Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám elérni, hogy ne...

Hogy tudnám elérni, hogy ne érdekeljen mások véleménye és ne ez befolyásoljon a döntéseimben?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű... szard le őket xd
2016. aug. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondogasd magadnak akár magadban akár hangosan, egy idő után elfogod hinni. Tényleg nem megy az egyről a kettőre, de ez a te életed, ugy éled ahogy te akarod. És mindig az ilyen dolgok jussanak az eszedbe, ha valaki éppen fikázni, bántani(..stb) próbál
2016. aug. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy öntörvényű,én ilyen vagyok,de emellett megmaradtam kedvesnek is,ez benne a különleges!
2016. aug. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni...
2016. aug. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással.
2016. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem például nem befolyásol a döntéseimben ez a vélemény, csak úgy simán a mindennapjaimban zavar, rágódom rajtuk, még akkor is ha a végső döntésben semmit sem jelentenek.


De csak annyit mondok, vedd úgy, hogy neked is ugyanúgy lehetne véleményed mások életéről, bizonyos helyzetekben másoknak sem volna kellemes.:))

2016. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
2016. szept. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

# 7

Szerintem sok megkérdőjelezhető gondolat van a közhelyes leírásban.

Pl. Mindenhol azt látni manapság, hogy sokan abban a komplexusban szenvednek, hogy ők drága kövek, míg mindenki más kavics. Akkor most mi a logika abban, ha két ember kölcsönösen úgy viszonyul egymáshoz, hogy "kavicsok" egymás számára, miközben drágakövek önmaguk számára... Akkor jön az egotúltengés:)

Mintha az író azt feltételezné minden olvasóról, hogy "drágakővek", akik nem érdemesek a "kavicsokra".

Egyszerűen elég elfogadni, és túltenni magunk azon a valóságon, hogy különbözőek vagyunk és emberek, amitől engem nem fog el semmilyen patetikus lelkendezés.

Az rendjén, ha nem érdekel valakit mások véleménye, de azzal sem ér el többet, ha önmagát isteniti. Minek azt? Bár igaz, ami igaz, gyakran megesik az olyan zavaró dolog, mikor úgy kritizál egy személy, hogy közben ő maga sem tökéletes, de ez akkor sem jelenti azt, hogy ne lenne igaza a kritikával.

Más dolog, hogy jelentőséget adunk-e a kritikájának. Márpedig véleményt fröcsögni mindenki szeret, attól még nem biztos, hogy annyi elvárást állítana fel neked, mint amennyit te állítasz fel saját magadnak.


Emellett az író azt is feltételezi, hogy mindenkinek, aki olvassa a szöveget, vannak olyan ismerősei, akik romantikus módon meghatározzák az olvasó életét, miközben nem biztos:) Nincs ilyen törvény, hogy az életemben lenne bárki ilyen "kiválasztott" ember, és csak arra figyeljek, a többire meg ne. Legalábbis ha volna, talán könnyű volna, de nem mindig így megy. Van aki általában mindenkivel jól kijön többé-kevésbé, és nincs ilyen "legjobb-barátja" "hős-szerelme", vagy ha valaha volt is, abból is oka volt kiábrándulni, szóval nem minden.


Vannak, akiknek az élet változásai, megpróbáltatásai problémát jelentenek, ami elől menekülni kell, míg mások nem ilyen gátlásosan fogják fel, nem tartják számon, hogy mennyi gondjuk van, mert eleve kihívásnak nevezik azt, amit más problémának.

2016. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
8-as nincs igazad,befoghatnád.
2016. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Senkitől sem kérek tanácsot arról, hogy mikor fogjam be:DDD Aztaa, micsoda érv.
2016. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!