Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki a középsuliban "menő"...

Aki a középsuliban "menő" volt, az utána felnőttként az is marad?

Figyelt kérdés

Azt mondják, vannak akik "menők" voltak suliban, mondjuk szép lány volt, vagy legalábbis sokszor volt más barátja, Ők rendszerint felnőttként nem lesznek szintén sikeresek.

Mennyire igaz ez?



2013. dec. 28. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Változó, mint ahogy változik az emberek ízlése is. Felnőtt korban nem biztos, hogy ugyanazok a tulajdonságok lesznek menők, mint kamasz korban voltak. Ettől még ha ügyes és tanulékony az illető, később is lehet sikeres, vagy meghatározó, de fordítva is történhet. Manapság a külsőségek nagyon fontos dolgok, túlzottan is, a szép emberek előnyt élveznek, ez tény. Ellenben aki nem olyan népszerű kamasz korban, később lehet azért népszerű, mert megtanulta, képesség tette magát valamire, a személyisége differenciáltabb, árnyaltabb lett, mint annak, akinek könnyen jött a siker.
2013. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát akinek sokszor volt más barátja, az nem menő, inkább r.banc. Egyébként meg ez az egész menőség egy nagy hülyeség. Nekem pl. az osztályomban senki sem "menő", én sem tartom magam annak. Persze nálunk is vannak olyan személyek, akik el vannak kényeztetve és azt hiszik, hogy ők sz.rták a spanyolviaszt, és ennek megfelelően viselkednek. Lehet, h ők azt gondolják, h "menők", de ha sokan utálják akkor alogha lesznek azok. Mondjuk én az ilyen fajtából kevés, sőt inkább nulla személyt ismerek, akinek normális jegyei vannak.
2013. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy az iskola után milyen közegbe kerül. Lehet, hogy valakit a suliban menőnek tartottak, mert pl. hangos volt és nagyképű, de elképzelhető, hogy a munkahelyén pont emiatt a tulajdonsága miatt fogják utálni. Nem mondom, hogy ez gyakran így megy (inkább az ellentéte jellemző), de ilyen is van.
2013. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pszichológus ismerősöm mondta ezekkel a szavakkal,hogy a "kamaszkorban elsőből gyakran lesz az utolsó felnőtt korban."


Hát a tényleg menő pasik,akik az általánosban és gimiben azok voltak,tényleg alulmaradtak.A lányoknál feles lett az arány.41/N

2013. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

igen, suliban is az voltam, ált suliban még nem, akkor inkább szerény, de rájöttem, hogy nem azért jártam karatézni ovis koromtól hogy ezt ne használjam ki, ezért hát éltem azzal, amit tudtam...és gyorsan híre ment, a suliban, majd több iskolában is a környéken, hogy van egy állat, kemény gyerek, aki nagy tud verekedni...nem voltam, annyira menő, inkább tiszteltek és féltek tőlem, arra emlékszem, mikor reggel bementem, csak azt kérdeztem, ki akarja megírni a házimat, és mindig volt jelentkező...

később az életben ugyanilyen lettem, rámenős, akaratos ember, aki eléri a célját, és szeretnek keménynek látszani...aki ismer, még most is ilyennek ismer.

2013. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolkodjunk! :) Mi a menő? Hát a jövő ellentéte. Bezony.
2013. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Az osztálytalálkozóm alapján, én úgy látom, hogy aki népszerű volt az a munkájában és a családi életében is népszerű ember marad. Szerintem ez így normális.
2013. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Tuti.
2013. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Több mindentől függ. Milyen közösségben volt, mivel tudott kitűnni, milyen a személyisége. Ha alapvetően NAGYON kitartó, vagy nagyon tud alkalmazkodni ahhoz, hogy egy közösségben mi kell a sikerhez, vagy tényleg nagyon gazdag vagy szép, akkor lehet. De csak ha az osztályhoz mérten gazdag vagy szép, akkor nagyot eshet pofára, mikor a következő közösségben lesz egy csomó nála szebb-jobb. Néhány sulis közösségben csak nézek, hogy miért pont az adott lány a sztár. Sokszor nem is igazán szépek, csak agyonsminkelik magukat meg kirakják, amijük van, közben meg a visszafogott, nem menő osztálytársaik között egy csomó sokkal szebb van...


Aztán külön eset a pasizógépeké, mert náluk simán fennáll a veszély, hogy hopp, nem védekezik normálisan, fiatalon terhes lesz, azt is hiszi esetleg, hogy megfogott egy srácot... aztán szépen elhízik, eligénytelenedik, hullik a haja, szóval minden, ami egy terhességgel jár, ha vki nem figyel rá oda, a babával való foglalkozás meg később kimeríti, ha mellette tanul és vmi kulimunkát dolgozik is, na az is meg tud mutatkozni egy ember kinézetén...

2013. dec. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok:


ja, és egyéb megjegyzések:


főleg férfiak tekintetében (de gyakran lányoknál is) suliban a lázadó, nem tanuló, paraszt egyének a menők, akik, ha nincsen hátszelük, aztán felnőttkorukban sikertelen trógerek lesznek megkeseredve, szar melóval, a "nyomi lúzer stréberből" meg sikeres dolgozó ember jó állással, és ilyenkor azért az újonnan szerzett magabiztosság is dob a dolgon.


Ha már magabiztosság, pont a középsuliban szerencsétlenek azok, akik gyakran suli után nyílnak ki, mert még ha le is vedlették a kezdeti bénaságaikat egy idő után, de egy idő után már akárhogy kepeszt, akkor sem lesz belőle hangadó, sztár vagy menő az osztályközösségben, de utána...


Ja, és még vmi: a menők nagy része hajlamos azt hinni, hogy az imádatot ők kiérdemelték... vagyis inkább, hogy alapjáraton olyan tökéletesek, hogy nekik ez jár. Ezért néha nem is tesznek semmit azért, hogy megkedveltessék magukat, mert azt hiszik, úgyis körül fogják őket rajongani, pedig a dolog nem ilyen egyszerű...

2013. dec. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!