Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem az a lényeg hogy mit...

Nem az a lényeg hogy mit mondassz, hanem hogy ki mondja?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyok úgy,hogy ha igazságtalanság ér,akkor legtöbbször annak adnak igazat az emberek,aki a szimpatikusabb. Hiába magyarázom el érvekkel,van hogy be is bizonyosul az igazam,de akkor sem nekem adják az igazat,hanem aki éppen szimpatikusabb. Ennyi erővel mondhatnék bármit hiszen ezek szerint nem a tartalom a lényeg,hanem egyéb dolgok határozzák meg hogy kinek van igaza. Szerintem bosszantó,hogy ha még igazam van,nekem akkor sem ismerik el,de ha a szimpi gyerek bármit mond legyen az akár mekkora hülyeség arra mindenki bólogat.

Tehát akkor nem az a lényeg hogy mit mondassz,hanem hogy ki az aki mondja?


2016. aug. 24. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van ahogy mondod.
2016. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még egy kicsit finomítanék a meglátásodon.


Még csak nem is az a lényeg, hogy ki mondja, hanem az AHOGYAN mondja.


Egy véleményt kedvesen és szimpatikusan is el lehet mondani, olyan stílusban, hogy szívesen csatlakoznak hozzá az emberek.

És ugyanezt elő lehet adni úgy is, hogy a körülötted lévők mind debil idiótának érezzék magukat, mert durva megjegyzésekkel és beszólásokkal fűszerezed a mondandódat, és mindenkivel vitába szállsz. Ilyenkor nyilván nem szívesen csatlakoznak hozzád az emberek, inkább kinyílik a bicska a zsebükben és negligálnak.


Itt a gyakorikérdéseken sűrűn előfordul, hogy valaki valamilyen kérdésre kapitális szamárságot ír.

Vannak, akik ezt keményen szóvá teszik, és csak utána válaszolnak a kérdésre. Őket gyakran nem a válaszuk helyessége, hanem a stílusuk miatt pontozzák le.

Én általában kihagyom a válaszolók minősítését, és csak szimplán leírom a gondolataimat a kérdéssel kapcsolatban.

2016. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége nem szeret komplexen gondolkodni vagy képtelen rá. Felesleges velük vitázni, mert az érvek nem érdeklik őket. A tekintélyelvűség sokszor igen.

Az értelmesebb embereket az érdekli, hogy mit mondasz.

2016. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!