Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ennek az oka?

Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Titeket mennyire zavarna az, ha valakivel ismerkedtek és kiderül, hogy elég rossz a helyesírása. Pl.az "ly"-t tartalmazó szavakat "j"-vel írja, illetve a dupla betűs szavaknál is gondok vannak? Lehet hülye gondolat, de lehet valami köze ahhoz, hogy mondjuk valaki határontúli magyar? Azokon a területeken (Erdély, Felvidék)mennyire fektetnek hangsúlyt gyermek korban a magyar nyelvtanra?
2016. aug. 24. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz helyesírás arra enged következtetni, hogy az egyén nem olvasott sokat az életében, s nem feltétlenül vezetném vissza az iskolai oktatásra. Ok, renden, lehet egy iskola pocsék, de aki könyveket vesz a kezébe az megtanul helyesen írni.
2016. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most beszélgetek egy ideje egy kárpátaljai lánnyal a neten, teljesen magyar értelemszerűen és nincs gond a helyesírásával. Ne fogjuk arra, hogy határon túli valaki. Ez az alapvető emberi műveltségen, tanultságon, olvasottságon múlik.
2016. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erdélyi magyarként heti 4 magyar, 5 román, 2 angol, 2 német órám volt. Azért csak ennyi, mert matematika tagozaton voltam, különben több lett volna. Ettől függetlenül Magyarországon is rengeteg embernek rettenetes a helyesírása, így én nem általánosítanék. Nehezebb, mert +1 nyelv van? Igen, de ettől még ugyanúgy tudunk írni és beszélni.
2016. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Volt régebben egy barátom, akinek szintén borzasztó volt a helyesírása (haly ><) De érdekes, mert sokat olvasott, értelmes volt nagyon. És mégis nem figyelt ezekre, sajnos. Azt még meg is érteném, hogy a ly-s szavakat j-vel írja, de j-s szavakat, hogyan írja ly-vel? OMG
2016. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Csak kíváncsi voltam egyik ismerősöm kapcsán (erdélyi gyerekkora volt), hogy esetleg lehet-e ez egy opció a rossz helyesírására.Mivel ő már 40+, nem tudom akkoriban, mikor ő iskolás volt, hogy működött arrafelé a magyar nyelvoktatás.Szó sincs általánosításról, tudom, hogy itt is elég sok ember küszködik ezzel.Csak kíváncsi voltam, hogy személy szerint nála ez lehet-e egy ok vagy szimplán csak keveset olvas vagy ilyesmi.Írtam is, hogy lehet hülye gondolat:)
2016. aug. 24. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!