Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire "munkaker...

Miért vagyok ennyire "munkakerülő"? Mit csináljak, hogy legyen erőm és kedvem dolgozni menni?

Figyelt kérdés

Még nem kell dolgoznom, egyetemista vagyok, itthon lakom. Gimisként csak pár napot dolgoztam, vendéglátós munkák voltak de mindegyiket utáltam, most egyetem mellett 3 hónapig egy irodában voltam, de elfogyott arra is a motivációm, mert keveset kerestem és unalmas is volt, ott hagytam.

Mivel szeretem, ha van pénzem, és a szüleim annyit nem adnak, hogy nagyobb dolgokra is legyen pénzem, ezért sokszor van olyan, hogy nézek valami egy-két napos diákmunkát, de aztán megbánom, hogy jelentkeztem, és rosszul érzem magam, nem akarok dolgozni, bemegyek és az egész napomat elcseszi a munka. Sokszor lemondom előző nap.


Ha főállásban dolgoznék azért, hogy el tudjam tartani magam, és már tanulnom se kéne, biztos nem lenne probléma, mert a suliba járással sincs, de egyelőre ugye ez nem áll fent.


Meg ami még közrejátszik, hogy ezek a diákmunka pénzek eléggé kevesek, bruttó 800 alatt nem látom értelmét dolgozni menni. Egyszer 12 ezret kerestem egy nap alatt, de akkor 12 óráig dolgoztam és fél 3kor kellett felkelnem...


Mit kéne tennem, hogy megjöjjön a kedvem a munkához és ne úgy álljak hozzá, hogy rossz lesz?


2016. aug. 26. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

1. Tanulj rendesen, hogy ne kelljen életed végig 800 ft-os bruttóval meg unalmas melóval beérned. Gondolom, most is olyat tanulsz, ami érdekel.


2. Ha lesz saját lakásod, és jönnek a számlák, hívogat a bank a hitel miatt, és kaját kéne venni, akkor meg lesz neked is a motivációd, hogy minden nap elvergődj a munkahelyedre, és lehúzd a magad 8 óráját. Nagyon sok embert ez motiválja, és semmi más.


Jótanács: sokat segít, hogy szeresd a munkádat, ha szereted a kollégákat, és szívesen vagy velük. Ha őket utálod, ellenséges a légkör, a legjobb munkahelyről is menekülni fogsz.

2016. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bruttó 800? :D :D Gondolom ez nem havi 800.000 Ft-ra vonatkozik. :D Mert akkor elvagy tévedve nagyon. :D

Bár erősen gyanítom, hogy órabér. :)

Amit tudok ajánlani, hogy élvezd ki amíg vannak a szüleid. Ha már nem lesznek és nem tudnak támogatni, akkor majd az élet rávisz arra, hogy dolgozz.

Tudod az éhség nagy úr! :)

2016. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Órabérre gondoltam persze.

Köszi! Akkor szerintetek tanuljak inkább munka helyett?

2016. aug. 26. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyere a gyárba

Itt bruttó 900-at adnak óránként

2016. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!