Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes munkahelyeken a talpnyalók jutnak előrébb?

Figyelt kérdés

Sok munkahelyen sajnos nem azok jutnak előrébb, akik jól és keményen dolgoznak, lelkiismeretesek, hanem azok akik elég jól nyalnak a főnöknek. :-(

Az egyik munkahelyemen tapasztaltam azt, hogy voltak olyan új munkatársak akik nyalizással kb. egy hét alatt olyan viszonyban lettek a főnökökkel, hogy mindent, de mindent elnéztek nekik. Egész nap nem csináltak semmit (max. egymással beszélgettek), és nézték hogy mások dolgoznak. A kemény és sok munkát pedig azoknak adták, akik amúgy is jól dolgoztak csak éppenséggel nem nyaltak, és egy kis hibáért szekírozva lettek. Ha valakinek egészségügyi baja volt nem vették figyelembe (mióta a talpnyalók megjelentek).


És ugyanazért a pénzért ezek a talpnyalók csinálják a ''semmit'', amiért mások megszakadnak, magasabb pozícióba is jutott az egyik legnagyobb talpnyaló közölük.


Én nem értem, magyarázza el nekem valaki, ez miért jó a cégnek, és a főnököknek, ha semmirekellő, munkakerülő, ülepüket szétnyaló sunyi mocskok dolgoznak ott??

Mert ezek olyanok, hogy mindenkire vigyorognak de bármikor hátadban érezheted a kést.....


Mielőtt bárki azzal jönne irigykedek, nem így van, legutóbbi munkahelyemet ott hagytam, ahol én vagyok megbecsülik azt hogy keményen dolgozom.



2016. júl. 27. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
én is ugyanebben a szituációban vagyok, 5hónapja kerültem ide és hát azért vettek fel, hogy az öregebbek helyett dolgozzak, ők egész nap csak dumálnak és ha én megállok pihenni, akkor meg találnak nekem munkát..elég elszomorító, de legalább van munkám persze. De elég undorító, ahogy az egyik vén banya segget nyal egész nap és még örül is neki, hogy ő kiváltságos. én nagyon lenézem ezért. ami tanácsot tudok adni és nekem bevált, az az, hogy a pénzre koncentrálok és ha felbosszantanak akkor leírom magamnak, hogy mit gondolok valójában róluk és ezzel levezetem a stresszt. amúgy meg a munkát ha szereted akkor az is motiváció lehet, hogy ne add fel. tényleg mindenhol ez van, seggnyalók vannak mindenhol sajnos. én sem tudnék nyalizni, látszik is az arcomon minden állítólag. még arra szoktam fókuszálni, hogy egy éve 22.800 ft.ot kaptam segélynek és most jól keresek és 8órát naponta ki lehet bírni emiatt szerintem. ja és mozogj sokat, én bicajozok és az is nagyon jó stresszlevezetésnek. még valami, ne változz meg! és néha szívasd vissza őket, én szoktam, mert nagyon hülyék a számítógéphez és nem szoktam segíteni nekik, de én viszont gyorsabban dolgozok mert értek az Excelhez meg ilyen dolgokhoz. remélem kicsit segítettem és fel a fejjel, itt a hétvége legalább.
2016. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Félreértettél én már eljöttem arról a munkahelyről ami tele volt talpnyalókkal, a mostani helyemen a munkámat értékelik és nem azt esetleg nyalok- e.

Szerintem te is jobban tennéd, ha keresnék másik helyet, esetleg kifogásolnád a főnöködnél, hogy nekik miért nem kell csinálni semmit? Hogy van az hogy ők egész nap beszélgetnek? Nekik nem kell dogozni? Miért kapják akkor a fizetésüket?

De a legjobb ha keresel másik helyet.


Én uuuutálom is a semmittevő nyalizókat, ha valaha főnök leszek biztos kiszűröm majd az ilyet és nekem hiába nyalnak majd, jól megszívatom őket, nekik adom a legkeményebb melókat, nem azoknak akik eleve jól dolgoznak.

2016. júl. 30. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Közmunkát dolgoztam. Mint minden régióban, ott is voltak állandós dolgozók (ők is segélyről behívott közmunkásként kezdték valamikor, csak aztán egyszer, a környezetgazdálkodási cég átvette őket), úgy kb. tizen. Na most, közülük külön-külön mindegyik azt állította magáról, hogy ő az egyetlen, aki a jó munkája miatt lett állandosítva, a többiek mind nyaltak. :O

És persze ott is ment az, hogy a dolgozók többségére keményen rámordultak, ha 10 perccel munkakezdés után még bent tartózkodtak. Ellenben a kis kedvencek nyugodtan ejtőzhettek akár egy óra hosszát is.

2016. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig azt a lovat ütik amelyik jól húz. Alapigazság.
2016. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!