együtt folyton piszkálta az egyik diáktársukat. Csak a két lánynak a szülei nem akarták elhinni, a kolléganőm viszont nem így cselekedett. Megkérdezte az összes szülőt, hogy mit hallottak a gyereküktől. Az ofő azt is elmondta, hogy a lány kedvenc szórakozása az volt, hogy sokszor kiöntötte az áldozat tolltartója vagy a táskája tartalmát, mert pont akkor lépett be, amikor az áldozat felszedte a cuccait. Még a biosztanár is ezt látta. A tesitanár szerint, szerették a röplabdát hozzávágni. Ezért a kolléganőm tudta, hogy a lánya módszerével tudja kiszedni belőle az igazságot. Hazament, bement a lánya szobájába és kiöntötte a táskájából a cuccokat. Még az íróasztalt is lesöpörte. A lány kiakadt és kérdezte: Anya, elment az eszed? Mit művelsz? Mire ő: Inkább az a kérdés, hogy te mit műveltél az iskolában. Ő meg adta az ártatlant. Az anyja meg részletesen elmondta, mit hallott a szülőin és nagyon szeretné tudni az igazat tőle, mert akkor baj lesz! A lánya el is mondta a teljes igazságot és, hogy miért kezdte el őt piszkálni a barátnőivel. Ő megtiltotta, hogy ilyenekkel ne barátkozzon, mert ők csak kihasználják. Másnap be is mentek ketten az iskolába és hosszan elmondta az osztálynak, hogy miért nem szép másokkal gonoszkodni (csakhogy a két lány meghallja). Meg is köszönte azoknak, akiknek volt bátorságuk szólni a szüleiknek, és bocsánatot kértek közösen az áldozattól. Azóta béke lett. (állítólag csak az egyik csaj kapott intőt, mert az osztály szerint, ő kezdte az egészet) Kérdeztem a kolléganőmet, hogy kapott-e valami büntetést a lánya. "Igen, a férjem elvette 3 hétre a laptopját, mivel ennyi ideje szekálták a diáktársukat." A telóját iskola után kötelező volt odaadnia az anyjának és, hétvégén se nyomkodhatta a telót. Azt is mondta, hogy a lánya elég felnőttesen viselte a büntetést, mert úgy érezte, megérdemelte.

bocs, hogy hosszú lett, de szerintem ritka, hogy a szülők ilyen lépést tesznek, ha megtudják, mit művelt a gyerekük. De vajon mi a helyzet a többi diákkal? Egyáltalán van lelkiismeret furdalásuk, amikor felnőttek lettek?



2016. aug. 22. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van 1-2 fő zaklató, ezek általában pszichopaták/szociopaták, a többiek pedig csak szánalmas emberek, akik követik ezeket, hogy bevágódjanak náluk és menők lehessenek.
2016. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez fontos és megoldásra váró probléma. Nem értem se a tanárokat se a szülőket akiket nem érdekel. Egyébként van egy könyv(elmondja a 3 szereplő látásmódját) ami biztosan érdekelne és többnyire megválaszolja a sok Miért?-et és érdekes statisztikák is szerepelnek benne. [link]
2016. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egyszer borultam ki. Mert egy lány a legjobb barátnőmet verte és szidta. Én az ilyenektől elvesztem a fejem (gondolom jogosan). Ezért felpofoztam. Ennyi volt. Utána bocsánatot kértem tőle, mert nem bírta a lelkiismeretem, de erre ő elszaladt. És a mai napig nem áll velem szóba. Még mindig emészt egy kicsit. De rájöttem, hogy én bocsánatot kértem tőle, ráadásul ő verte a barátnőmet ezért nem lehetek dühös magamra. A barátnőm meg megköszönte, hogy segítettem neki. Ennyi történt. 17L és egy éve történt ez az eset.
2016. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!