Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valóban az áldozat a hibás ha...

Valóban az áldozat a hibás ha zaklatják? (bullying)

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam már itt, hogy általában az a hibás akit zaklatnak. Engem is bántottak a gimnáziumban, erre az osztályfőnök engem küldött a pszichológushoz. Valóban ez lenne a hivatalos álláspont a témában?

Ha én nem bántok, nem zavarok senkit, nem szólok be neki, nem akadályozom a társasági életét és a tanulmányi előmenetelét, csak szeretném csöndben végighallgatni az órát és aztán hazamenni, akkor miért én vagyok a hibás ha bántanak? Nem buta kisgyerekekről van szó, mert még 18 évesen is ez volt egy elit gimnáziumban.



2016. jan. 24. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem.
2016. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon jól válogasd meg, mit veszel komolyan, és mit nem. Osztályfőnököd meg nem való tanárnak... van ilyen, az enyém is alkalmatlan volt rá, pedig én is viszonylag jó nevű gimnáziumba jártam Budapesten.

Ha szeretnél részletesebben beszélni róla, írhatsz, én részben még ma, lassan 3 évvel ballagás után is alanya vagyok ennek, bár nem osztályszinten, de nem 1-2 emberről van szó.


21/F

2016. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. akkora baromság mint hogy a nők tehetnek arról, hogy szilveszterkor molesztálták őket.

Az áldozat olyan amilyen, az elkövető nem tud viselkedni.

2016. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem is tudom miért kezdtek el piszkálni, de főleg az volt a téma, hogy sokat hiányzom. De ezzel mégis kinek ártok?? Az én bajom legfeljebb, de ugyanúgy leérettségiztem, és egyetemre járok, a többi meg kit érdekel?

Általánosban meg rossz iskolába jártam, ott az volt a baj, hogy jól tanulok. Ott az osztályfőnök reakciója x év után: hát nem is tudtam, hogy ez ilyen komoly. Csak ennyi idő után már elgondolkozok, hogy hátha mégis velem van a baj...

2016. jan. 24. 14:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos álláspont nincs, de talán könnyebb a saját szemléletet a világhoz alakítani, mint fordítva. A jól tanulókat, teljesítőket általában piszkálják. Nekem pl. az maradt meg nagyon, amikor egy versenyen kétszer is nyertem, a döntőjére készülő versenyzők egy koleszban laktak kettesével szobánkénz, és a harmadik alkalommal a szobatársam késő éjjel elkezdett hangosan énekelni, kijelentve, hogy azt akarja, ne legyek pihent, idén már ne nyerjek.


Vannak szemét emberek, de nem mész vele sokra, ha igazad van, ők attól nem javulnak meg. Amint lehet, kerülni kell őket és egy kicsit szociálisabbnak lenni, amennyire téged nem fáraszt. Ezt, mire munkába állsz, célszerű megtanulni.


Az első munkahelyemen akkor kezdtek zaklatni, amikor kijött a lista, hogy én dolgoztam a legtöbbet. Úgy voltam, mint te, hogy ott vagyok időre, csöndben elvégzem a dolgom, nem cseverészek-kávézgatok, ha szólnak hozzám, kedvesen válaszolok. De ez kevés, mert ha kiderül, hogy jobb vagy a munkában, beléd fognak kötni. Ott is engem hívogattak meetingekre, hogy velem van a probléma, a lógósok kávézgatása nem ügy, az a gáz, aki nem tart velük, hanem melózik.


Sok év kellett ahhoz, hogy én is változzak, merjek a sarkamra állni, ha szemetek velem, illetve legyen erőm távozni olyan helyekről, ahol a "csöndben végighallgatni" kevés és a bratyizás az ára, hogy ne piszkáljanak.


Szóval szerintem az áldozat nem hibás, de sokat tehet azért, hogy változzon a helyzete.

2016. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Legfeljebb annyiban, hogy hagyod magad. Azt zaklatják, aki 1) látszik rajta hogy rosszul esik neki 2) nem mer reagálni. Ennek alapján pécézik ki az áldozatukat.

Egy gimnáziumi osztály nem a Cosa Nostra, nem kell bexarni az osztálytársaktól, egyszer kapd el a hangadót és verd meg.

2016. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De a gimnáziumban mindenki jó tanuló volt. Sőt sokkal jobbak voltak nálam. Orvosok, ügyvédek lettek belőlük. Amúgy nem bántott mindenki csak 2-3 főember, a többiek meg vagy követték vagy nem érdekelte őket. Utána jártam egy alternatív iskolána, ahol elmondtam egy tanárnak futólag a dolgot, de csak nevetett, hogy ugyan az már rég volt, el kell felejteni.
2016. jan. 24. 15:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg lányként nem igazán van kedvem fiúkat verni, de amúgy sincs ingerenciám semmilyen erőszakra.
2016. jan. 24. 15:11
 9/12 opened paradise ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem. Csak könnyebb egy embert megváltoztatni,mint mindenkit.
2016. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Fiúknak még könnyű azt mondani, hogy verd meg, aki bánt. Még talán szerez valami tekintélyt.

Egy lánynál más a helyzet. Ha egy lány megver valakit, rásütik, hogy agresszív, problémás. Főleg a felnőttek, de az osztálytársai se fogják kedvelni és lehet, hogy a zaklatás sem áll le.

2016. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!