Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire hatnak honfitársainkr...

Mennyire hatnak honfitársainkra az amerikai tv-műsorok?

Figyelt kérdés

"A Kádár-rendszer egy büdös, proli társadalom volt"-írta itt valaki. Akkor még kisgyerek voltam, szóval csak abból az irányból láttam azt a világot. Olvasmányaim és idősekkel készült tévéinterjúk megtekintése révén persze megismerkedtem az akkori sötét figurák, cselekedetek, gonosz fellépések egy részével.

De azon kaptam magam, hogy egyre kritikusabban szemlélem a mát, úgy tűnik az elektronikus média műsorainak hatására (kábeltévé-műsorok, stb) vészesen amerikanizálódott a magyar lakosság szemlélete és VISELKEDÉSE. Ti is észleltetek egy ilyen átalakulást mondjuk a nyolcvanas évek legvégéhez, a kilencvenes évek elejéhez képest?

Bunkóbb, önzőbb lett az emberek egy része, és mindig, mindenen nyerni, nyerészkedni akarnak. Az is, aki különben kigfejezetten jól áll anyagilag.

Pénzorientáltabb lett a világ?



2016. aug. 23. 07:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szerintem egy barát nem alkuszik, mert tudja, hogy neked is meg kell élned, és az is fura, hogy sok vadidegen megpróbálkozik vele.
2016. aug. 24. 08:12
 12/13 anonim ***** válasza:
mert röÉn a magam részéről betiltanám a TV2 és az RTL adókat, olyan sok förmedvényes, gyilkolós, esztelen film megy rajtuk. Régen ilyen filmekről hallani sem lehetett, nem hogy levetítették volna a mozikban vagy a tv-ben. Akkoriban könyveket olvastunk, persze egyáltalán nem védem a Kádár-rendszert, de legalább bizonyos értelemben rend volt, nem voltak hajléktalanok az utcákon például, mert rögtön elvitték volna őket, és volt kötelező alkoholelvonás, ami most is nagyon jó lenne. Ja, és nem volt még ilyen nagy szájuk a liberálisoknak, akik semmit nem "engedélyeznek", ami tisztességesebbé tenné az életet, csak a szabadosságot pártolják.
2016. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elírtam az előbb:

Én a magam részéről betiltanám a TV2 és az RTL adókat, olyan sok förmedvényes, gyilkolós, esztelen film megy rajtuk. Régen ilyen filmekről hallani sem lehetett, nem hogy levetítették volna a mozikban vagy a tv-ben. Akkoriban könyveket olvastunk, persze egyáltalán nem védem a Kádár-rendszert, de legalább bizonyos értelemben rend volt, nem voltak hajléktalanok az utcákon például, mert rögtön elvitték volna őket, és volt kötelező alkoholelvonás, ami most is nagyon jó lenne. Ja, és nem volt még ilyen nagy szájuk a liberálisoknak, akik semmit nem "engedélyeznek", ami tisztességesebbé tenné az életet, csak a szabadosságot pártolják.

2016. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!