Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet vele/ezekkel...

Miért nem lehet vele/ezekkel az emberekkel normálisan vitázni?

Figyelt kérdés

Mielőtt részletezném h ne a témán magán legyetek fennakadva hanem a jelenségen.


A testvérem évek után eldöntötte h ateistává vált.Én ezen meglepődtem,kissé sajnáltam is hívő emberként,de a lelki szabadság sztem a legfontosabb így az ő döntése.Majd elkezdtünk erről a dologról beszélni ő is elmondta az ő érveit énis a sajátomat,és egy kulturált vita alakult ki. Egészen addig amíg nem idegesítette fel azon magát h "UGYAN miért hiszek még mindig,ha teljesen logikus módon levezette és rengeteg ponton alátámasztotta" miután ezt is megindokoltam nem hagyta abba és tovább akart győzködni h ne legyek már ennyire szűk látókörű.


Szintén egy eset h van ez az isteni téveszme című könyv,az egyik ismerősöm elolvasta és mikor megtudta h hívő vagyok hát....hogy is fejezzem ki magam....jó hogy nem lettem meglincselve azon nyomban :D


Még egy kirívó eset,amikor egy túlzottan vallásos ismerősöm folyamatosan hív el helyekre,győzköd nem hagy békén,majd miután kulturáltan elmondtam neki h "köszönöm de megvagyok enélkül is" elmondta h mennyire és hogy fogok a pokolban megrohadni stb.


NOS A KÉRDÉSEM MOST JÖN.

az ilyen típusú emberek (ismételten mondom ne a témán akadjunk fel mert ha gyakorikérdéseken vki hittel kapcsolatos témát hoz fel ott már egyenesítik a kaszát,ez bármiylen témában érthetendő amiről vitázni lehet,akár Iphone v android téma) miért nem fogadják el más ember igazát és élnek úgymond e "mellett"? Miért nem kompromisszumképesek,és miért kell érzelmi alapú vagdalkozásba(veszekedésbe) átmennie ennek az egésznek?


Hozzá teszem,én egy visszafogott ember vagyok én nem vagyok se térítő se szerzetes se pap,tehát etéren minél jobban próbálom az embereket békén hagyni tehát nem én szoktam lenni aki a veszekedést kezdi :D )



2016. szept. 6. 01:37
 1/6 One of a Kind válasza:
100%

Ahhoz, hogy valaki veszekedés helyett vitatkozni tudjon, kulturáltságra és érzelmi intelligenciára van szükség. (Utóbbi állítólag például olvasással fejleszthető.) Már idejét sem tudom, mikor veszekedtem utoljára, mert szerintem az marha kínos... ha valaki mégia felhúz, megvannak a módszereim arra, hogy kiadjam a dühöm anélkül, hogy más személyét sértegetném - ilyen számomra az éneklés és a kocogás. Aki elkezd veszekedni velem, vagyis észérvekkel nem meggyőzhető, azt meg ott hagyom, amíg ki nem puffogja magát. Ki vagyok én, hogy nekem azt a vagdalkozást el kelljen viselnem? :D Tégy te is így, kérdező. A viág olyan, amilyen, csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni.


23N

2016. szept. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hisznek egy eszmében, eszmerendszerben, másokat is ennek megfelelően szeretnék meggyőzni mert azt gondolják: "az az igaz út".

Szerintem ez ilyen egyszerű. Hisz valamiben és másokat is megpróbál meggyőzni mert "jót akar nekik" mert azt gondolja: az a jó amiben ő hisz.

Ha valaki más álláspontot nem képes látni csak azt amiben hisz, akkor ez egyfajta beszűkültség, úgyis csak a maga álláspontját fogja hajtogatni.

2016. szept. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezért van veszekedés vita helyett:

"miért nem fogadják el más ember igazát"

Itt az alapvető probléma!

Mindkét fél a maga véleményét abszolút igazságnak tartja és állítja be. Mindkettő megmondja a "tutit", gondolkodni nem hajlandó (netán nem is tud...), csökönyösen ragaszkodik saját vélt igazához.

.

A vitához kulturáltság, intelligencia kell.

No, meg a magyar nyelv alapismerete: tudni, hogy a vélemény nem szinonímája az igaznak.

2016. szept. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik valamilyen okból eredően kevésbé képesek a kompromisszumra, sértődékenyebbek, és jobban ragaszkodnak a saját igazukhoz, mint mások. A világnézeti kérdések egyébként is mindenki számára érzékenyebb téma.

Azt kell tudni, hogy amikor az ember belemegy egy indulatosabb vitába, akkor egyfelől megértésre, együttérzésre vágyik, másfelől minden (jó esetben csak) verbális eszközével próbál a másik fölé kerekedni. Úgy lehet tehát egy veszekedésbe hajló vita élét kivenni, ha a másikkal igyekszünk tudatni, hogy megértjük az álláspontját, valamint egy szintre akarjuk hozni a kettőnk igazát. Lényeg, hogy ne érezze azt, hogy alulmaradt. Felül kell emelkedni a büszkeségen, a sértettségen, és a két álláspont közös elemeire kell koncentrálni.

2016. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vita (véleménycsere) során nem szükséges a kompromisszum.

Nem meggyőzni, vagy véleményét megváltoztatni akarom a másiknak, hanem megismerni az övét és megismertetni vele az én véleményem egy adott témában.

Vita során nincs kényszerítés, nincs hangoskodás, nincs sértegetés.

2016. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy volt főnökömmel éjszakába nyúló, urambocsá' hajnalig húzódó hitvitákat szoktunk folytatni anélkül, hogy bármelyikünk is felemelte volna a hangját. Kölcsönösen tiszteltük és szerettük egymást, és ezen a tényen az sem változtatott, hogy e téren nem értettünk egyet.

Mindazonáltal be kell vallanom, hogy fiatal koromban én sem voltam ennyire belátó. Amikor testvéremként szeretett unokabátyám papi pályára lépett, biz'isten majd' leharaptam a fejét. Ehhez tudni kell, hogy gyakorlatilag együtt nevelkedtünk az ő nagyon vallásos szüleinél, akik egyben az én nagyszüleim voltak. Jó barátok, egymással minden titkunkat megosztó testvérek voltunk, és baromi nehezen viseltem, hogy "elcs*szi" az életét.

Ma már többet tudok az emberi agyról, így azt is tudom, hogy sem neveléssel, sem egyéb ráhatással nem befolyásolható a hit léte, vagy nem léte. Ha ezt mindenki tudná, és elfogadná, talán nem vérre menő viták folynának ebben a témakörben.

2016. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!