Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megvédeni magam...

Hogyan tudnám megvédeni magam az utcán?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok 165 cm 60 kg. Éjszaka szoktunk barátaimmal elmenni biciklizni és hogyha netalálnán megtámadnának akkor hogy tudnám megvédeni magam? Most nem ilyen sokkoló gázsprére gondolok hanem fogásokra

2016. aug. 27. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jarj sportolni, ahol tanultok onvedelmet pl box, karate, kungfu, vagy divatos most a tini fiuknal az mma

Igy a semmibol nem fogod tudni magad megvedeni, helyzet fuggo, tamadas fuggo stb stb ezt igy nem lehet megmondani, hogy van egy fogas es akkor te avval majd minden esetben meg tudod vedeni magad

Ha ez igy mukodne, akkor nem lennenek eroszakos buncselekmenyek.

2016. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy született Bruce Lee, négy-öt ember ellen semmi esélyed sincs. És tudjuk nagyon jól, hogy négyen-öten, vagy még többen járnak egy csoportban, mert egy tezsvír nem tezsvír...
2016. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Tessék, itt van pár fogás:


Sült oldalas bolognai raguval.

Csirkemell ananászkarikával, boros szószban.

Pirított szűzérmék ászalt áfonyával.


Remélem segítettem :)

2016. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
66%
Hát ilyen alkattal nem sokra mész mondjuk egy késes támadóval szemben az ökleiddel. Eszköz nélkül kb. 5% az esélye hogy sikeresen kivéded a támadást, gyomronvered és elmenekülsz. Valamit mindenképp venned kell. A karatéról meg a kungfuról pedig szó sem lehet. Én jártam azokra és semmit sem tanultunk:D Interneten lehet hogy van pár fogás de azokhoz minimum kéne lenned 175cm-nek és 80kg-nak. Tehát végső soron az eszköz a legjobb megoldás. De egyébként is elenyésző az esélye annak hogy megtámadnak, mivel a barátaid ott vannak melletted és a támadó a túlerővel szemben nem is tudna mit tenni.
2016. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
14 évesen nem kéne éjjelente bringázni...probléma megoldva...következő hülye kérdés?
2016. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te fogásokon ne nagyon gondolkozz, mert még egy részegen pillangókéssel hadonászó jöttment ellen sincs esélyed puszta kézzel megvédeni magadat, hát még a csoportosan felfegyverzett kreolbőrű szamurájok ellen. A legjobb tényleg ha vészhelyzetre van nálad egy normális paprika spray (nem gáz!), de biciklivel mindig tekerj el baj esetén.
2016. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Kinek jársz éjjel bringázni? Gyerek vagy, éjjel az ágyban a helyed. Bringázz nappal.
2016. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mármint nem kinek, hanem minek.
2016. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem gyerek, miert ne bicajozhatna éjjel? Főleg, hogy szünet van.

Szerintem -ha van lehetőséged- kezd el az ashihara karatét.

Én 2 éve csinálom és anyum is szívesebben enged el otthonról így, hogy meg tudom védeni magam.:)

19/L

2016. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy "ilyen fogásokra" dolog az nem így megy. Hogy éles helyzetben tudj önvédelmi technikákat használni ahoz be kell hogy idegződjenek és rutinosnak kell lenned bennük. Ezt pedig csak évek kemény munkájával tudod elérni.

Emellett úgy hogy több küzdősportban is jártas vagyok és nem ma kezdtem. Utcai támadás esetén én is a paprika vagy gázsprét javaslom. Az kimondottan önvédelemre van kitalálva. Gyors, effektív és nem tesz kárt a támadóban, de megszerzi neked azt a helyzeti előnyt míg elmenekülhetsz biztonságos helyre. Emellett több ellenfél ellen is használható.

Én mindig azt mondom hogy először kettőt kell venni. Az elsőt otthon kipróbálod és lősz vele hogy tudjad hogy kell használni és ne éles helyzetben kelljen kitalálnod. A másikat meg természetesen magadnál hordod.

Amit sose értettem az az mikor valaki a késével okoskodik hogy majd azzal megvédi magát. Nagy valószínűséggel nem jössz ki jól a késezésből. Tegyük fel hogy nem úgy jön össze és elejted/elveszik tőled (többen vannak, vagy egyedül de ő ügyesebb) máris sokat rontottál a helyzeteden. De tegyük fel hogy sikeresen megvéded magad és megvágod. Ha olyan sebet vágsz rá ami súlyos vagy esetleg bele is hal azért meg jogilag felelsz és a bűnözőkkel szemben te nem 72 óra előzetest kapsz hanem emberölésért kapod a letöltendőt. Késsel a legjobb helyzet az az ha megijednek tőle, de az esetek többségében azzal is csak kevés időt nyersz és utána a fenti variációk egyike jön be. Kés az támadó fegyver, nem védekező.

Emellett alapszabály hogy olyan fegyvert nem hordunk magunknál aminek nem vagyunk a mesterei. Az "egy filmben láttam" vagy a "hétvégén egy bemutatón mutatták nekem" nem jelenti azt hogy tudod is használni.

Én azt mondom hogy a paprikaspray a legjobb. Törvényileg nincs baj ha használod, könnyű használni előzetes tanulás nélkül is, több ember ellen is jó, nem tesz maradandó kárt senkiben, gyors és bárhol nálad lehet.

Na haragudj hogyha az írásom kicsit összevisszaságnak tűnhet, csak 28 óra meló van mögöttem 4 fél órás szünettel és mióta hazaértem nem tudok aludni. Remélem azért amit szerettem volna mondani az átjön.

2016. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!