Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a teendő, ha túl jó dolgom...

Mi a teendő, ha túl jó dolgom van, s ezáltal nincs motivációm, semmi nem hoz lázba, semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés
20-on éves gazdag, elkényeztetett fiú vagyok, szabad vagyok mint a madár, azt csinálok, amit akarok, rengeteg szabadidőm van, nem kell dolgoznom, így a napjaim leginkább ilyesmivel telnek, hogy jókat eszem, edzem, netezek, számítógépes játékokkal játszom, filmeket nézek, néha eljárok haverokkal bulizni, vagy valami puccos étterembe kipróbálni valami luxusfinomságot, évente 4-5x elutazom külföldre, télen általában síelni, nyáron valami tengerpartra, vagy valami távoli kontinensre. Egyetemre is járok, de nekem az csak egy hobbi, úgy állok hozzá, mintha egy játék lenne, meg arra is jó, hogy új embereket ismerjek meg, ahhoz képest, hogy alig tanulok, elég jól megy, könnyen megy a tanulás, hamar megértem a dolgokat, csak hát baromi lusta vagyok, illetve nem motivál semmi.A középsuli még kicsit bekorlátolt(bár ott is az utolsó két évben már ellógtam sok-sok napot), amióta viszont egyetemista vagyok, végképp ellazáskodom az életet. 5 éve járok egyetemre, ezalatt az 5 év alatt többet dolgot életem meg, több élményben volt részem, mint más ember egész életében. Mivel a kortársaim nagy része a rendszer rabszolgája és csak dolgoznak látástól mikulásig, egyetem mellett is, egy szabad percük sincsen és csak álmodoznak olyan dolgokról ,amik velem megtörténnek. Nyilván az sem jó ami velem történik, ez a túlzott szabadság és kényelem is ártalmas mert meglehetősen nihilistává és motiválatlanná teszi az embert. Tényleg semmi nem hoz lázba, mások robotolnak azért, hogy utána megkapjanak valamit, nekem viszont minden karnyújtásra van és hát aki hasonló helyzetben van mint én az tudja, hogy egy idő után mindenre rálehet unni. Mostanában már a házból sincs kedvem kimozdulni, unom a drága éttermeket, az utazgatás se nagy szám, már a fél világot bejártam. A világon a legnagyobb kincs az idő, és nekem végtelen van belőle, de már mindent kipróbáltam szinte, és kezdek ráunni. Nem nagyon van olyan ember, aki megért, mivel a legtöbben az ismerőseim közül rabszolgaként gürcölnek egész életükben, még a hozzám hasonlóan gazdagok is megállás nélkül robotolnak hogy még több és még több pénzük legyen, amit végképp nem értek, a pénz engem egyáltalán nem érdekel.
2016. szept. 4. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha van pénzed nőzzél, tapadnának, csak egy jó eladás kell részedről, vegyél valami fullos kocsit, öltözz gazdagnak és szedj fel annyi csajt meg krj meg amennyit csak tudsz
2016. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Ezen már rég túl vagyok. Unom a felszínes csajokat ,akiknek csak azért kellek mert van pénzem és helyes az arcom.
2016. szept. 4. 17:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj magadnak és csóváld a farkad. Egyelőre tied a világ, hát élvezd ki, ahogy eddig is tetted. Ez az álszent önsajnálat senkinek sem áll jól, tudod. Még ha úgy igaz, ahogy le is fested magad, itt kevés ember fog sajnálni azért, mert neked kevés a világ pénzzel megvehető része. Ami meg nem vehető meg, azon láthatóan átsiklasz. Így működünk: ami elénk potyog, az nem jó, az kevés, azt legfeljebb használjuk és eldobjuk. Embereket is. A zsebpénzért dolgozóktól, kiknél a poronty otthon zörgeti a csajkát, ne várj nagyon tanácsot. Mi nem a te világod vagyunk. Markolj fel egy halom lóvét, keresd meg pár puccos haverod és csináljatok együtt valamit. Vállalkozás, kocsma, akármi. Nem kell dolgozni benne, azt megteszi más, akinek tényleg kell a pénz. Unaloműzésnek jó.
2016. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1x fent, másszor lent.. majd akkor megtudod, mi érdekel.
2016. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát úgy tényleg nem izgalmas hogy annyi pénzed van csak úgy. Kezdj új életet, csinálj mást, amit eddig még nem, a mostani pénzed ragd törlesztőbe félre, kezdj el dolgozni önerőből tervezz
2016. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nincs kedvem dolgozni, nem fogok robotolni.

Ilyen vállalkozásban már benne vagyok, amit egy haverommal indítottunk, de azzal nekem nem sok teendőm van, én csak a kezdőtőkét adtam hozzá, amolyan csendestárs vagyok.

2016. szept. 4. 18:25
 7/12 Sunshinedoll ***** válasza:

Igazából nem más dolga motiválni téged.

Elég vicces azt hallani, hogy a pénz nem érdekel, mikor az érdektelenséged kiáltója a pénz és az azzal megvásárolható javak és lehetőségek. Majd akkor talán elhiszem, ha nem utazgatásra meg semmittevésre költöd a pénzed.

Azért nem érdekel a pénz, mert neked van belőle elég. Ha nem lenne, neked sem lenne lehetőséged a tökeidet vakarászni, hanem kénytelen lennél a sok "h-lyével" meg rabszolgával együtt beállni robotolni. sorry not sorry.

Vedd ki a fejed a s-ggedből, fijam.

2016. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Én már annak is örülnék ha nem kollégiumba kéne rohadnom,csóróskodni, pinát se láttam még, emellett motivációm sincs semmihez, max pénzszerzéshez de dolgozni nem akarok , neked meg mindened megvan úgyhogy azt próbálsz ki amit akarsz, előbb utóbb majdcsak találsz valamit
2016. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nekem számolatlanul sok pénzem lenne és még olyan okos is lennék, mint amilyennek te leírod magad, és a hedonista örömökből is elegem lenne, akkor például orvosnak tanulnék és elmennék valami egzotikus országba gyógyítani, ahol nagy a szegénység.

Persze lehet, hogy te nem bírod a vért, vagy egész más tanulmányok érdekelnek, de a helyedben én mindenképp valami olyan dologban gondolkodnék, amivel a kevésbé kiváltságos helyzetű embertársaim életét jobbá tudnám tenni.

2016. szept. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"évente 4-5x elutazom külföldre" - miért nem mész el egy világkörüli útra, úgy, hogy a világ összes országát bejárod több év alatt?
2016. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!