Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alakulhat ki valakinél...

Miért alakulhat ki valakinél az, hogy nem tud normálisan kommunikálni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem antiszociális, akarna kapcsolatokat kialakítani, szüksége van rá, viszont a kommunikációs képessége egy nagy nulla. Interneten még úgy ahogy ellevelezget vagy chatel néhány emberrel, de az se teljesen eredményes. Élőszóban viszont nem tud beszélgetni más emberekkel, nem jönnek a szavak, mondatok, marad a kínos csend, rövid válaszolgatások, a feszültség a felek között.


Miért alakulhat ez így ki valakinél, milyen okai lehetnek?


2015. júl. 6. 09:10
 1/3 anonim válasza:
Rossz élmények, más emberekkel, közösségel kapcsolatban. Esetleg a család is közrejátszik
2015. júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért az okokat keresed, miért nem a megoldást? Ha rólad van szó és tanácsot szeretnél akkor szívesen segítek, mert én is ezzel küzdöttem és sokat tudtam magamon segíteni.


Ha másról van szó akkor se a múltat érdemes keresgélni. Egyébként kérdésedre válaszolva: Lehet egy introvertáltabb személyiség. Lehet akár valamilyen veleszületett "betegség" (inkább szindrómáról beszélnek, mert pl. a Down szindrómások közül is az egyik ilyen, a másik olyan tünetet "produkál". Lehet, hogy rosszul nevelték : nem értesz hozzá, buta vagy hozzá, ne szólj bele a felnőttek dolgába, akkor beszélj ha szólunk hozzád típusú mondatokkal.

Szerintem ha nem ismert az ok akkor teljesen mindegy mi volt. Az a kérdés, hogy akar-e változtatni, akar-e munkát tenni abba, hogy a tanulás során időnként rosszabb, de végül jobb legyen az élete.

2015. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát én most pont abban a helyzetben vagyok, amit leírtál. A miértjére szerintem valamilyen lelki ok a válasz. A megoldást sajna nem tudom :/
2015. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!