Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Suliban nem tudok megszólalni,...

Suliban nem tudok megszólalni, beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egész nap csak ülök és nézek ki a fejemből, vagy a telefonom nyomkodom. Igazából az a bajom hogy konkrétan félek beszélni, tartok mások véleményétől, attól hogy össze fognak súgni a hátam mögött, kiröhögnek, butaságot mondok és hülyének néznek. Ha ilyen bemutatkozó óra van, vagy a tanár szólít föl embereket akkor bepánikolok és el akarok tünni, a szívem elkezd hevesen kalapálni nagyon durván, remegek, elvörösödök, görcsöl a mellkasom, fura érzés a torkomban, igyekszek takarni az arcomat, elfordulok, lehajtom a fejemet, el akarok menekülni. Ha muszáj mondanom valamit akkor azt ilyen nyenyenye, karót nyelt alig érthető hangom tudom kimondani. Halogatom az ilyen dolgaimat hogy telefonálás, valami papír például iskolalátogatási kérése.

Ezeken görcsölök egész nap. De például boltba szívesen megyek szorongás nélkül, kasszánál sincs gond, bankba, postára is szívesen megyek, szóval csak az iskolára korlátozódik, a korosztályom között, vagy pedig olyan helyen, helyzetben ahol teljesíteni kell, számít hogyan csinálom pl. Munka. Ez ilyen megfeleléses dolog lehet vagy nem tudom, szociális fóbia. Szerintetek erre kell gyógyszer, orvos?

19/F


2016. szept. 5. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Napi szóhasználatom iskolában: ja, persze, oké
2016. szept. 5. 18:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még a boltba sem merek átmenni egyedül... :( Igaz, kicsit fiatalabb vagyok.
2016. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nálunk az oviban volt egy srác,úgy hívtuk,hogy "néma Levente". Nem szólalt meg soha,de például, fent van egy videó róla,hogy énekli a Fluor Mizut.
2016. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leírtad, te magad, a szót is, szorongsz. Egy pszichológust javasolnék első körben mert az valószínűleg tök elég, másrészt meg megmondja, ha mást javasol. Amit leírtál arra teljesen elég. Azért lenne jó, hogy ezt helyrehoznád, míg ilyen fiatalon, mert lesznek majd egyéb kihívások is az életedben, továbbtanulsz, munkahely, stb, aztán lehet, hogy kinövöd, de az is lehet, hogy nem. Úgy értem, más közegben, lehet, hogy oldódnál, de nem biztos. Amit leírtál, arra nem kell más, csak egy pszichológus. Komolyabb esetekben pszichiáter, mert ő írhat fel gyógyszert. Ez még biztos, hogy nem komoly. Viszont azért menj el, hogy ne az legyen, hogy majd tizenöt év múlva mégiscsak szembe kell nézned egy minimum idült szorongással, mert akkor nehezebb lesz, most meg könnyebb. Pláne, mindent olyan szépen leírtál, felismertél, tudod is, gondolom akarsz is változtatni rajta, úgyhogy biztos menni fog. Sok sikert!
2016. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!