Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a jó a nyári szünetben?...

Mi a jó a nyári szünetben? Vagy egyáltalán a nyárban?

Figyelt kérdés

Elnézést,de nem látom értelmét szeretni se a nyarat,se a nyári szünetet. Én csak rosszakat tudok róluk mondani.

13/l



2016. aug. 29. 14:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
amikor iskolába kell járni az jobb?
2016. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Viccelsz? Biztos viccelsz #1

IMÁDOM A SULIT ÉS A TANULÁST

egész nyáron ezt vártam

2016. aug. 29. 14:31
 3/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell iskolába járni, nem kell olyanok pofáját elviselni, akiket utálsz, nem kell tanulni... stb.
2016. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Ja, hát ha stréber vagy, akkor érthető, hogy miért nem szereted. De azért mondanék néhány dolgot:

A tanórák csak elbutítanak és kiirtják az önálló gondolatokat.

A legtöbb tanárnak nem az a célja, hogy tanítsanak, hanem hogy csak leadják az órát.

Az iskolában össze vagy zárva órákig olyanokkal, akiket ki nem állhatsz. Vagy te mindenkit imádsz a 30X osztálytársad közül?

Az iskola csak olyanoknak jó, akik nem tudják feltalálni magukat, és/vagy nem tudják máshogy kifejezni magukat, csak azzal, hogy ők márpedig "jótanulók", szóval az önkifejezés náluk egyenlő a nullával, ergo tökéletes zombik/bábok/droidok.

2016. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%
Javaslom, fogalmazd itt meg, mi rosszat látsz a nyári szünetben. Amúgy igen, van, aki a suliban jobban érzi magát, pl a befele fordult (introvertált) egyéniségek egy része, akik esetleg az idősebbek, pl tanárok társaságát jobban élvezik, mint kortársaikét, mert EQ / IQ terén átlag felettiek. Nyáron meg nincs társaságuk, pedig esetleg vágynak rá.
2016. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Meleg van, nem kell fűteni. De ezt kompenzálja a sok szúnyog és darázs.
2016. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%
A meleg, a nyár, a nők alulöltözöttsége, a bőrük illata, meg a fagyi, és a gyümölcsök, a növények, a víz látványa, a sokkal több napfény :)
2016. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Itt valaki hasznos dolgokat írt bár, azonban félig értek egyet evvel, és azért reagálnék erre, mert ezáltal én is véleményt formálok, tehát esetleg a kérdező hasznosnak találja e reagálásomat is. Nézzük:


"A tanórák csak elbutítanak és kiirtják az önálló gondolatokat."


Részben egyetértek. Azonban mindenből lehet okulni, még a hülyeségekből is! Az antireklám is reklám, tartsuk szem előtt!


Persze rugalmas, nyitott gondolkodás kell ahhoz, h felismerje az ember a merev, dogmatikus, rugalmatlan intellektust, ami utóbbi sajnos valóban jellemzi évezredek óta több földrész iskolarendszereit (a mindenkor hatalom manipulatív, ezért az iskolai tan anyagok legalább háromnegyede gyanánt szándékosan erősen torzított tartalmat, hazugságot enged oktatni, és az akadémikus tudományokat elfogadásra ösztönzik, csaló presztízs személyek által).


"A legtöbb tanárnak nem az a célja, hogy tanítsanak, hanem hogy csak leadják az órát."


Evvel teljes mértékben egyet értek. Mármint hogy a LEGTÖBB tanárnak.


"Az iskola csak olyanoknak jó, akik nem tudják feltalálni magukat, és/vagy nem tudják máshogy kifejezni magukat"


Ez féligazság, mint a legelső idézet. Mindenből lehet okulni, mondom még egyszer. Mások tévedéseiből is, mások hazugságaiból is. Kontraszt gyanánt.


Ha nem ismered vmilyen szinten a sötétséget, nem értenéd a fényt.

2016. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Engem a suliban mindenki utál,csak az a 6 ember,akik barátaim,ennek fele az osztálytársam.

Én szeretek tanulni,és a suliban tudok találkozni a barátaimmal.

Hétvégéket is utálom,mert akkor is bent vagyok a szobámban,csak akkor legalább van lecke meg tanulni való,de nyáron nincs semmi. Nyáron sehova nem mehetek el,minden barátom kerül,kifogásokat keresnek,csakhogy ne találkozzanak velem. Nekem nincsennek igazi barátaim,vagy ha vannak,rosszhírű pletykák niatt nem találkozhatok velük.

Nekem az életem értelme a tanulás,mivel nekem hatalmas vágyaim vannak,amiket csak azzal tudok elérni. És ezt senki nem érti meg,sőt,a többség röhög is rajtam(még anyum is)

A nyár nekem szenvedés,unalom,magány,és el is kell viselnem az élménybeszámolókat.

Remélem többet láttok a helyzetemből aki érdeklődött

Ja,és miért kerülnek?

Mert jól tanulok,és szeretem is(de a tanároknak nem nyalizok)vékony,irritáló a hangom,ronda vagyok,és állandóan ezt hajtogatom, melankólikus vagyok,félrehúzódó,de ha piszkálnak,haragos kutya,önbizalmam meg mínusz kétszáz százalék,stb.

2016. aug. 29. 14:55
 10/32 anonim ***** válasza:
77%

Biztosítalak, hogy miután eljutottál a középiskola nevű rabszolga intézménybe, a véleményed teljesen az ellenkezőjébe fog fordulni. Életem legcsodálatosabb pontja volt, amikor végleg magam mögött hagytam a kapuit.


Ha nem lett volna nyári szünet, valószínűleg már elmegyógyintézetben lennék. :D Az érettségi előtti utolsó néhány hónapban már teljesen ki voltam fordulva önmagamból, annyira megbolondultam, hogy az ismerőseim nem ismertek rám. Szerencsére elmúlt, nem okozott tartós károkat a fejemben (bár ki tudja, lehet, hogy csak nem tudok róla és az éj leple alatt a tudtomon kívül kijárok az utcára iskolákat robbantani :D ).


18/L

2016. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!