Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig azzal csesztetnek...

Miért mindig azzal csesztetnek, hogy tudjam mit akarok legyen meg a célom előre, és gyorsan ahogyan csak tudom érjem el?

Figyelt kérdés
Elég sok mélyponton mentem keresztül már az életemben eddig is ahogy szerintem más is. Voltak kilátástalan helyzeteim is tényleg az olyanok amit tragédiának él meg az ember, és nem látja belőle a kiutat mivel csak ember hiába is próbálkozik gondolok itt mondjuk munkanélküliségre,párkapcsolatokra,csődhelyzetekre stb. És ilyenkor szoktak oda jönni hozzám, hogy tanácsot adjanak, hogy csináljam BÁRMELYIK munkát legyen BÁRMILYEN barátnőm hajtsak előre stb akarjak kocsit ilyesmi, mert amúgy egy lúzer vagyok. Na igen ezt nem mondják még hozzá, de komolyan mondom csak ront a helyzeten, tehát az tipikus te határozod meg a körülményeket nem az téged dolog, de totál félre van értelmezve a dolog az emberekben. Tehát tegyük fel olyan helyzetben vagyok amiben nem látom a kilátást még,ha van is akkor sem és még normális tanácsot sem tudnak adni , csak a fent említett dolgokat de elvárják hogy azonnal cselekedjek a bizonságom stb teljesen mindegy. És amikor elmondom nekik, hogy hiába akarok is változtatni JELENLEG a helyzetemen k***ra lehetlen, mert még nem látom belőle a kiutat amihez időkell, és lehetőség tehát nem maradt más mint elfogadnom JELENLEG azt ami van...szerintem az ilyen "tragikus" helyzetekben van pozitív dolog is, és ezek tanítanak meg élni , és ráadásul k**va senki nem fogja fel a környezetmben, hogy nem csak a jót kell megélni mivel nem látjuk át a következményeket sőt azt sem mi miért van emberként és azt sem, hogy esetleg a mostani negatív dolog ami tényleg rossz hatással van rám milyen pozitiv következményeket hordozhat a jövőre nézve. Mindenki siet , és úgy látom hogy csak erőlködnek az emberek, és nem tartom lusta embernek magamat de miért nem fogja fel senki azt , hogy ha azt mondom hogy jelenleg nem találok megoldást erre és arra a dologra??? Ez miatt lennék lúzer? Konkrét céljaim sincsenek ilyen esetekben, és ezért is cseszegetnek szóval nem értem, és nem csak a családom mindenki de ők sem boldogak csak erőlködnek azt látom ,és egy ilyen fáradt életük van kínokkal telli.:/ természetesen nem lehet egy helyben maradni örökké , de valamiért nincs az emberekben talál türelem? Mit gondoltok?
2016. szept. 6. 06:27
 1/4 A kérdező kommentje:
23/f
2016. szept. 6. 06:27
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy lúzer természetesen. Illetve az ő szemszögükből igen, hiszen "vesztesz" azokkal a sablonéletekkel szemben, amit a társadalom követendő példának tekint.


Meg kell próbálni nem foglalkozni velük és élni a saját életed ahogy szeretnéd, ahogy sikerül.

2016. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért cseszegetnek, mert valamilyen szinten fontos vagy számukra, ezért nehéz nem megszólalni. Pontos választ nem tudnak adni, csak "ösztönözni".

Illetve mindenki azonnal a legrosszabbra gondol, hogy már feladtad.


OFF: WTF? Mi van az emberekkel, hogy mindig felhozzák ezt a "legyen autód, munkád, saját egzisztenciád, vagy lúzer vagy" ellenes nézetet.

Szimplán saját számodra lesz jó ha van autód, ha van egy házad, ha van saját egzisztenciád. Tényleg lúzer az-az ember aki, keresi a kifogásokat a sikertelenségre. Ha nekem nem lenne(volt is amikor nem volt), nem lázongtam, amikor az arcomba tolták az igazságot, hogy lenne rá lehetőségem, csak nem akarok érte tenni.

Beláttam, azóta már van mindenem. Csak dolgozni kellett érte.

----------


Abban igazad, hogy a nehéz helyzetek formálják az embert, tapasztaltabbak leszünk, megerősít. Azonban az ha nem törődsz bele ösztönöz arra, hogy 24/24-ben pörögjön az agyad, és méghamarabb kitalálj valamit.


Amúgy miért húzod fel ezeken magad? Szimplán ne törődj vele ha zavar. Anno én ilyenkor kikértem a tanácsot, hogy na de pontosan mit is kéne csinálnom? Kitudja.. talán csak magában tartja az igazságot, azért, hogy ne bántson meg.

2016. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igazat adok neked, és egyébként nyilván dolgozni kell azért ,hogy valamid legyen a siránkozásból nem lesz. De itt a probléma, ha esetleg olyan helyzetben van az ember, hogy nem tud semmit tenni, és hirtelen akkor ne b*ogassák már még akkor sem ,ha szeretik. De egyébként igen nagyon jól átlátjátok a helyzetet, és köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 6. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!