Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha komoly emberrel kell...

Ha komoly emberrel kell tárgyalnom és nem egyezik a nézöpont, férfi létemre majdnem elsírom magam. Miért van ez és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

23 vagyok, gyerekkorom óta elnyomtak a szüleim. A bátyám volt a nagydumás, mindenben jó, én meg csendesebb, ügyetlenebb. A szüleim nem hogy segítettek volna, inkább kicsúfoltak a testvéremmel együtt. Pl: 12 évesen bemutattak egy családi barát nagyon szép felnött nönek. Zavarba jöttem töle mert nagyon tetszett. Mindenki látta is, nagyon kínos volt (bár a csaj mosolygott, nem csúfolt ki, mondta is hogy milyen aranyos vagyok) A családom utána hónapokig ezzel csúfolt, az apám vicceket gyártott belöle amit a testvéremmel a fejemhez vágtak mindig.

Soha nem is vittek sehova, csak a tesómat, viszont öt az apánk mindenhova magával vitte. 16 éves korára az egész város ismerte, meg ö is mindenkit. Nekem a létezésemröl a mai napig nem tud szinte senki. Mondjuk a bátyám se reklámozza, hogy van egy öccse.


Sokat tanultam, abban nagyon jó vagyok. Elvégeztem egy jó egyetemet. Most egy éve dolgozok, elöfordul, hogy idösebb dörzsölt üzletemberekkel kell tárgyalnom. Ha valami vita van, amiben a másik fél higgadt, nyugodt, szépen beszél, tárgyilagosan elmondja, hogy az úgy nem jó ahogy akarjuk, akkor nem tudok mit kezdeni. Mondom az érveimet, de felmossák velem a padlót. Teljesen elbizonytalanodok és a sírás határára kerülök ami látszik is rajtam. Pedig nem sértenek meg, nem beszélnek velem csúnyán.

Viszont ha egyszerü emberekkel kell beszélnem (mondjuk volt nálunk a vízszerelö) akkor semmi gond nincs. Csak olyanokkal akik rangban felettem állnak.


Mit tudok ez ellen tenni?


2016. szept. 9. 12:09
 1/6 Kései Sirató ***** válasza:
Keress egy pszichológust!
2016. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lumia 532 ***** válasza:
csaladod miatt nincs onbizalmad pedig tok jo eleted van az enyemhez kepest sik hulye vagyok aluliskolazott munkam sincs beilleszkedni sose tudtam sehova kesz csodtomeg vagyok tok jo neked
2016. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha tudsz sírni,az az egészséges.Ne törődj a társadalmi elvárásokkal és sztereotípiákkal,igenis engedd szabadon az érzelmeket!A társadalom a hibás,mert belénk erőszakolta,hogy ne sírjunk,fojtsuk el az érzelmeket,legyünk hidegszívű erőszakos undorító férgek.
2016. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Pl eltörlöd magadban a rangokat, és elkezded érdeme szerint tisztelni a vízszerelőt.
2016. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha tudsz sírni,az az egészséges.Ne törődj a társadalmi elvárásokkal és sztereotípiákkal,igenis engedd szabadon az érzelmeket!A társadalom a hibás,mert belénk erőszakolta,hogy ne sírjunk,fojtsuk el az érzelmeket,legyünk hidegszívű erőszakos undorító férgek."


Bocsi de ez hülyeség. Egy vitán akkor sem normális sírni, valami lelki probléma áll a háttérben, valszeg az önbizalom hiány. Erre meg jó a sport, legalábbis én csak azokban az időszakokban voltam magam alatt emiatt érzékenyebb is voltam, amikor nem sportoltam rendszeresen.

2016. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NudliHercegnő ***** válasza:

A sport is jó az önbizalom növelésre, itt a gyakorikérdéseken sokszor ajánlják, de ne felejtsük el, hogy a művészetnek is ugyanolyan terápiás hatása lehet, ha van hozzá kedved, alkoss valamit. El kellene magadat helyezni a képzeletedben élő ranglistán kívül is, mert te nem a hivatási pozíciód, a diplomád, a megjelenésed, a 'bátyádöccse', a cég alkalmazottja stb vagy, hanem egyszerűen önmagad. Képesnek kell lenned kialakítani egy egészséges önképet anélkül, hogy mások megerősítéseire támaszkodnál. Igen, elismerem, hogy a családod viselkedése miatt hátránnyal indulsz, mert nekik sok éven keresztül segíteniük kellett volna a jellemed fejlődésében, nem pedig gátolni azt, de neked el kell érned, hogy belássák, hogy tévedtek. Ahogy látom, te egy rendes, szorgalmas, intelligens és érzékeny embernek tűnsz, egyszerűen ne mérd magad másokhoz! A bátyádhoz se. Azt, hogy ki milyen jó ember, nem popularitásban mérik. Remélem sikerül majd megtalálnod magad, és akkor elmúlik a szorongásod is:)

19/L

2016. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!